Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

5
(3)

Zprávy a souhrny

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Ethereum je připraveno na masivní růst, říká Altcoin Daily

Hostitel Altcoin Daily Aaron Arnold říká, že věří, že Ethereum (ETH) je připraveno na masivní exponenciální posun své ceny směrem nahoru. Dalšího zhodnocení by král altcoinů mohl podle krypto influencera dosáhnout díky pozitivním fundamentům. Konkrétně ve svém novém videu Arnold z Altcoin Daily říká svým 952 000 odběratelům na YouTube, že Ethereum prochází nabídkovým šokem s laskavým svolením aktualizace EIP-1559. Jak nejspíš víte, jde o update, díky kterému se při každém zpracování transakce trvale odstraní určité množství ETH z cirkulující nabídky mincí.

Visa vidí NFT jako slibné médium pro fanoušky

Nadnárodní společnost Visa před nedávnem publikovala dokument, ve kterém hodnotila trh NFT. V dokumentu dokonce společnost uvedla, že NFT je schopné sloužit jako velmi slibné médium pro zapojení fanoušků. Dokument vydaný koncem měsíce popsal nezaměnitelné tokeny jako důležitou inovaci během pandemie koronaviru Covid-19, jelikož vládní omezení se dotkly sportovních utkání, zábavy a hudebních festivalů. Fanouškům tak často zůstalo pouhé sledování z prostředí domova.Největší ránu zaznamenaly profesionální sporty, které podle odhadů ztratily okolo 18 miliard USD. Podle Visa poslední rok poháněl organizátory diverzifikovat příjmy a soustředit se na nové technologie, aby i nadále poutaly pozornost fanoušků. NFT oslovuje sběratele, fanoušky, sportovní týmy, ligy a talenty z celého světa. NFT dokument společnosti Visa byl vydán společně s oznámením, že platební gigant koupil svoje první NFT kolekce CryptoPunks. CryptoPunks je kolekce 10 000 unikátních NFT na síti Etherea.

Zakladatel Cardana chce poznat tým stojící za Solanou, kouká z toho spolupráce?

V posledních několika dnech se Cardano a Solana předvedly jako nejsilnější altcoiny v kryptoprostoru. Je možné, aby spolu tyto dva projekty nějakým způsobem spolupracovaly? 150% nárůst Cardana a 285% oslnivá jízda Solany upoutaly pozornost všech fanoušků kryptoměn včetně samotného zakladatele Cardana Charlese Hoskinsona, který se nechal slyšet, že je zvědavý a rád by se o Solaně dozvěděl více. Hoskinson také prozradil, že tým Solany již oslovil a sdílel několik odkazů o projektu.

Kryptoměny nepřežijí dlouho bez regulace, říká šéf SEC Gary Gensler

Gary Gensler v rozhovoru pro Financial Times uvedl, že stejně jako ostatní formy aktiv, také kryptoměny by měly být v souladu s veřejnými zásadami na ochranu investorů, předcházení nezákonným aktivitám a udržení finanční stability. Předseda SEC je dle svých slov zklamaný tím, jak platformy pro obchodování s kryptoměnami reagovaly na jeho návrh, aby se zaregistrovaly u SEC, protože mnoho digitálních aktiv je podle něj kvalifikováno jako cenné papíry. Na platformách pak podle šéfa burzovního regulátora probíhá 95 % veškerých krypto aktivit. Uvedl, že ochrana investorů je zde velmi nízká a podle něj jde o výzvu pro regulační orgány, což se týká zejména decentralizovaných platforem fungujících bez tradičních brokerů.

JPMorgan vydává medvědí varování ohledně altcoinů

Ve své nedávné poznámce, kterou citoval Business Insider, JPMorgan tvrdí, že probíhající rally by investoři na kryptotrhu měli vnímat jako hlavní červenou vlajku. JPMorgan poukazuje na skutečnost, že alternativní kryptoměny nyní tvoří třetinu celkové tržní kapitalizace a drží se názoru, že současný růstový trend je poháněn další maloobchodní mánií namísto technických faktorů.

Bonusová zpráva

Zakladatel Etherea, Vitalik Buterin, říká, že DOGE by měl zvážit přechod na Proof-of-Stake

Zakladatel Etherea, Vitalik Buterin, nabídl několik rad pro vylepšení kryptoměny Dogecoin (DOGE). Buterin, který se zasloužil o rozvoj přední blockchainové platformy pro decentralizované aplikace, ve své odpovědi generálnímu řediteli společnosti Three Arrows Capital, navrhl, aby DOGE zvážil přechod z proof-of-work (PoW) protokolu proof-of-stake (PoS).

Již v květnu Buterin uvedl, že vidí přechod Etherea na model PoS jako způsob, jak snížit obrovskou uhlíkovou stopu kryptoměn. Buterinův návrh ke kryptoměně DOGE přišel poté, co se minulý měsíc připojil k poradnímu sboru Dogecoin Foundation, kde působí jako blockchainový a kryptoměnový poradce. Dalšími třemi členy poradního sboru jsou generální ředitel společnosti Neuralink Jared Birchall, core vývojář Max Keller a spolutvůrce Dogecoinü Billy Markus. [1] 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: