Coinbase výrazně ztrácí objemy obchodů – ukončuje dalších 80 obchodních párů

5
(5)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Kryptoměnová platforma Coinbase se rozhodla ukončit obchodování s 80 páry mimo USD. Podle oznámení je cílem zajištění celkového zdraví trhu a lepší likvidita. Burza odstranila 41 párů již v září. Potýká se letos s výrazným poklesem objemů obchodování.

Cílem Coinbase samozřejmě není se zbavit uživatelů. Pro všechny kryptoměny z vyřazených párů zůstal vždy minimálně pár s USDC. Vyřadili hlavně páry s EUR, USDT, BTC a GBP. Můžete si všimnout evidentní snahy o přesun obchodování směrem ke stablecoinu USDC, který Coinbase vyvinula společně s Circle.

Kryptoburza se potýká s výrazným poklesem objemů

Uživatelé burzy od počátku roku uskutečnili spotové obchody v hodnotě přibližně 76 miliard USD. To je o 52 % méně než za stejné období loňského roku. Pozitivní zprávou je ale nárůst podílu na trhu na úkor konkurenční Binance. Ta totiž od počátku roku výrazně ztrácí a její uživatelé odchází k burzám jako je Coinbase, Bybit nebo DigiFinex. Předpokládá se, že odliv z Binance je z důvodu zvýšeného zájmu ze strany regulátorů.

Závěr

Coinbase se potýká s nejslabšími objemy od svého vstupu na Nasdaq v roce 2021. To samozřejmě nesouvisí jen se samotnou burzou, ale i se situací na trhu. Ta se mění velice rychle a důvěru uživatelů můžete velice rychle ztratit. Například výše zmíněná Binance měla ještě na počátku roku 55 % podíl na trhu. V současnosti jsou na 34 % a klesající trend drží již sedm měsíců po sobě.
Klesající objemy transakcí samozřejmě souvisí i s medvědím trendem a současnou makroekonomickou situací. Snad se to již brzy změní.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img