Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

0
(0)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

JPMorgan: Přijetí BTC Salvadorem může významně zatěžovat síť

Expertní skupina JPMorgan vedená ekonomem Stevem Palaciom vydala zprávu naznačující, že Salvador, který přijal BTC jako zákonné platidlo, by mohl zatěžovat BTC síť. Odborníci prohlásili, že bitcoiny jsou vysoce nelikvidní, přičemž si všimli, že většina objemů obchodování s BTC je internalizována hlavními burzami, přičemž více než 90 % bitcoinů nezmění majitele za více než rok. Použití bitcoinů jako zákonného platidla v zemi, jako je Salvador, potenciálně povede k „významnému omezení“ schopnosti kryptoměny sloužit jako prostředek směny, poznamenali odborníci z JPMorgan a poukázali na nelikviditu a obchodní povahu kryptoměny.

Průzkum: Bitcoin a Dogecoin jsou první investicí pro 45 % mladých Britů

Nedávný průzkum veřejného mínění vypracovaný společností Opinium odhalil, že téměř polovina mladých Britů ve věku od 18 do 29 let připustila, že jejich první investice směřovala právě do digitálních aktiv. Více než 50 % mladých investorů však využilo dluh pro nákup kryptoměn. Celkem 45 % mladých ve Velké Británii se ponořilo na kryptoměnové trhy a jejich první investice směřovala na nákup Bitcoinu a Dogecoinu. Bitcoin se jednoznačně stal nejoblíbenější kryptoměnou pro první investici. 56 % dotázaných účastníků připustilo, že si vzali půjčku, aby podpořili nákup Bitcoinu. Téměř 23 % použilo některou z kreditních karet pro nákup digitálních aktiv, 17 % respondentů si vzalo studentskou půjčku na nákup krypta a 16 % využilo jiného typu půjček.

Bitcoin je připravený na velký pohyb ceny, říká on-chain analytik William Clemente

Bitcoin se od konce května drží v rozmezí hodnot velmi přibližřně definovaných intervalem 30 až 40 tisíc dolarů. Konsolidace probíhající týdny v těchto hodnotách s velkou pravděpodobností ukončí razantní pohyb ceny jedním nebo druhým směrem, doprovázený prudkým zvýšením volatility. Analytik William Clemente říká svým 136 tisícům sledujících, že se dívá na indikátor, který naznačuje, že Bitcoin se v příštích dnech chystá uniknout ze svého těsného rozsahu, nad 30 000 $. Tímto indikátorem je index volatility:

„Index volatility Bitcoinu – připravujeme se na velký pohyb.“

Cardano překonává Bitcoin více než jedním způsobem

Cardano bylo vždy zmiňováno jedním dechem s ostatními slibnými altcoiny, a to pro svou rychlost a bezpečnost transakcí. Ale ti, kteří argumentují ve prospěch Cardana jako konkurenta Bitcoinu, si vybírají jiné důvody, aby své argumenty podpořili. Zcela nedávno Cardano sesadilo Bitcoin z trůnu na obchodní platformě eToro a stalo se nejvíce drženým aktivem. To je pro toto aktivum velké vítězství, protože odráží velký zájem uživatelů jedné z největších výměnných platforem. Nezapomínejme, že dříve v krvavé lázni se Cardanu podařilo porazit medvědy a udržet se nad vodou, protože udržitelnost se stala trendovým tématem. ADA dosáhlo maxima 1,96 USD a tržní kapitalizace se v tomto období vyšplhala na 62,5 miliardy USD, zatímco trh se ve stejném časovém rámci propadl o 9 %. Krátkodobý cenový nárůst možná nestojí za to, abyste se ho drželi, ale dokud budou obavy o životní prostředí trendovým tématem, Cardano zůstane v zeleném světle, a to je další plus pro aktivum v jeho závodě s Bitcoinem.

CIO SkyBridge: Bitcoin a Ethereum se stanou hlavními uchovateli hodnoty

CIO investiční společnosti SkyBridge Capital, Troy Gayeski, v nedávném rozhovoru pro zpravodajský portál Bloomberg uvedl, že si velmi cení Bitcoinu a zdůraznil jeho výhody. Dle jeho slov však společnost SkyBridge neinvestuje pouze do Bitcoinu, ale také do Etherea. Gayeski uvedl, že v budoucnu budou tato dvě digitální aktiva nejpreferovanějšími možnosti pro uchování hodnoty. Investiční ředitel SkyBridge Capital dále uvedl, že Bitcoin se nakonec stane lídrem na trhu, pokud jde o transakce. Společnosti SkyBridge Capital spustila bitcoinový fond na konci minulého roku. Gayeski prohlásil, že firma byla nucena snížit svoje pozice kvůli klesajícím cenám a investovala část svého kapitálu do druhé největší kryptoměny na světě.

Bonusová zpráva

Americké regulační orgány se zítra sejdou, aby diskutovaly o stablecoinech

Ruku v ruce s tím, jak si úřady začínají stále více všímat rychle se rozvíjející třídy digitálních měn, americká ministryně financí Janet Yellenová uvedla, že se zítra setká s regulačními orgány, aby projednala „meziagenturní spolupráci“ v oblasti stablecoinů. Stablecoiny jsou typem kryptoměny, která je vázána na tradičnější aktiva, jako je fiat měna (například na americký dolar). Jak uvedlo ministerstvo financí, pracovní skupina „prozkoumá současnou regulaci stablecoinů, identifikuje rizika a vypracuje doporučení pro řešení těchto rizik“. Navíc hodlá ministerstvo financí „vydat písemná doporučení v následujících měsících“. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Stablecoiny jsou typem kryptoměny, která je vázána na tradičnější aktiva, jako je fiat měny.

Salvador, který přijal BTC jako zákonné platidlo, by mohl zatěžovat BTC bitcoinů.

Přímluvám se k zavedení korektury. Já vím, že se to dnes nenosí, ale… Je to utrpení.

spot_img