Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

0
(0)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Plánovaný rozpočet USA počítá s výdaji 6 bilionů USD – Co na to Bitcoin?

6 bilionů dolarů! To je částka, kterou plánuje prezident Spojených států Joe Biden v příštím fiskálním roce utratit. Edward Snowden, bývalý zpravodajský důstojník, který téměř deset let sloužil CIA, NSA a DIA jako odborník na technologie a kybernetickou bezpečnost v článku pro Freedom Journalist a NFT Maverick, říká, že pro Bitcoin to je dobrá zpráva. Vzhledem k tomu, že americký dolar bude kvůli blížící se inflaci oslabovat, mnoho investorů bude zběsile hledat způsoby, jak ochránit svá likvidní aktiva před poklesem jejich hodnoty. . A právě Bitcoin je perfektní volbou pro nemalou část investorů s korporacemi jako Square, MicroStrategy a dalšími významnými osobnostmi. Jednou z nich je třeba starosta Miami, Francis Suarez, který již veřejně oznámil, že se obrátil k Bitcoinu v okamžiku, kdy se objevila zpráva o stimulu ve výši 1,9 bilionu dolarů.

Je Bitcoin správná investice pro vaše děti a další generace?

Zda je Bitcoin správnou investicí na desítky let, to se prostě nedá předem říct a nikdo vám na to nedá odpoveď. Může to tak být, ale také nemusí. Je to 50 na 50. Bitcoin přežil několik dlouhodobých bear marketů a opakovaně si došel na nová maxima, přestože mu spousta lidí věštila rychlý konec. Opakovaně dokazoval, že tou správnou investicí skutečně byl. Celá řada krátkodobých investorů a traderů na Bitcoinu přišla o peníze, přestože při zpětném pohledu by stačilo nakoupit a pár let zapomenout, že jste něco kupovali. A právě zde se skrývá velká pravda. My sice předem nevíme, jestli Bitcoin skutečně bude tou správnou investicí, ale pokud se již rozhodneme do něj investovat, můžeme se ujistit, že to uděláme tím správným způsobem a z těch správných důvodů.

Regulační orgány začínají brát kryptoměny vážně

Nebývalý růst kryptoměn v posledních několika měsících přinutil regulační orgány z celého světa, aby se zabývaly kryptoměnami seriózně a přestaly na ně pohlížet jako na „pouhý“ prostředek sloužící kriminálním živlům na darknetových tržištích. Strategická ředitelka společnosti CoinShare, Meltem Demirors uvedla, že regulační orgány po celém světě chtějí zajistit dodržování KYC a AML a zajistit dohled nad trhem. Dle jejích slov však nechtějí potlačovat rostoucí kryptoměnový průmysl. Meltem Demirors se také vyjádřila pozitivně k vývoji ceny kryptoměn. Nevěří, že cena Bitcoinu a dalších předních kryptoměn zůstane příliš dlouho na současných hodnotách a v blízké budoucnosti se dočkáme nového ATH.

Bývalý kongresman Ron Paul říká, že bitcoiny jsou peníze a měly by být zdaněny stejně

Bývalý kongresman Ron Paul říká, že by regulátoři měli změnit pohled na hlavní kryptoměnu. Bitcoiny by dle jeho názoru měly být regulovány a zdaňovány stejně jako peníze. Pokud by regulátoři přistoupili ke kryptoměně podle návrhu bývalého kongresmana, znamenalo by to od základu přehodnotit regulační rámce pro krypto. Ron Paul, který dříve kandidoval na prezidenta USA, obnovil výzvy k legalizaci bitcoinů jako peněz.Bitcoin je digitální měna, jsou to nezávislé peníze, ale stále jsou to peníze. A jako peníze by podle Paula měly být také regulovány. Problémem však jsou vlády, které to dosud odmítají. Bývalý kongresman popsal zlato a bitcoiny jako peníze a „konkurenci“ americkému dolaru. Zdůraznil přitom, že hlavním důvodem, proč investoři hledají takové alternativní formy peněz, je zajištění proti klesající hodnotě amerického dolaru.

Coinbase Pro zalistuje Dogecoin

Příznivci Dogecoinu se letos dočkali úctyhodné cenové rally, ale i následného vystřízlivění. Nyní DOGE nastavil kurz na přední americkou kryptoburzovní platformu Coinbase Pro. Obchodování s DOGE zde bude zavedeno ve třech fázích, uvedla burza. Těžko říct, zda lze šéfovi Tesly připsat i to, že se Dogecoin dostane na Coinbase, ale pravda je, že nebýt hypu z tohoto roku, pravděpodobně bychom se tohoto kroku nedočkali. Tak či tak, podle úterního oznámení se DOGE začne obchodovat na Coinbase Pro ve čtvrtek v 16:00 UTC, pokud budou splněny podmínky.

Bonusová zpráva

Prezident Salvadoru oznámil legislativní návrh na prohlášení BTC jako zákonného platidla

Nayib Bukele, kontroverzní prezident Salvadoru, v sobotu oznámil, že plánuje předložit ke schválení legislativní návrh, který, pokud bude schválen, udělí Bitcoinu status zákonného platidla v této přímořské zemi ve Střední Americe. Oznámení bylo učiněno během konference Bitcoin 2021 v Miami na Floridě, během níž se Bukele objevil ve videu, ve kterém oznámil tento svůj krok. Jelikož Bukeleova politická strana, New Ideas, ovládá po volbách z počátku letošního roku jednokomorový parlament Salvadoru, je nepravděpodobné, že by snad Bukeleho návrh neprošel. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img