Google údajně smazal 120 tisíc negativních recenzí na Robinhood

4.4
(9)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Společnost Google údajně odstranila více než 120 000 negativních recenzí na obchodní platformu Robinhood. K tomu přikročila s odvoláním na porušení pravidel souvisejících s manipulací s hodnocením. …Ale na čí straně?

Google anuloval recenze Robinhood

Poté, co platforma Robinhood pozastavila obchodování s několika raketovými akciemi, jako je GameStop, sklidila obrovskou vlnu kritiky. Uživatelé její hodnocení snížili na jednu hvězdu, protože byli nespokojeni s údajnou manipulací, které se tato platforma měla v zájmu ochrany velkých hedgeových fondů dopustit.

Více zdrojů potvrdilo, že Google následně odstranil tisíce negativních recenzí Robinhood v obchodě Google Play. Finanční analytik Mr. Whale 28. ledna informoval, že Google odstranil až 120 000 negativních recenzí Robinhood, čímž posunul hodnocení aplikace z jedné hvězdy na přibližně čtyři hvězdičky.

Uvedl:

„Google právě odstranil přes 120 000 negativních recenzí RobinHood v App Store. Screenshot je z poledne a nyní.“

Google znemožnil uživatelům hodnotit negativně Robinhood (Zdroj: Twitter)

Manipulace! Křičí manipulátor?

Ještě jednou si to shrňme. Google znemožnil uživatelům obchodní platformy Robinhood hodnotit tuto aplikaci negativně. K tomu přitom došlo poté, co Robinhood stejným lidem znemožnil nakupovat akcie Game Stop, což mělo za následek jejich propad. Akcie přitom retail nakupoval na protest proti velkým hedgeovým fondům z Wall Street, které je předtím hromadně shortovaly a nikdo jim to nezakázal.

Společnost údajně uvedla, že zásady společnosti Google výslovně zakazují recenze, jejichž cílem je manipulovat s hodnocením aplikace. Google uvedl, že mají systém, který:

„…Kombinuje lidskou inteligenci se strojovým učením k detekci a vymáhání porušení zásad v hodnoceních a recenzích.“

Samotné společnosti nemají možnost mazat recenze, dodala společnost.

Závěr

Jak již bylo uvedeno, ceny akcií GameStop byly aktivně podpořeny hnutím subreddit komunity WallStreetBets. Ti se rozhodli bojovat proti hromadným shortům společností z Wall Street. Google smazal tisíce pobouřených hodnocení uživatelů obchodní aplikace Robinhood, která tvrdí, že „demokratizuje finance pro všechny.“

Platforma Robinhood však nyní čelí hromadné žalobě za údajnou manipulaci trhu. Podle některých komentářů komunity teď rozhořčení obchodníci začínají mnohem lépe chápat a vnímat výhody decentralizovaného trhu, do kterého žádná entita nemá pravomoc jednostranně zasahovat.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: