Hlavní trendy pro současný býčí trh kryptoměn

5
(6)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Sice se vám může zrovna teď zdát, že cena bitcoinu klesá a altcoiny snad rovnou padají, ale býčí trh zatím neskončil. Z dlouhodobého hlediska se pohybujeme v poklesu kolem 20 %, který lze bez obav nazvat korekcí. Můžeme tedy očekávat, že kryptoměny brzy zase začnou růst. A tyto tři trendy by vám mohly při investování pomoci uspět.

Ruslan Fakhrutdinov, generální ředitel kryptoburzy X10 a bývalý manažer kryptoměn ve společnosti Revolut, se podíval na současný trh kryptoměn a sepsal tři hlavní trendy, do kterých se vyplatí investovat. Předpokládá, že na trhu je množství nových investorů. Ty primárně přitahují velká jména jako je Bitcoin nebo Ethereum. Tam vidí krátkodobý a střednědobý růstový potenciál ve výši 2-3násobku jejich současné hodnoty. Při obvyklé retailové investici v hodnotě pár tisíc dolarů to tedy z nikoho milionáře neudělá.

Investice do trendů se historicky vyplatila

Zkušení hráči chápou, že investice do tuctu malých projektů by se opravdu mohla vyplatit. Při pohledu na trendy předchozího býčího běhu se zaměření na projekty nových protokolů Layer-1 nebo úvěrových platforem vyplatilo až desetinásobně. Samozřejmě potenciální výnos a riziko rostou společně. A riziko lze určitě snížit díky studiu trhu a sledováním aktuálních trendů.

Prvním žhavým trendem současnosti je spojení umělé inteligence a technologie blockchainu. Velké množství projektů se snaží inovovat na průsečíku blockchainu a AI. I když není zaručeno, že tyto snahy budou mít plodné výsledky, samotný příběh je silný. A silný příběh přitahuje investory. Slibně vypadají projekty RitualNet nebo Morpheus.

Druhý trend se zabývá zásadnějšími aspekty souvisejícími s tokenizací reálných aktiv nebo tokenizací dluhu. Ve světě tradičních financí je dluhový trh větší než ten akciový trh. Přesto ve světě kryptoměn v současné době neexistuje žádný trh s dluhy. Stablecoin lze považovat za jeho výchozí bod, protože společnosti vydávají stablecoiny výměnou za skutečné dolary a poté samy často investují do krátkodobých amerických dluhopisů. Koncept firemního dluhu však zůstává v rámci kryptoměn nedotčen. Vše, co souvisí s tokenizací dluhu, má proto obrovský potenciál. PV01 a Ondo Finance jsou dva zajímavé projekty v této oblasti.

Třetí trend se zaměřuje na vylepšování samotné technologie blockchainu. Pracují na zlepšení jeho účinnosti, zvýšení propustnosti a snížení provozních nákladů. Projekty v této oblasti využívají nové technologie, jako jsou například paralelní virtuální stroje Ethereum (EVM). Ty dokážou zpracovat množství dat současně, což urychluje transakce. Sei a Monad jsou projekty, které se tímto trendem zabývají.

Samozřejmě to nejsou doporučení na snadnou investici, ale jen jeho názory. Rozhodně ale stojí za zvážení, zda vaše investiční portfolio obsahuje projekty z těchto oblastí nebo zda není současná korekce vhodná na aktualizaci vaší strategie.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img