Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

4.8
(4)

Zprávy a souhrny

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Množství bitcoinů na burzách na tříletém minimu

O tom, co se na trhu s kryptoměnami odehrálo v posledních několika týdnech, bylo řečeno již mnoho. Vše započalo koncem března, kdy se BTC blížil 50 000 USD. Po neúspěchu v tomto bodě aktivum zahájilo to, co se později stalo nejdelší negativní sérií, pokud jde o počet po sobě jdoucích týdenních svíček v červeném (9). Tento masivní pokles byl ještě v květnu umocněn nepříznivým vývojem kolem projektu Terra a v červnu se do problémů dostala síť Celsius. Vše pak vyvrcholilo minulou neděli poklesem na 18měsíční minimum 17 500 USD. Investoři a těžaři uprostřed tohoto pullbacku prodali část svých bitcoinových pozic, přičemž mnozí z nich tak učinili se ztrátou.

Jak Vitalik Buterin přišel s nápadem vytvořit ethereum

Konkrétně příběh etherea začíná někdy kolem roku 2011, kdy byl kryptoprostor ještě známý pouze jako prostor bitcoinu (BTC) a Buterin se o něj začal zajímat a více se do něj zapojovat, jak uvedl v rozhovoru pro Business Insider zveřejněném 28. června. Jeho zapojení začalo spoluzaložením časopisu Bitcoin Magazine a pokračovalo “děláním spousty věcí souvisejících s bitcoinem po dobu asi dvou let”. Nakonec Buterin zanechal studia na univerzitě a zapojil se do tohoto prostoru na plný úvazek, načež začal v technologii blockchain vidět mnohem větší potenciál “než jen jako jediná peer-to-peer měna”.

Navzdory propadu stále neexistuje aktivum s lepším risk/reward poměrem než bitcoin, říká populární analytik

Populární krypto analytik porovnává výnosy tradiční investiční třídy s bitcoiny (BTC) a říká, že navzdory současným propadům je na tom bitcoin nejlépe. Ve svém nejnovějším videu říká kryptoměnový analytik InvestAnswers svým 442 000 odběratelům na YouTube, že výnosový potenciál bitcoinu převyšuje ostatní třídy aktiv. Řeč je o poměru risk/reward ratio (RRR), který měří potenciální odměnu, kterou může investor získat za každý dolar, který riskuje v investici. Například návratnost investice do dividendových akcií tabákové společnosti Philip Morris by podle něj byla omezena jak daněmi, tak inflací.

SEC zamítla žádost o Grayscale Bitcoin ETF, společnost odpovídá žalobou!

Ani tentokrát to nevyšlo… Americký regulátor cenných papírů a burz zamítl návrh Grayscale na kotaci spotového bitcoinového fondu obchodovaného na burze (ETF) na burze NYSE Arca. Podle SEC existují možné zdroje podvodů a manipulace na spotovém trhu s bitcoiny. Komise návrh zamítla s tím, že nesplňoval standardy, které mají zabránit podvodným a manipulativním praktikám na trhu. K důvodům odmítnutí spotového bitcoinového ETF od Grayscale patřil wash trading, manipulace velryb, hacky burz a sítí, šíření zavádějících informací a pozoruhodně „manipulativní činnost zahrnující údajné stablecoiny, včetně Tetheru.”

Banka pro mezinárodní platby umožní bankám držet 1 % rezerv v bitcoinech

Navzdory svému skeptickému přístupu k digitálním měnám, který ještě zhoršil nedávný krach na trhu s kryptoměnami, se zdá, že Banka pro mezinárodní platby (BIS) se chystá nabídnout ruku nové třídě aktiv tím, že bankám povolí držet až 1 % rezerv v kryptoměnách, jako je bitcoin (BTC). Basilejský výbor pro bankovní dohled (BCBS) totiž ve svém konzultačním dokumentu nazvaném “Druhá konzultace o obezřetnostním zacházení s kryptoaktivy”, zveřejněném 30. června, předložil návrh na omezení celkové expozice bank vůči “kryptoměnám skupiny 2 na 1 % kapitálu”.

Bonusová zpráva

Kryptoměny a CBDC mohou být podle MMF efektivnější než současné platební možnosti

Navzdory obezřetnosti vůči kryptoměnám Mezinárodní měnový fond (MMF) poznamenal, že digitální aktiva mohou být účinnou alternativou k tradičním finančním produktům. V blogovém příspěvku MMF uvedl , že některé kryptoměny a digitální měny centrální banky (CBDC) mohou být účinnějším platebním řešením než kreditní a debetní karty, zejména pokud jde o spotřebu energie. MMF navíc odhalil, že některé centrální banky zvažují mít CDBC dostupné ve fyzických kartách; proto by mělo existovat řešení, jak snížit spotřebu energie. Dále se ve zprávě uvádí, že integrace kryptoměn a CBDC s fyzickými kartami napomůže hromadnému přijetí. [1]

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: