Zakladatel NEO tvrdí, že blockchain bude lékem v postpandemickém světě

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Zakladatel NEO tvrdí, že blockchain bude lékem v postpandemickém světě

Zakladatel NEO (NEO) Da Hongfei se 16. dubna objevil na virtuální konferenci Blockdown 2020, kde hovořil o roli blockchainu v postpandemickém světě.

Jak by to mohlo fungovat

Tvůrce projektu, nazvaného „čínské Ethereum“ navrhl, že svět je v současné době svědkem de-globalizace. Podle Hongfeie bude blockchain technologií, která vrátí lidstvo zpět na cestu k tomu, aby se stala globální komunitou.

Hongfei poukázal na to, že blockchain je ideologie agnostická, a ačkoli různé národy mohou mít různé finanční nápady a koncepty, blockchain může být neutrální půdou, která překlenuje tyto mezery:

“Za prvé, blockchain je ideologicky neutrální. Není podporován kapitalismem, není podporován socialismem. Je to agnostická jurisdikce… Někdy lidé říkají, že kód je zákon. Myslím, že je chytré říci, že blockchain je agnostická jurisdikce.“

Blockchain jako globální ekonomika

Hongfei řekl, že státy v postpandemickém světě se budou snažit zotavit pomocí své vlastní napjaté infrastruktury a zásobování. Zakladatel NEO navrhl, že ačkoli národy mohou být v nadcházejících měsících v pokušení spadnout k nacionalismu (a to jako obranný mechanismus), blockchain by mohl fungovat jako hostitel globálního trhu:

„Blockchain se může stát globálním trhem. Kniha je globální databáze. Pokud dokážeme umístit veškerá globální aktiva na blockchain, můžeme mít globální trh, kde každý může obchodovat s každým.“

To ale neznamená, že Hongfei tím myslí současný stav blockchainů, který není vybaven k tomu, aby se vypořádal s požadavky hostování globální ekonomiky. Většina světové hodnoty je stále vázána na fiat peníze. Než by se blockchain mohl ujmout “vlády”, bude se muset zlepšit ve třech klíčových oblastech, dodal Hongfei:

“Je dnešní technologie blockchainu připravená? Bohužel moje odpověď zní ne. Nemyslím si, že dnešní blockchain může splnit poslání udržet lidskou ekonomiku na vrcholu. Můžeme se však zlepšit ve třech aspektech: interoperabilita, tokenizace a adopce.“

Co je NEO

NEO byl založen v roce 2014 pod názvem Antshares. Při rebrandingu v roce 2017 se projekt zaměřil na digitální aktiva a „inteligentní ekonomiku“. NEO také působí jako platforma pro další blockchainové projekty, zejména Ontology (ONT), která je v současné době na 30. místě na světovém trhu.

Program Blockdown 2020 bude probíhat ještě příští dva dny a bude obsahovat řadu mluvčích a osobností z prostoru blockchainu.

Závěr

Jak všichni víme, ekonomika krvácí vlivem pandemie koronaviru. Možné je i to, že se nepodaří ji navrátit do původního stavu. Myslíte si, že blockchain by mohl pomoci “vyléčit” ekonomiku? Napište nám do komentářů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: