Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

0
(0)

Zprávy a souhrny

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Největším nepřítelem Bitcoinu je samotný Bitcoin

Jeden z nejmocnějších mužů v kryptoměnovém průmyslu a tvůrce Cardana, Charles Hoskinson, si myslí, že největší kryptoměna na světě je zároveň také svým nejhorším nepřítelem. Charles Hoskinson se v jednom z nedávných rozhovorů s Lexem Fridmanen vyjádřil, že hlavním problémem Bitcoinu je skutečnost, že se vyvíjel příliš pomalu. Hoskinson také ostře zkritizoval bitcoiny kvůli jejich nízké programovatelnosti, mizerné rychlosti transakcí a skutečnosti, že neumožňuje vydávání nativních aktiv, a dodal, že to vyžaduje „zatracenou aktualizaci“ této kryptoměny. Bitcoin má k dispozici vše, co je třeba k tomu, aby na trůnu zůstal, ale v současné době je téměř nemožné změnit základní vrstvu kryptoměny. K tomu Hoskinson dodal, že vlajková loď kryptoměn je zároveň také jejím nejhorším nepřítelem.

MicroStrategy opět nakoupila bitcoiny ve velkém

Společnost MicroStrategy již několik měsíců nakupuje nejdůležitější kryptoměnu světa. S nákupem dalších 13 005 BTC za necelých 500 milionů amerických dolarů tak společnost vlastní 0,5 % všech bitconů, které kdy budou existovat. O nákupu BTC informoval generální ředitel společnosti, Michael Saylor. Ten ve svém příspěvku uvedl, že MicroStrategy nakoupila dalších 13 005 BTC za 489 milionů amerických dolarů. V současné době tak společnost drží 105 085 bitcoinů.

Giancarlo: USA se stanou „zapadákovem“ bez CBDC

Bývalý předseda Komise pro obchodování s komoditami, Chris Giancarlo, před nedávnem poskytl rozhovor na téma digitalizace měnového systému. Podle Giancarla však závod v CBDC není jen o udržení současných amerických hodnot, ale také o potencionálním odemknutí nových forem inteligentní hodnoty založené na kontraktu pro širší populaci. USA si musí zachovat technologickou převahu.

John McAfee a smrt, kterou provází chvála i konspirační teorie

Excentrický propagátor kryptoměn a odpůrce daní, jehož historie právních problémů sahala od Tennessee přes Střední Ameriku až po Karibik, byl objeven bez známek života ve věznici Brians 2 na severovýchodě Španělska. V prohlášení regionální katalánské vlády se uvádí, že Johna McAfeeho nalezl bezpečnostní personál, který se ho snažil oživit, ale lékařský tým věznice nakonec musel konstatovat jeho smrt. Od chvíle, kdy se objevila zpráva o jeho smrti, zveřejnilo mnoho jeho kolegů z technologické a kryptografické sféry své pocty, myšlenky a vzpomínky na Johna McAfeeho, jeho život a jeho přínos pro bezpečnost dat. Bývalý zaměstnanec Národní bezpečnostní agentury (NSA) Edward Snowden kritizoval globální dosah amerických donucovacích orgánů a varoval, že McAfeeho předčasný konec nemusí být jediný, protože „příběh Juliana Assange může skončit podobně“.

Bitcoin by mohl přidat na tržní kapitalizaci 9 bilionů dolarů

Bývalý předseda newyorské burzy cenných papírů Thomas Farley uvedl, že bitcoiny by se v dohledné budoucnosti mohly vyrovnat s tržní kapitalizací zlata na úrovni 10 bilionů dolarů. Pokud se ale má na uvedenou úroveň dostat, „bude muset být více přijímanou formou platby.“ Farley dále poznamenal, že považuje bitcoiny v současné době za „trilionový dolarový trh“, protože kryptoměna je stále velmi mladá, takže lze očekávat vysokou volatilitu nejméně po dobu příštích pěti let. Pokud jde o obavy ohledně spotřeby energie, Farley uvedl, že technologie blockchain ve své podstatě zvyšuje účinnost a že kryptoměny přináší planetě také zisky v efektivním využití energie.

Bonusová zpráva

Oblíbená kryptoměnová burza Binance musí do konce měsíce zastavit ve Velké Británii své služby

Britský úřad pro kontrolu finančního chování (FCA) nařídil kryptoburze Binance, aby zastavila jakoukoli regulovanou činnost v zemi. Jelikož ale burza u FCA stáhla svou žádost o registraci, nebude schopna v zemi nabídnout ani neregulované služby – jako je například spotové obchodování. Kryptoměny samotné nejsou v zemi regulovány, ale obchodní produkty s nimi spojené, jako jsou futures či obchodování s opcemi, ano. Společnost Binance byla požádána, aby do 30. června přestala v zemi provádět jakoukoli regulovanou činnost. [1]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Evžen Onanin

“Oblíbená kryptoměnová burza Binance musí do konce měsíce zastavit ve Velké Británii své služby”
= potvrzené FUD

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: