Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

5
(5)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Snowden: Čínský zákaz učinil Bitcoin ještě silnějším

Populární informátor Edward Snowden se připojil k lidem, kteří věří, že čínský zákaz Bitcoinu ve finále hlavní kryptoměně prospěje. Čínský zákaz je pro Bitcoin dobrý, míní Snowden. Přestože je nejlidnatější země světa proti odvětví kryptoměn téměř deset let, země letos dokázala svůj nepřátelský postoj posunout o krok dále. V květnu zopakovala svůj zákaz, ale také jej zintenzivnila tím, že vyhnala těžaře. V září pak čínská centrální banka a vláda přitvrdila a zákaz se rozšířil také o trestní postih ze strany řady čínských orgánů. Edward Snowden, snad nejslavnější informátor naší generace, tuto záležitost zvážil. Později naznačil, že tento čínský zákaz „právě udělal Bitcoin silnějším.“

Pokud kryptoměnový trh zůstane bez regulací, neskončí dobře – varuje předseda SEC

Trh s kryptoměnami se zahřívá. Září nám přineslo nemálo medvědích událostí a na oplátku vyvolalo mnoho debat o tom, kdy se trhu s digitálními měnami dostane řádné regulace. Uprostřed probíhajících debat se nedávno tohoto problému dotkl předseda Komise pro cenné papíry a burzy Gary Gensler. Pokud se budeme bavit o současně vlně inovací, která teď ve světě probíhá, Gensler si stojí za svým tvrzením, že je technologicky neutrální. Dále říká, že se více zajímá o zajištění toho, aby investoři „dostávali úplné a spravedlivé informace“, pokud jde o investice do digitálních měn.Pokusil se také vysvětlit, že trh s kryptoměnami se rozrostl takovou měrou, že jsou potřeba regulace. Přednesl velmi pozoruhodné prohlášení o tom, co se stane tomuto několika-bilionovému průmyslu, pokud nebude dodržovat kryptoměnová pravidla a předpisy.

„Neskončí to dobře, pokud to zůstane mimo regulační prostor. Nelze si myslet, že průmysl, který se za posledních 18 měsíců zvětšil desetkrát – nejen pokud jde o hodnotu aktiv, ale také o související půjčky a mnoho dalšího – zůstane mimo tyto rámce veřejné politiky a uspěje. Skončíme s problémem a mnoho lidí to bude bolet.“

Může existovat udržitelný PoW blockchain?

Ačkoli jsou kryptoměny chváleny za svůj technologický pokrok, neobešly se bez okamžiků kontroly. V květnu se Elon Musk rozhodl přestat přijímat bitcoiny jako platidlo pro společnost Tesla a na Twitteru napsal, že je znepokojen „rychle rostoucím využíváním fosilních paliv pro těžbu bitcoinů“. Důvodem je skutečnost, že špičkové kryptoměny – včetně Bitcoinu, Bitcoinu Cash a Etherea – vyžadují ke svému fungování velkou spotřebu energie. Není divu, že lidé jako Musk prosazují ekologičtější alternativy. Navzdory tomu, že většina nových technologií s sebou nese kompromisy, vyvolala tato otázka diskusi o tom, jak se mohou blockchainy dále posunout směrem k ekologicky šetrným postupům. Právě zde se stává zajímavým Proof-of-Work (PoW) nebo Proof-of-Stake (PoS), pokud jde o dopad blockchainu na životní prostředí. Algoritmy PoW i PoS mohou mít přímý vliv na spotřebu energie.

Solana zažívá velké úspěchy také na poli NFT

Solana se stala atraktivní jak pro kryptoměnové umělce, tak i pro hlavní finanční společnosti, jako je třeba Grayscale Investments. Nedávné milníky NTF nám tato slova jen potvrzují. Tým Solany nedávno retweetl příspěvek, který ukazuje, že její tržní kapitalizace NFT dosáhla 1 miliardy USD. Velkou část z toho tvoří kolekce „Solana Monkey Business“. Tato řada NFT se skládá z 5000 veselých uměleckých děl opice, uložených na blockchainu. Solana velice umně využívá explozi zájmu o NFT k pohonu vlastního růstu jako interoperabilní blockchainové platformy. Jedním z příkladů je tokenový most ETH <> SOL. Most byl nedávno spuštěn za pomoci Wormhol a na začátku října již v něm bylo uzamčeno více než 200 milionů dolarů v celkové hodnotě (TVL). Solana také retweetovala oznámení, v němž tvrdila, že přes tento most se za pouhé dva týdny poté od jeho spuštění přesunulo již více než 100 nezaměnitelných tokenů (NFT).

Tržní kapitalizace BTC dosáhla 1 bilionu dolarů a překonala Facebook i Teslu

Nejnovější oživení ceny bitcoinů zvýšilo tržní kapitalizaci aktiva a to tak překonalo klíčové hráče z tradičního finančního sektoru, jako jsou Facebook či Tesla. S tržní kapitalizací lehce nad 1 bilionem dolarů je nyní aktivum oceňováno více než gigant sociálních médií Facebook (NASDAQ: FB), jehož kapitalizace činí 928 miliard dolarů. Tržní kapitalizace Bitcoinu se navíc pohybuje i nad výrobcem elektromobilů Tesla (NASDAQ: TSLA), který je k datu psaní toho článku na hodnotě 795 miliard USD. Bitcoin výrazně zaostává za zlatem, které má tržní kapitalizaci 11 bilionů dolarů. Je pozoruhodné, že pokud bitcoiny nadále porostou na hodnotě, mají poměrně slušnou šanci překonat stříbro s tržní kapitalizací 1,27 bilionu USD.

Bonusová zpráva

Společnosti Google a Bakkt oznámily uzavření partnerství na poli digitálních plateb

Společnost Bakkt pro digitální aktiva oznámila v pátek partnerství s technologickým gigantem Google. Tento projekt si klade za cíl “rozšířit dosah a použitelnost digitálních aktiv, aby uspokojil rychle se vyvíjející poptávku a preference spotřebitelů“. Partnerství představí digitální aktiva milionům spotřebitelů a také jim zpřístupní platby.

Intercontinental Exchange, majitel newyorské burzy, založil Bakkt v roce 2018. Trh s digitálními aktivy umožňuje spotřebitelům nakupovat, prodávat, odesílat a utrácet digitální aktiva, včetně kryptoměn. Toto partnerství umožní uživatelům Bakkt přidat svou virtuální debetní kartu Bakkt Visa („Bakkt Card“) do Google Pay. Následně si uživatelé budou moci zakoupit zboží a služby kdekoli, kde lze použít Google Pay. Aby k těmto platbám docházelo, digitální aktiva v peněženkách uživatelů (jako jsou bitcoiny) budou převedena na fiat měnu. Bakkt si navíc vybral Google Cloud jako preferevaného poskytovatele cloudu, kde se chystá uvádět svá řešení pro maloobchodníky a obchodníky ve Spojených státech. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img