[Polední zprávy] Bitcoin neudržel 9 000 USD, trhy klesají • Jižní Korea zvažuje 20% daň na krypto • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

BTC, BAKKT, XRP – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • Téměř polovina obchodníků s kryptoměnami jsou dlouhodobí investoři • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Bitcoinu se nepovedlo udržet nad 9 000 USD a došlo na korekci. Aktuálně se cena pohybuje okolo 8 600 USD a stále klesá, za posledních 24 hodin o téměř 5%. Altcoiny následují Bitcoin a jsou až na pár výjimek také ve červených číslech. Tržní kapitalizace kryptotrhů se drží kolem 236 mld. USD. Nálada na trzích je nyní spíše neutrální, podle Fear & Greed indexu.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: ZEC/USD, ETC/USD, XMR/USD, LTC/USD a přehled trhů za 17.1, 18.1, 19.1.

Kryptoměny

Regulace

Kryptoburzy / banky

Blockchain / zajímavosti

Vývoj Libry pokračuje podle plánů i přes problémy s regulátory

Asociace Libra, která je řídícím orgánem kryptoměny Libra, zřídila technický řídící výbor složený z odborníků v odvětví FinTech a blockchainu. Tento krok dokazuje, že projekt kryptoměny Libra pokračuje i přes tvrdý regulační tlak. Vlády po celém světě byly vůči Libře v zásadě velmi kritické, protože několik zemí oznámilo, že Libra bude silně regulována nebo vůbec nepovolena. Je to pravděpodobně proto, že Libra by byla v podstatě devizovou měnou a centrální bankou, kromě toho, že by ji řídila spíše konglomerace společností než vláda. Proto Libra v zásadě konkuruje centrálním bankám a vládním fiatovým měnám. Zdá se ale, že Libra má stále šanci stát se realitou navzdory tlaku vlád a regulátorů, protože technický vývoj pokračuje. Očekává se, že technický řídící výbor Libry vydá svou první zprávu do konce Q1 2020.

Jižní Korea zvažuje zavedení 20% daně z příjmu na kryptoměny

Podle zprávy, zveřejněné v místních novinách v anglickém jazyce The Korea Times dne 20. ledna, ministerstvo údajně nařídilo přezkoumání zdanění kryptoměn. Korea Times citoval anonymního úředníka, který údajně uvedl, že ministerstvo svůj plán nedokončilo, ale poznamenal, že vláda může na kryptopříjmy uložit 20% daň. Novinky o navrhované sazbě navazují na zprávy z počátku tohoto měsíce, že Jižní Korea připravuje daňový režim pro zisky z obchodování s kryptoměnami.

Americký kongres bude jednat o návrhu zákona o osvobození malých kryptotransakcí z daňové povinnosti

Americkému kongresu byl představen návrh zákona o vyloučení kryptoměnových transakcí v hodnotě nižší než 200 USD ze základu daně. Návrh zákona, nazvaný Zákon o spravedlnosti daně, byl vytvořen kongresmany z Washingtonu a Arizony. V roce 2014 definovala Bitcoin a další kryptoměny jako formu soukromého vlastnictví americká IRS. V souladu s tím musí veškeré transakce podléhat dani z příjmu. Kongresmani zdůrazňují, že tento stav brání používání digitálních měn pro platby. Navrhují, aby kryptoměnové transakce v hodnotě nižší než 200 USD byly vyloučeny ze základu daně.

Poloniex má další problém, zveřejnil částečné e-maily výherců své soutěže

Poloniex je poslední dobou v centru kritiky a poslední v řadě je oznámení na Twitteru, které ale kryptoburza brzy smazala. Kryptoburza totiž při oznamování první části „šťastných výherců“ částečně odhalila e-mailovou identifikaci deseti výherců, což potenciálně ohrožuje účty uživatelů. Na burzu se snesla tvrdá kritika.

V Davosu dnes začalo Světové ekonomické fórum a také Blockchainové ekonomické fórum.

Úvodní slovo na blockchainovém fóru pronese J. Christopher Giancarlo, bývalý předseda Komise pro obchodování s futures v USA, bude hovořit o tom, jak digitální, tokenizovaná americká měna, která koexistuje s ostatními závazky Federálního rezervního systému jako vypořádací médium, splní požadavky nového digitálního světa na levnější, rychlejší a inkluzivnější globální finanční systém. O dalších relevantních novinkách z BEF 2020 vás budeme informovat.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře