Čínský „Silicon Valley“ pod palbou čínské vlády

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Ačkoli je město Shenzhen centrem blockchainu v Číně, čínská vláda se zde již v nejbližší době chystá došlápnout si na kryptoměny. Stát totiž identifikoval asi 39 nelegálních kryptospolečností působících v tomto městě.

Silicon Valley

Takzvané čínské Silicon Valley se může velmi brzy stát obětí závažného zásahu proti kryptoměnám ze strany státu, a to zejména proti podvodům a schématům Ponzi.

I když Shenzhen patří k předním technologickým centrům Číny, je také domovem mnoha podvodů souvisejících s odvětvím kryptoměn. A nyní úřady identifikovaly 39 nelegálních společností, které nesou odpovědnost za podvody na běžných uživatelích.

Dovey Wan

Jak uvádí reportérka a zakládající partnerka společnosti Primitive Ventures Dovey Wan, úřady se konkrétně zaměřují na společnosti, které se přímo účastní pyramid a „pump-and-dump“ programů. Kryptoburzy, které jsou úzce spojeny s těmito nelegálními činnostmi, budou rovněž přísně potrestány.

Twitter
zdroj: twitter.com

Dovey Wan ve svém příspěvku na Twitteru uvedla:

„Shenzhen následuje krok Šanghaje k dalšímu posílení regulační kontroly nad nezákonným obchodováním s kryptoměnami a pump a dumpingem.“

Twitter
zdroj: twitter.com

Zásah v Shenzhenu

Během svého právního zásahu se mají úřady v Shenzhenu zaměřit na tři klíčové činnosti:

  • obchodování s kryptoměnami
  • burzy se zahraniční licencí
  • investiční fondy související s kryptoměnami

Ačkoli zatím nebyla zveřejněna jména 39 společností, kterých se toto opatření má týkat, v nejbližších dnech můžeme očekávat, že jména těchto nelegálních firem budou zveřejněna, a to s největší pravděpodobností i s burzami, které jim v jejich „obchodech“ byly nápomocny.

Shenzhen se pravděpodobně stane pilotním městem pro regulaci související s blockchainem, a to s ohledem na skutečnost, že je technologickým centrem Číny. Pokud bude tento první krok úspěšný, je více než pravděpodobné, že se stejná ustanovení dotknou i ​​jiných velkých měst a nakonec i celého zbytku země.

Závěr

Tato regulační politika však není nic nového ve světle nepřátelství Číny vůči kryptoměnám. Stát bude držet ochranou ruku nad svým blockchainem, ne nad kryptoměnami. Stát bude nepřátelský vůči konkurentům k jeho renminbi, oficiální měně Čínské lidové republiky.

Dnešního dne vydal Cointelegraph oznámení, že čínské úřady uzavřely kryptoburzu BISS a deset lidí podezřelých z účasti na jejích operacích bylo zatčeno.

Co číst dále?

Globální dluh dosáhl nových výšin – je Bitcoin řešení?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img