Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

4.5
(2)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Libra v problémech spadla na historické minimum – kryptoměny naopak na vzestupu

Státní měna Spojeného království, libra šterlinků, je nejstarší dodnes používanou měnou na světě. Od roku 2007 a následné finanční krizi libra vůči USD trvale klesá. Zatímco letos ztratila 20 % své hodnoty, za posledních 20 let ztratila vůči dolaru již polovinu své hodnoty. Drastický pokles hodnoty libry je z velké části způsoben oznámením rozpočtu z minulého týdne. Deník Financial Times uvedl, že snížení daní a dotace na energie, které zavedl nový kancléř státní pokladny Kwasi Kwarteng, mohou vytvořit nestabilní finanční základnu. V první návrhu rozpočtu premiérky Lizz Trussové bylo oznámeno vůbec největší snížení daní za celou generaci. Škrty by údajně měly řešit vysoké náklady na energie a inflaci. Inflace ve Spojeném království dosahuje rekordních hodnot a minulý měsíc poprvé po 40 letech dosáhla dvouciferných hodnot.

Jerome Powell potvrzuje, že americký digitální dolar by nebyl anonymní

Během nedávné akce, kterou pořádala finanční instituce Bank of France, vystoupil americký předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell s tím, že digitální dolar nebude zcela anonymní. Powell během diskuze aktivně hovořil o potenciálních rizicích a přínosech digitální měny vydané centrální bankou (CBDC). Podle současného předsedy Fedu bude mít digitální verze měny zaručené čtyři vlastnosti: zprostředkování, ochranu soukromí, interoperabilitu a ověřování identity. Sama digitální měna by však nebyla anonymní. Podle Powella je důležité najít rovnováhu mezi ochranou soukromí uživatelů a ověřování identity. Jerome Powell v rozhovoru také uvedl, že Fed bude potřebovat souhlas Kongresu o zavedení CBDC.

V roce 2031 bude bitcoin stát 12,5 mil dolarů, ale má to háček, říká Robert Breedlove

Pokud se díváte na cenu kryptoměny krátkodobě, asi vás zaskočí vyhlídka na bitcoin za deset či více milionů dolarů. Z dlouhodobého hlediska však i pro tento scénář existuje určitá pravděpodobnost. To, jak vysoká je, dnes nikdo nedokáže říct. Jsou však hlasy, které přesně v takovou budoucnost věří. K těm patří Robert Breedlove, generální ředitel a zakladatel krypto investiční společnosti Parallax Digital. Breedlove právě v rozhovoru pro Altcoin Daily uvedl, že přední digitální aktivum by mohlo za devět let dosáhnout cenovky 12,5 milionu dolarů. Podle investora lze do budoucna čekat znehodnocení amerického dolaru (USD). To má být také klíčovým faktorem v explozi ceny BTC.

Jakou digitální měnu si Rusko zvolí pro přeshraniční platby? Bitcoin to pravděpodobně nebude

Přestože Rusko prosazuje myšlenku využití kryptoměn pro přeshraniční platby, stále není jasné, jaké digitální aktivum přesně vláda plánuje pro tyto transakce přijmout. Podle místních právníků a vedoucích pracovníků v oblasti fintech je poměrně nepravděpodobné, že by ruské úřady schválily pro přeshraniční transakce používání kryptoměn, jako je Bitcoin (BTC). Jelena Kljucharová, vedoucí právnička místní advokátní kanceláře KKMP, říká, že je „velmi sporné“, aby Rusko povolilo používání Bitcoinu nebo jiné podobné kryptoměny pro přeshraniční platby, protože taková aktiva jsou „těžko kontrolovatelná“. Právnička dále uvedla, že kryptoměny používané v Rusku pro přeshraniční platby budou s největší pravděpodobností místní. Důvod je jasný, je požadováno, aby ruské regulační orgány mohly takové transakce řádně monitorovat a kontrolovat. Naznačila také, že požadavky na provádění přeshraničních plateb budou moci splnit pouze velcí institucionální hráči – například banky.

Mike Novogratz říká, že DeFi je „lepší produkt,“ který bude dlouhodobě vítězit

V diskusi na fóru SALT v New Yorku generální ředitel společnosti Galaxy Digital zanechal výroky, které mají daleko k bitcoinovému maximalismu. Mike Novogratz vidí budoucnost jinak, než mnozí „evangelisté“ a „apoštolové“ víry v BTC. DeFi jsou podle známého a dlouhodobě uznávaného člena kryptoměnové komunity připraveny vyhrávat z dlouhodobého hlediska díky svým robustním základním vlastnostem.

„Vždy říkám, že DeFi vyhraje, protože je to lepší produkt. Jsou to složitelné komponenty. Je to transparentní. Vypořádává se automaticky. Je to prostě lepší produkt, takže z dlouhodobého hlediska vyhraje. Z krátkodobého hlediska je spousta lidí, kteří nechtějí, aby vyhráli.“

Svým výrokem Novogratz naráží na komunitu toxických maximalistů, kteří se rádi vysmívají konkurenčním projektům. Miliardář si myslí, že se nakonec ukáže, že se tito lidé mýlí.

Bonusová zpráva

Ethereum Merge zrychlil tvorbu bloků

Ukázalo se, že upgrade Merge pro Ethereum (ETH), jehož hlavním cílem bylo převést blockchain na konsensuální mechanismus proof-of-stake (PoS), má pozitivní dopad i na tvorbu nových bloků Etherea. 15. září Ethereum úspěšně dokončilo upgrade The Merge a síť přešla na algoritmus PoS. Ve stejný den vystřelil počet (za den) vytvořených bloků (EBC) zhruba o 18 % – z přibližně 6000 bloků na 7100 bloků denně.

ETH block
Počet ETH bloků – Zdroj: YCharts

Tento gra vhodně doplňuje i průměrná doba odbavení bloku – doba, kterou těžaři nebo validátoři v rámci sítě potřebují k ověření transakcí. Ta po upgradu sítě klesla o více než 13 %. Výše uvedená zjištění tak ukazují pozitivní dopad upgradu The Merge na blockchain Etherea. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img