Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Twitter je připraven přijmout nabídku Elona Muska, akcie prudce posilují

Twitter Inc (TWTR.N) je podle Reuters připraven souhlasit s prodejem Elonu Muskovi za zhruba 43 miliard dolarů v hotovosti, což je cena, kterou generální ředitel společnosti Tesla označil za svou „nejlepší a konečnou“ nabídku. Podle anonymních zdrojů je vedení sociální sítě nejen ochotno s miliardářem jednat, ale rovnou i nabídku 54,20 dolaru za akcii přijmout. Oznámení o prodeji by údajně mohlo přijít ještě v pondělí poté, co se její správní rada sejde, aby transakci doporučila akcionářům Twitteru. Musk vyjednává o koupi Twitteru osobně. To znamená, že elektromobilka Tesla (TSLA.O) není do tohoto obchodu nijak zapojena. Akcionáře Tesly však novinka mírně znepokojila – obávají se, že by společnost mohla utrpět tím, že na ni Elon Musk nebude mít tolik času jako dosud.

Výzkum: Více než 10 % Američanů bude do konce roku vlastnit digitální aktivum

Analytická společnost Insider Intelligence před nedávnem vydala svůj výzkum, ve kterém předpovídala vývoj adopce kryptoměn ve Spojených státech amerických. Podle zveřejněných informací by do konce letošního roku mělo vlastnit 34 milionů obyvatel USA nějakou kryptoměnu. Analytici předpovídají, že počet dospělých Američanů vlastnící kryptoměny překročí hranici 10 % a dodávají, že 3,6 milionu obyvatel bude někdy v letošním roce používat digitální aktiva jako platební metodu. Výzkum společnosti Insider Intelligence dále předpovídá, že za rok 2023 bude kryptoměnových vlastníků v USA více než 37 milionů dospělých obyvatel. Prognóza dále počítá s tím, že největší vlastnickou skupinou budou lidé ve věku 25 až 34 let.

Člen ECB požaduje ve světě přísnější regulace

Člen Výkonné rady ECB Fabio Panneta před nedávnem vystoupil na Kolumbijské univerzitě v New Yorku, kde hovořil o kryptoměnách a jejich regulaci. Panetta naznačil, že celý boom okolo kryptoměnového průmyslu je založen na spekulacích a příslibech rychlých a vysokých výnosů.

„Nesmíme opakovat stejné chyby tím, že čekáme, až bublina praskne, a teprve potom si uvědomíme, jak všudypřítomným se ve finančním systému kryptoriziko stalo.“

Panetta také uvedl, že kryptoměny jednoho dne mohou ovlivnit státní politiku a světovou finanční stabilitu. Největším rizikem pro národy podle regulátorů představují stablecoiny. Dodal, že třetina stablecoinů spuštěných v posledních letech nepřežila.

Bitcoin do roku 2030 za milion dolarů? Bývalý CEO burzy BitMEX vysvětluje, proč si to myslí

Bitcoin (BTC) bude do roku 2030 stát 1 milion dolarů. To jsou slova, která vyřkl a za kterými si stále stojí bývalý CEO burzy BitMEX, Arthur Hayes. Důvodem je podle něj skutečnost, že země po celém světě se začínají vyhýbat euru a americkému dolaru. Ve světle sankcí uvalených na Rusko kvůli invazi na Ukrajinu se podle Hayese blíží obří obrat v geopolitické i hospodářské politice. Vzhledem k tomu, že Spojené státy a Evropská unie bojují za snížení závislosti na ruských energiích a potravinách, je téměř jisté, že dlouhodobé důsledky je budou bolet – což by mohlo BTC poslat “to the Moon”. Situace je složitá. Inflaci, která již před ukrajinským konfliktem dosahovala 40letých maxim, zhoršují západní sankce a Rusko se vzpamatovává z toho, že mu Západ zmrazil offshorová aktiva v hodnotě stovek miliard dolarů. Čína situaci bedlivě sleduje.

Spoluzakladatel Solany věří, že bitcoin musí přejít na PoS

Spoluzakladatel společnosti Solana se připojil k rostoucímu seznamu lidí, kteří chtějí, aby bitcoin (BTC) přešel na konsensuální mechanismus proof of stake (PoS). Jedním z důvodů jeho “kontroverzního postoje” jsou dopady na životní prostředí spojené s těžbou bitcoinu. V rozhovoru s Kate Rooney z CNBC Anatolij Jakovenko, spoluzakladatel společnosti Solana, uvedl, že podle jeho názoru by největší krypto síť měla přejít na PoS. Dopady těžby bitcoinu na životní prostředí jsou jedním z faktorů, které ovlivňují jeho návrh. Dále dodává, že kromě dopadů na životní prostředí “je prostě efektivnější vybudovat systém proof of stake” a z inženýrského hlediska nabízí stejnou úroveň ochrany. Jakovenko poznamenává, že povaha bitcoinu jako kryptoměny typu proof of work (PoW) může vysvětlovat důvod, proč síť nemá prosperující ekosystém druhé vrstvy. Místo toho se vyhřívá v roli úložiště hodnoty, ale “možná to zatím funguje, ale uvidíme, co se stane za deset let”.

Bonusová zpráva

Belgický úřad přichází s iniciativou regulovat kryptopodniky a služby

Belgický Úřad pro finanční služby a trhy (FSMA) oznámil nové pravidlo, podle kterého se všechny kryptografické burzy a služby úschovy v regionu musí od 1. května registrovat u tohoto úřadu. Toto nové nařízení je součástí pokračujícího úsilí Belgie o regulaci rostoucího kryptoprůmyslu a mělo by pomoci zajistit, že podniky působící v tomto prostoru budou dodržovat vysoké standardy bezpečnosti a zabezpečení. Všechny neregistrované burzy nebo služby úschovy, u nichž bude zjištěno, že fungují po stanoveném termínu, budou vystaveny pokutám nebo jiným právním krokům. Nový požadavek belgického úřadu FSMA na registraci je dalším příkladem pomalu, ale jistě rostoucího trendu zapojení institucí do oblasti kryptoměn. S tím, jak si stále více podniků a organizací začíná všímat potenciálu kryptoměn, můžeme očekávat, že bude zavedeno více pravidel a předpisů na ochranu investorů. V Belgii drží kryptoměny téměř 2,5 % obyvatel země, což je zhruba 270 tisíc lidí. [1]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: