Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

4.5
(4)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Analytik PlanB: Nejhorší očekávání trhu jsou již v ceně započítána

PlanB se domnívá, že trhy již dosahují svého dna. Bitcoinový analytik a tvůrce často diskutovaného modelu S2F, PlanB, se v tomto smyslu vyjádřil na Twitteru, přičemž jako vodítko použil graf IFO Business Sentiment. Poznamenal, že vzhledem k tomu, jakou cestou se ubírají světové ekonomiky, existuje globální očekávání nepříznivých makroekonomických podmínek, jako je inflace a recese. PlanB zmínil, že se jedná o špatnou zprávu, a uvedl, že v důsledku toho pozorovatelé trhu očekávají propad finančních trhů na minima, kterých jsme byli svědky během globální finanční krize v roce 2008 (ta srazila hodnoty aktiv původně v hodnotě bilionů dolarů téměř na nulu) a v období pandemie v roce 2020, která de facto zastavila výrobu a globální ekonomiky. Nicméně podle něj je „dobrou zprávou“ fakt, že toto očekávání je již v ceně“.

Jordan Belfort: Bitcoin prokázal, že se nejedná o podvod

Jordan Belfort, americký investor, který byl inspirací filmu Vlk z Wall Street od Martina Scorseseho, před nedávnem vystoupil v rozhovoru pro Yahoo Finance. Zde uvedl, že se mýlil, když v minulosti často tvrdil, že cena největší kryptoměny světa jednoho dne dosáhne nuly. V nejnovějším rozhovoru prohlásil, že kryptoměny se naučil nenávidět během roku 2017, kdy byl celý trh obklopený samými podvodnými projekty. V průběhu let se však situace značně změnila.

Robert Kiyosaki: Nyní je čas zbohatnout, začíná epický krach trhu, který jsem předpověděl v roce 2013

Robert Kiyosaki, autor bestselleru Bohatý táta, chudý táta, řekl svým sledovatelům na sociálních sítích, že nyní je ten správný čas zbohatnout, protože obrovský krach trhu, který dříve předpověděl, je oficiálně tady. Kiyosaki tuto radu poskytl 29. srpna ve svém příspěvku na Twitteru. Kiyosaki svým 2,71 milionu odběratelů na YouTube říká, že USA v současné době čelí bublině na trhu nemovitostí, bublině na akciovém trhu a bublině na trhu dluhopisů současně. Trhy nyní podle Kiyosakiho čekají další bouřlivé časy. V jednom ze svých posledních tweetů upozornil, že již v roce 2013 vydal knihu „Proroctví bohatého táty“, v níž předpověděl korekci trhů, která bude ničivější než finanční krize v roce 2008. Podle Kiyosakiho je zmíněný velký kolaps oficiálně tady. Snad nejvýmluvnějším znamením, že situace bude více než problematické, jsou miliony lidí, kteří budou zlikvidováni. Kiyosaki radí investorům, aby raději zbohatli, než aby patřili mezi ty, kteří o peníze přijdou.

Brooks: Boj Fedu proti inflaci poškozuje kryptoměnový průmysl

Generální ředitel kryptoměnové společnosti Bitfury, Brian Brooks, v nedávném rozhovoru pro CNBC prohlásil, že současné kroky Fedu proti inflaci poškozují kryptoměnový průmysl. Brian Brooks před nedávnem vystoupil v rozhovoru pro zpravodajský portál CNBC, kde se kromě inflace kritiky Federálního rezervního systému věnoval také americké Komisi pro cenné papíry (SEC). Vysoká inflace, která v současné době sužuje celý svět, je velkým problémem. Brian Brooks v rozhovoru například prohlásil, že všechny tyto kroky, které Federální rezervní systém dělá, nejsou přínosem pro bitcoin a další kryptoměny.

62 % všech bitcoinových adres neprodalo po dobu minimálně jednoho roku žádný BTC

Investoři do bitcoinu (BTC) se rozhodli pro různé strategie, aby zvládli probíhající cenový propad, kdy toto aktivum korigovalo o téměř 70 % ze svého historického maxima zaznamenaného na konci roku 2021. Pozornost si pak zaslouží hlavně fakt, že většina investorů se zřejmě rozhodla pro „HODL“ této vlajkové kryptoměny. Konkrétně plných 62 % držitelů bitcoinu neprodalo, v podmínkách panující deprese na trhu, minimálně po dobu jednoho roku toto aktivum. 32 % investorů, kteří BTC drželi v rozmezí jednoho až dvanáct měsíců, se tohoto aktiva (byť jen částečně) zbavilo. Údaje zveřejnila společnosti TipRanks.

Bonusová zpráva

Herec Bill Murray přišel o Ethereum v hodnotě 185 000 dolarů

Ethereová peněženka (ETH) patřící herci Billu Murraymu byla hacknuta jen několik hodin poté, co získala finanční prostředky z aukce non-fungible tokenů (NFT) inspirované jeho životem. Herec tak přišel o 119,2 ETH získaných z aukce a aktuálně probíhá další vyšetřování s cílem identifikovat pachatele. Prvotní vyšetřování naznačuje, že hacker převedl ukradené prostředky na adresu spojenou s krypto burzou Binance a Union Chain. Zároveň zatím není jasné, jak se hackerovi podařilo k prostředkům získat přístup. Murrayho tým také spolupracuje s firmou Chainalysis, která se zabývá kryptoanalýzou, aby provedla forenzní audit tohoto incidentu. Gavin Gilles z projektu Venkman k tomu řekl:

“Společnost Chainalysis jsme zapojili do 10 minut poté, co jsme se včera večer o útoku dozvěděli.”

Většina zbývajících sběratelských předmětů měla být prodána příští týden spolu s dalšími NFT, které herec vlastní prostřednictvím svých obchodních partnerů. NFT ze sbírky obsahují exkluzivní anekdoty a Murrayho historky. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img