Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

0
(0)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne: 

1. Guvernér Bank of England vydává varování ohledně kryptoměn

Andrew Bailey, guvernér Bank of England, varoval kryptoinvestory před nebezpečím účasti na trhu. Během čtvrteční konference Bailey odmítl představu „kryptoměn“ a uvedl, že „kryptoměna“ je vhodnější nomenklatura pro popis digitálních měn. Guvernér BoE se hlásil k antikryptické rétorice, konkrétně k argumentu, že kryptoměnám chybí vnitřní hodnota.

„Chtěl bych jen zdůraznit, co jsem v posledních letech několikrát řekl. Obávám se, že kryptoměny nemají žádnou skutečnou hodnotu“

2. Průzkum Mastercard: 4 z 10 lidí chce kryptoměny

Průzkum ze 4. května 2021 nazvaný Spotřebitelská chuť k digitálním platbám dotázal více než 15 000 lidí z 18 zemích po celém světě. Společnost Mastercard tak ve svém průzkumu zjistila, že zájem o kryptoměnové platby je na vzestupu. Na začátek je třeba podotknout, že podle indexu nových plateb společnosti Mastercard 93 % zákazníků uvažuje o nově vznikajících platbách, jako jsou biometrie, digitální měny, QR kódy a bezkontaktní platby. Necelých 90 % osobních transakcí na celém světě probíhá pak bezkontaktně.

Co se týče kryptoměn, mileniálové se obzvláště zabývají kryptoměnami, přičemž více než dvě třetiny souhlasí s tím, že jsou otevřenější k používání krypta. V průzkumu se dále uvádí, že 77 % mladší generace se chce dozvědět více o používání kryptoměn.Mastercard mimo jiné uvádí, že nejvyšší zájem je o Bitcoin či Ethereum.

3. Buffettův partner miliardář Munger extrémně ostře zkritizoval Bitcoin

Blízký spolupracovník legendárního investora a filantropa Warrena Buffetta Charlie Munger řekl o Bitcoinu, že je v rozporu se zájmy civilizace. Z výroků miliardáře se zdá být zřejmé, že se utápí v nenávisti, kterou mu působí zášť vůči lidem, kteří vydělávají na kryptu. Munger, který je místopředsedou Buffettovy investiční společnosti Berkshire Hathaway, Bitcoin nechápe a kritizuje již delší dobu. Mimo jiné mu vadí jeho vysoká volatilita a nedostatečná regulace. V únoru například uvedl, že cena BTC příliš kolísá na to, aby mohl sloužit jako měna.

4. CEO Binance: Bitcoin je méně volatilní než akcie Applu a Tesly

Generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao komentoval volatilitu Bitcoinu s tím, že tato největší kryptoměna je pravděpodobně méně volatilní než ceny akcií podobně velkých společností podle tržní kapitalizace, jako jsou Apple a Tesla.

Data z Woobullu ukazují, že 60denní volatilita Bitcoinu neustále od začátku roku 2021 klesá. Údaje z portálu pro investiční výzkum AlphaQuery však ukazují, že ceny akcií společností Tesla a Apple mají ve stejném období stále výrazně nižší 60denní volatilitu. Podle Zhaa jsou za volatilitu odpovědni pronásledovatelé výnosů, kteří často nejsou tak oddaní krypto projektům jako skuteční věřící.

„Vždy existuje velké množství lidí, kteří mají mentalitu stáda, než ti, kteří skutečně provádějí seriózní výzkum.“

5. DOGE jako internetové peníze? Vzpoura mladých a významná akceptace, nebo fata morgána kryptotrhu?

Je příliš snadné zavrhnout, co se děje s DOGE. Nyní, uprostřed dalšího kola šílenství a hypu, s postavou Elona Muska, který viralitu memecoinu rozdmýchává svými twitterovými poznámkami. Kromě toho se připravuje na Saturday Night Live sketch s názvem “The Dogefather.” To má proběhnout již zítra (8. května). Jeden strejda si něco tweetne a kryptoměna vystřelí o desítky procent. Co se to děje?

Je velmi snadné, použít nálepku „hypecoin“ – nebo v horším případě „shitcoin“. Zatímco DOGE trhal jeden cenový rekord za druhým, někteří z těch, kteří dříve tvrdili, že na ceně nezáleží a 1 BTC = 1BTC, začali kritizovat růst Dogecoinu. Zdá se, že kryptoměna, která vznikla jako vtip, vytvořla zdánlivě snadnou cestu k bohatství jako fatamorgánu. Sama se nakonec zůčastnila dogmatického deja vů, když se bitcoineři svou kritikou vůči Dogecoinu začali podobat lidem jako bitcoinový „doktor zkáza“ Dan Pena.

Bonusová zpráva

Sell the news – Dogecoin poklesl o 25 % po Muskově vystoupení v SNL

Mnoho lidí očkávalo, že Elon Musk představí DOGE milionům lidí a způsobí svým vystoupením v Saturday Night Live (SNL) jeho další pumpu a rostoucí zájem, ale místo toho se cena tohoto meme coinu propadla o 25 procent a znovu se tak potvrzuje staré známé ‘buy the rumor, sell the news’ (kupujte fámy, prodávejte zprávy).

Během celého hodinového programu se Dogecoin propadl a zaregistroval největší červenou svíčku v celé své historii. Krachl z maxima 0,7 $ na minimum 0,42 $. Hodinová svíčka se nakonec uzavřela na 0,54 $. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img