Bitcoinová dominance ve druhém čtvrtletí rostla – ceny altcoinů hodně padaly

5
(6)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Společnost CoinGecko zveřejnila report kryptoměnového trhu za druhé čtvrtletí tohoto roku. Z jejich zprávy vyplývá, že zatímco ceny bitcoinu a etherea pokračovaly v růstu, tak většina altcoinů uzavřela čtvrtletí s dvoucifernou ztrátou. Dominance bitcoinu se v současné době drží kolem 50 % a ethereum se již dlouho drží na stabilních 20 %. A celková tržní kapitalizace stagnuje.

Z grafů je patrné, že za první čtvrtletí si většina vedla více než dobře. Samotný bitcoin (BTC) si dokázal na ceně připsat 72 % a například cardano (ADA) si připsalo 62 %. Druhé čtvrtletí již bylo o poznání horší. Zatímco bitcoin rostl ještě o 7 % a ethereum o 6 %, tak většina altcoinů padala i o více než 20 %. Hlavně ty, které byly označeny jako cenné papíry v rámci žaloby Komise pro cenné papíry a burzy (SEC).

Soudní spory ceně neprospívají

Tady sice před pár dny přišlo zlomové soudní jednání a soudkyně Analisa Torres dala částečně za pravdu Ripple Labs, když nepotvrdila obvinění SEC ohledně klasifikace XRP jako cenného papíru. Token na to reagoval 80 % nárůstem ceny a velké burzy jej zpět zalistovaly. Na vlně se sice svezly i další alcoiny, ale to co si většinou připsaly, už je zase pryč. Celková tržní kapitalizace kryptoměn za druhé čtvrtletí stagnovala, respektive narostla o 0,14 %.

Závěr

S ohledem na dominanci bitcoinu a pokles většiny altcoinů je nepravděpodobné, že by se nám blížila nějaká altcoinová rallye. Navíc máme léto, blíží se konec července, celková tržní kapitalizace stále staguje a cena bitcoinu se již měsíc téměř nepohybuje. Lze předpokládat i poměrně nudný zbytek léta. Na druhou stranu po období stagnace a klidu vždy v kyptoměnách přišlo velmi volatilní období. A spustit ho může i jedna, zdánlivě bezvýznamná, zpráva. Obchodníci proto nadále pečlivě sledují dění na trhu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img