Finanční krize kvůli koronaviru: Jak poznat konec? Musí se splnit dvě podmínky

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Úsilí omezit pandemii koronaviru vedlo na západě k zastavení ekonomiky. Následující řádky jsou pravděpodobně klíčovými podmínkami, které musí být splněny, abychom se z této finanční krize začali zotavovat.

Podmínka 1: Koronavirus je pod kontrolou, číslo infikovaných roste pomalu

Nově potvrzené případy koronaviru se v Číně již před několika dny zpomalily. V Jižní Koreji také dochází ke zpomalení. Východoasijské země tohoto stavu dosáhly zejména bez jakéhokoli blokování, které jsme viděli v Itálii, USA a dalších zemích:

„Jižní Korea se objevila jako znamení naděje a modelu, který by se měl napodobit. Zdá se, že země s 50 miliony lidí epidemii výrazně zpomalila. Ta dnes oznámila pouze 74 nových případů. Na svém vrcholu, 29. února, jich hlásila 909. A učinila tak bez lockdownu měst a bez přijetí některých dalších autoritativních opatření, která pomohla Číně dostat epidemii pod kontrolu.”

Další důvod k naději: úmrtnost v Jižní Koreji na COVID-19 je extrémně nízká (asi 0,6 %). Pokud budou hlavní světové ekonomiky, jako jsou USA a eurozóna, následovat stejné trendy jako Jižní Korea a Čína, může to skončit dříve, než si myslíme.

Podmínka č. 2: Žádná větší země, společnost nebo banka nezkrachují

Jakmile bude pandemie jasně potlačena, budeme si muset počkat na finanční zprávy, abychom viděli rozsah ekonomických škod. Pokud žádné velké korporace nebo banky nezkrachují, můžeme být v klidu. V současné době panuje, podle většiny finančních analytiků, pravděpodobně všední recese, ale můžeme se vyhnout bídné recesi nebo dokonce dlouhodobé depresi.

Pokud hrozba koronaviru vydrží třeba až do září a nebude docházet ke kolapsu ve stylu Lehman Brothers, důvěra by mohla růst rychle. V tuto chvíli můžeme vidět, jak si vede akciový trh a další cenné papíry. Pamatujte, že akcie oceňují budoucí očekávání, nikoli současnost a minulost.

Ale tohle není předpověď, pouze nejlepší scénář. Tvrdě zasažená Itálie se modlí na pokraji hospodářského kolapsu. Státní úřady pro nezaměstnanost v USA byly prudce zasaženy. Světová ekonomika se může rychle zotavit, pokud v systému nedojde k dalším otřesům, ale je to nejistá situace.

Buďte chamtiví, když se ostatní bojí

Co to pro investory znamená: právě teď je potenciálně krátká příležitost k zachycení aktiv v nízké hodnotě. Známý investor, Warren Buffett, „Oracle Omaha,“ říká, že se bojí, když jsou ostatní chamtiví, a je chamtivý, když se ostatní bojí.

Ale pokud si vezmete tuto radu k srdci a půjdete na nákupy cenných papírů, buďte opatrní. Možná ještě trh není na svém dně. A je také možné, že investoři budou chtít držet aktiva bezpečného ráje, jako je zlato a (možná) Bitcoin, stejně jako v dobách poslední krize, v roce 2008.

Závěr

Umět investovat v kryptoměnách je i o tom držet emoce na uzdě. Je jasné, že když padá trh, spousta lidí se neudrží a prodá, mnohdy i prodělá. V situaci, jaká nastala, je potřeba sledovat zprávy z ekonomiky. Stále máme možnost se zotavit.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img