Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

0
(0)

Zprávy a souhrny

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne: 

Hoskinson: Cardano (ADA) necílí na miliony uživatelů, ale na miliardy

Generální ředitel vývojářské společnosti Input Output Hong Kong (IOHK) Charles Hoskinson zdůrazňuje, že Cardano je postaveno tak, aby poskytovalo služby miliardám, nikoli milionům, uživatelů po celém světě. Svým asi 430 tisícům sledujích Hoskinson v novém videu řekl, že si klade zásadní otázky pro růst a rozvoj aktuálně největší Proof-of-Stake kryptoměny na trhu. Tyto stěžejní otázky a jejich odpovědi by měly pomoct najít cesty, jak docílit odvážných cílů a vizí pro Cardano.

V souvislosti s neustálými obavami ohledně spotřeby energie BTC nová studie uvádí, že tradiční bankovní systém spotřebovává mnohem více energie než Bitcoin. Kryptospolečnost Galaxy Digital Michaela Novogratze vydala v pátek zprávu s názvem „On Bitcoin’s Energy Consumption: A Quantitative Approach to a Subjective Question“ (Kvantitativní přístup k subjektivní otázce), v níž poskytuje otevřený přístup ke své metodice a výpočtům. Studie, kterou sestavila těžařská část společnosti Galaxy, odhaduje roční spotřebu elektřiny Bitcoinu na 113,89 terawattů za hodinu, včetně energie pro poptávku těžařů, spotřebu energie těžařů, spotřebu energie poolu a spotřebu energie uzlů. Toto množství je podle odhadů společnosti Galaxy nejméně dvakrát nižší než celková roční spotřeba energie bankovního systému i zlatnického průmyslu.

JPMorgan: Cena 140 000 USD za BTC je reálná

Nejdůležitější kryptoměna světa v posledních několika dnech zažila významný cenový pokles. Cena za Bitcoin se propadla na pětiměsíční minimum, přesto podle analytiků finanční společnosti JPMorgan je cesta ke 140 000 USD za BTC stále reálná. Americký finanční gigant JPMorgan ve svém úterním sdělení pro klienty navrhl, aby se institucionální investoři vraceli ke zlatu. BTC futures nyní zaznamenaly dosud největší pokles od býčího trendu, který začal koncem minulého roku.  Ačkoliv poukazuje JPMorgan na obrácení trendu zlata nad bitcoiny, finanční gigant nadále udržuje svoji lednovou prognózu, že BTC je na dobré cestě, aby dlouhodobě dosáhl ceny 140 000 amerických dolarů za minci.

„Začíná kryptoměnová regulace“, ale bude to v pořádku, říká generální ředitelka Avanti

Caitlin Longová, zakladatelka a generální ředitelka společnosti Avanti Financial, říká, že začal „americký krypto regulační zásah“, ale zároveň zdůraznila, že nejde o „zákaz bitcoinů“. Caitlin je vůči zásahu optimistická, podle ní nadcházející předpisy jednoduše uvedou krypto zákony do souladu se standardními finančními pravidly, jenž se týkají daní a dodržování předpisů.

Bitcoin nám tento týden udělil pořádnou lekci

Uf, to byl zase týden, kdy se toho semlelo více než dost. Ať již máme na mysli Elona Muska se svými tweety z kraje tohoto týdne, FUD z Číny, nebo kybernetický útok na ropovod na východním pobřeží.  To vše a mnohem víc přispělo k parádnímu dumpu na Bitcoinu. Ale přes to všechno tu máme stále i důvody k optimismu. Co si o tom všem tedy myslet? Zaprvé, po šesti měsících, kdy kryptotrhy mířily To the Moon, došlo k cenové korekci. Nic, dokonce ani Bitcoin, jenom neroste do nebe. Krach trhu má také zřídkakdy jen jednu příčinu. A tak to bylo i tento týden, kdy se sešla řada událostí, která v konečném důsledku znamenala kryptoměnový pád.

Bonusová zpráva

Fear and Greed Index dosáhl ročního minima

Po červeném víkendu, kdy cena BTC i nadále klesala, se nálada na trhu změnila na „extrémní strach“. Index strachu a chamtivosti tak dosáhl nového ročního minima. Tento alternativní indikátor analyzuje tržní sentiment prostřednictvím volatility a také zkoumá objem, sociální média, dominanci a trendy, aby určil konečné skóre. Index v sobotu dosáhl nového ročního minima na čísle 12 a teď v neděli se pohybuje na čísle 14. To znamená, že na trhu panuje „extrémní strach“.

fear and greed index

Celková tržní kapitalizace kryptoměn klesla od svého historického maxima 2,57 bilionu USD na aktuálních 1,27 bilionu $, což je propad o více než 50 procent. [1]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš

ať panuje, já hodlám přikupovat a HODL

Jiří

„Fear of the dark“ – Iron Maiden… Já jsem také železná pana „HODL“ 🙂

Petr 2

🤣🤣🤣🤣

Jak jsem psal v minulosti a hejl ppetr1 se mi smál

Na 60k všichni nakupovali na 30k to nechteji a mají strach 🤣🤣
Jak hezké kdyz se minulost opakuje .

Dnes v noci mám nastaveno 28,3k , 25.3k a 22,3 k jsem zvědav zda se dočkám .

Tomáš

Nechme se překvapit, ale na blockchain trackeru už začínají být celkem velké pohyby k nákupům. Před chvilkou někdo přesouval na burzy 300milionu USD na buy. Já zvědav, nicméně to že je korekce se mnou nic nedělá, ba naopak si to začínám užívat 😀

E15

Si tak říkám, jaké to asi je, mít pocit, že jsem génius a všichni okolo jsou jen hejlové a blbci. Jen se divím, že takový machr jako ty začal nakupovat už na 42k, to mi připadá skoro až joudovsky ustrašené ;-))).

Tomáš

Já přikupoval souvisle až dolů.

Reklama: