Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

4.8
(9)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Scaramucci: Ti, co zůstanou, budou v budoucnu odměněni

Bývalý šéf komunikace Bílého domu a zakladatel SkyBridge Capital, Anthony Scaramucci, v nedávném rozhovoru pro CNBC poradil investorům, aby zchladili své obavy ohledně nejnovějšího propadu na trhu s kryptoměnami. Dle jeho slov ti, co zůstanou dlouho, budou nakonec velmi dobře odměněni. Scaramucci v rozhovoru několikrát potvrdil svůj optimistický pohled na kryptoměnový průmysl. Všem investorům v současné době doporučil vzít si prášek na uklidnění a rozhodně neprodávat své pozice.

A co když bitcoin skutečně selže…?

Bitcoin od svého uvedení na trh v roce 2009 změnil svět, ale ne všichni tuto kryptoměnu a to, co nabízí, podporují. Za dobu své existence už zažila spoustu nekrologů a žalozpěvů, ale co by se stalo, pokud by aktivum skutečně selhalo? Max Gagliardi, spoluzakladatel společnosti Ancova, která se zabývá těžbou bitcoinů, se na Twitteru podělil o své myšlenky, jaké dopady by měl pád bitcoinu. Identifikoval několik klíčových oblastí, pro které by případný pád sítě mohl znamenat značné riziko. Své pojednání začal tvrzením, že „pokud bitcoin selže, selže i soukromí“, protože jednotlivci již nebudou moci posílat peníze bez zásahu zprostředkovatelů. Smrt bitcoinu by byla výhrou cenzury.

Společnost Meta (bývalý Facebook) by měla zaměřit svou pozornost na bitcoin

Bývalý ředitel Twitteru a velký bitcoinový fanoušek, Jack Dorsey, se nechal slyšet, že plánovaná nativní kryptoměna byla jen ztrátou času. Gigant sociálních médií by se měl místo toho zaměřit na bitcoin (BTC). Meta (dříve Facebook) zahájila práce na vývoji vlastního stablecoinu Libra již v roce 2019. Nyní se to rozhodla Zuckerbergova společnost nakonec vzdát a prodala duševní vlastnictví Diem (přejmenovaná měna Libra) investiční bance. Generální ředitel společnosti Block poznamenal, že největší chybou společnosti Meta bylo, že pracovala na měně, kterou vlastnila, místo aby použila otevřený protokol, jako je bitcoin.

Studie ukazuje, že bitcoiny tvoří 0,08 % všech světových emisí CO2

Podle nedávné zprávy zveřejněné 25. ledna 2022 společností CoinShares představoval bitcoin v roce 2021 pouhých 0,08 % světových emisí oxidu uhličitého (CO2), což naznačuje, že body kritizující spotřebu energie sítě se zdají být nafouknuté. Výzkum přináší nejaktuálnější informace o současném stavu sektoru těžby bitcoinů, stejně jako informace o environmentálních, sociálních a správních (ESG) problémech. Zpráva zejména stanovila úplný model pro předpovídání emisí a mechanismus shromažďování údajů, který poskytuje danému rámci přesné informace. Rovněž označila CO2 vypouštěné v procesu těžby bitcoinů za „bezvýznamné“.

ČNB zase zvýšila sazby, inflační prognóza se blíží k 10 %

Při posledním jednání bankovní rada odsouhlasila zvýšení základní úrokové sazby o 0,75 procentního bodu na 4,5 %. Pět členů rady hlasovalo pro zvýšení, dva pro ponechání. Tím jsme se vrátili hodně v čase, protože tak vysoké sazby jsme tu neměli už 20 let. Tento výsledek by každopádně neměl nikoho překvapovat, protože jednotliví členové bankovní rady skrze média dali dostatečně na srozuměnou, že se k těm 5 % dostaneme. Čili nás čeká ještě jedno zvýšení sazeb o 0,5 procentního bodu. Tím by ovšem celý cyklus měl skončit. ČNB prozatím konstatuje, že těch 5 % má být vrchol. Nesmíme ale zapomenout na to, že inflační výhled ČNB se dost zhoršil. Původně model počítal s tím, že vrchol bude někde kolem 7 %. Nyní se však má inflace blížit k 10 %. A to již v průběhu prvního kvartálu letošního roku.

Bonusová zpráva

Ministerstvo financí USA se zaměřuje na NFT kvůli podezření z možného praní špinavých peněz

Americké ministerstvo financí zveřejnilo studii o trhu s uměním vysoké hodnoty, která upozorňuje na potenciál v oblasti nezaměnitelných tokenů (NFT) pro provádění nezákonných operací praní špinavých peněz nebo financování terorismu. Studie naznačuje, že rostoucí využívání umění jako investice nebo finančního aktiva by mohlo učinit obchody s uměním vysoké hodnoty zranitelnými vůči praní špinavých peněz. Autoři rovněž zdůrazňují význam NFT při reprezentaci vlastnictví digitálního a fyzického majetku, který je spravován a kontrolován prostřednictvím inteligentních smluv a digitálních peněženek. Ministerstvo financí rovněž upozornilo na problematický fakt, že cenu NFT určuje kupující a prodávající, nikoli samotný trh.

“Podle amerických úřadů trh s NFT v prvních třech měsících roku 2021 vygeneroval rekordní objem obchodů ve výši 1,5 miliardy dolarů a oproti předchozímu čtvrtletí vzrostl o 2 627 %.”

[1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img