Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

4.5
(6)

Zprávy a souhrny

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Šéf kryptoměnové divize Facebooku: Stablecoiny jsou skvělé na placení, ale proti inflaci je nejlepší Bitcoin

Vzhledem k faktu, že stablecoiny letos nabírají na popularitě, objevuje se také spousta důležitých otázek. Jak jsme nedávno informovali, tak jednu z nich položil Brian Armstrong z Coinbase, když se na Twitteru zeptal, zda jsou stablecoiny vhodné pro boj s inflací. Jak se dalo čekat, v konverzaci se objevilo mnoho pozoruhodných reakcí, včetně odpovědi Jacka Dorseyho (velkého fanouška Bitcoinu), který stejně jako někteří další věří, že Bitcoin je „fix“. Podobně se vyjádřil i šéf kryptoměnové divize společnosti Facebook, Davic Marcus, který zastává názor, že ačkoliv jsou stablecoiny naprosto relevantní pro platby, tak proti inflaci je pak nejlepší volbou Bitcoin (BTC).

Myslím, že stablecoiny budou skvělé pro platby (vysoká rychlost, in a out, když potřebujete provést platbu). Jako zajištění inflace je pak dle mého názoru nejlepší odpovědí Bitcoin“

Robinhood možná brzy umožní výběr kryptoměn

Maloobchodní platforma Robinhood údajně testuje dlouho očekávanou funkci digitální peněženky, která uživatelům umožňuje posílat a přijímat kryptoaktiva, jako je například Bitcoin (BTC). Agentura Bloomberg o tom informovala 21. září, přičemž publikace tvrdí, že viděla snímky obrazovky rozhraní pro výběr v beta verzi funkce peněženky v aplikaci Robinhood pro IOS. Ačkoli jsou podrobnosti kusé, Bloomberg také tvrdí, že viděla čekací listinu, kde se uživatelé budou moci zaregistrovat do nové peněženky s digitálními aktivy. Zpráva dodává, že v aplikaci je také kód odkazující na převody kryptoměn. Uživatelé Robinhood mohou v současné době na platformě nakupovat kryptoměny pouze za americké dolary a obchodovat s digitálními aktivy, protože aplikace nepodporuje vklady a výběry kryptoměn.

Předseda SEC přirovnal stablecoiny k žetonům v kasinu, přesto jsou podle něj cenné papíry

Předseda americké komise pro cenné papíry a burzy (SEC) Gary Gensler zesiluje svou rétoriku namířenou proti kryptotrhům. Hovoří o divokém západu a stablecoiny, tedy tokeny podložené nejčastěji fiat měnou, přirovnal k žetonům v kasinu ze starých časů. Začíná být více než zřejmé, že bývalý profesor blockchainu na MIT nebude v pozici šéfa regulačního úřadu zastávat mírný, rozumný a pro krypto průmysl prospěšný typ zásahů. Gensler v úterý pro Washington Post řekl, že většina projektů v kryptoprostoru se zabývala cennými papíry, které spadají pod regulační pravomoci SEC. Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) je pak podle jeho názoru vhodnější pro prosazování autority pro ostatní projekty. Předseda SEC označil autoritu obou agentur za „robustní,“ ale uvedl, že v pokrytí existují mezery, zejména u stablecoinů, které „mohou mít atributy investičních smluv.“

Krize Evergrande by mohla pro Bitcoin představovat skutečný problém

Krize Evergrande již způsobila mezi investory z Wall Street nemalé napětí. V pondělí index S & P500 klesl o 1,7 procenta a tento efekt se rychle přelévá i do kryptoměn. To jsou slova Jima Cramera, která vyřkl ve svém pořadu CNBC „Mad Money“.Společnost Evergrande, která je druhou největší čínskou realitní společností, se dostala do dluhových problémů a je na pokraji likvidace a úplného kolapsu (pokud nedojde k záchraně). Problém trvá již několik měsíců, kdy společnost není schopna splatit svůj dluh ve výši 300 miliard dolarů. Tyto obavy o osud firmy se ještě prohloubily v pondělí,  kdy se ukázalo, že společnost nebyla schopna dostát některým závazkům z bankovních půjček. Cramer varoval své diváky, že nákup poklesu, který byl dominantní strategií posledních 15 měsíců, nyní již nemusí (vzhledem k možnému globálnímu účinku krize Evergrande) fungovat.

Přední banky se staví proti přísným regulacím zaměřeným na kryptoměny

Řada předních bank v Evropě a Spojených státech amerických se postavila proti souboru velmi přísných pravidel zaměřených na držení kryptoměn. Nová pravidla se tak dostala pod ostrou kritiku velkých finančních institucí. Pravidla navržená v červnu letošního roku skupinou centrálních bankéřů a regulátorů známou jako Basilejský výbor pro bankovní dohled (BCBS) se dostala do kontroverze s několika předními světovými bankami. JPMorgan nebo třeba Deutsche Bank patří mezi finanční instituce, které se staví proti novým pravidlům, která by od nich vyžadovala vyčlenit dolar z kapitálu za každý dolar Bitcoinu, který mají ve svém vlastnictví.

Bonusová zpráva

Huobi zakáže přístup všem čínským uživatelům

Oblíbená kryptoměnová burza Huobi právě oznámila, že aby vyhověla místním předpisům, tak do konce roku „postupně odstraní“ všechny své stávající čínské uživatele. Od 25. září navíc společnost již aplikovala další kroky, kterými se snaží zabránit čínským obyvatelům ve vytváření nových účtů na své platformě. Ve zveřejněném oznámení se píše, že společnost Huobi Global bude 31. prosince 2021 do 24:00 (UTC+8) postupně vyřazovat stávající uživatelské účty z pevninské Číny a zajistí bezpečnost majetku uživatelů. O konkrétních opatřeních a podrobnostech se pak chystají uživatele informovat prostřednictvím oficiálních oznámení, e-mailů, textových zpráv atd. Mimochodem k podobnému kroku již přistoupila i konkurenční burza Binance, která již také neumožňuje novým uživatelům z pevninské Číny se na jejich platformě zaregistrovat. [1]

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: