Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

5
(4)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Kevin O’Leary: NFT mohou být větší než Bitcoin

Kanadský podnikatel a významná televizní osobnost Kevin O’Leary, známý také jako Mr. Wonderful, v nedávném rozhovoru prohlásil, že jednoho dne mohou nezaměnitelné tokeny (NFT) být větší než Bitcoin. O’Learyho víra v NFT pramení z myšlenky, že mohou prokázat vlastnictví předmětů ze skutečného světa. Kevin O’Leary o sobě říká, že je horlivým zastáncem Bitcoinu. Přesto se jeho postoj k největší kryptoměně světa změnil. Zatímco ještě v minulém roce tvrdil, že Bitcoin nemůže nic nahradit, letos již tvrdí opak. Ve světě existují obavy o udržitelnosti NFT trhu. Někteří přirovnávají současný boom okolo nezaměnitelných tokenů k počátečnímu šílenství s ICO z roku 2017, kdy bylo mnoho investorů podvedeno sázkou na začínající podniky prostřednictvím prodeje tokenů.

Inflační tlaky sílí – v USA dosaženo 40letého rekordu, v ČR je inflace 6,6 % a hrozí 10 %

Meziroční inflace za prosinec v ČR dosahuje horentních 6,6 %, což pro nás znamená, že růst cenové hladiny opět akceleruje. Z čerstvých vyjádření členů bankovní rady i vyplývá, že hrozí úrovně blízké až 10 %. Česká národní banka defakto připustila možnost, že se dočkáme tzv. pádivé inflace, která je právě dvojciferná. Pádivá inflace je nebezpečná v tom, že z toho může vzejít tzv. inflační spirála. Laicky řečeno je potom obrovský problém inflaci zkrotit. Meziroční inflace Ve spojených státech za prosinec dosáhla 7 %. To je listopadu růst o 0,2 procentního bodu. Z toho se na první pohled může zdát, že tempo růstu dosáhlo vrcholu. Inflace je ovšem tzv. zpožděný indikátor. Prosinec je specifický tím, že je v tomto měsíci hodně silná poptávka. To se ale ještě nemohlo v datech projevit. Takže je vysoká pravděpodobnost, že první kvartál tempo růstu cenové hladiny začne zase výrazně akcelerovat.

Většina kryptoměnových fanoušků věří, že se platby v kryptoměnách stanou standardem

Podle studie zpracovatele plateb PaySafe je většina kryptoměnových nadšenců ochotna vložit své peníze do kryptoměn a nechat se v nich i vyplácet, čímž se jednou provždy zbaví fiat měny. Zpráva „Inside the crypto community“ byla zveřejněna 11. ledna 2022 a odhaluje nejdůležitější trendy mezi uživateli kryptoměn v USA a Velké Británii. Výsledky jsou více než povzbudivé pro ty, kteří věří v pozitivní vývoj kryptoměnového průmyslu a přijetí těchto technologií v globálním měřítku. Kupříkladu 54 % respondentů se domnívá, že kryptoměny jsou budoucností financí a nakonec ovládnou trh plateb po celém světě. Přibližně 60 % se domnívá, že do konce letošního roku budou mít kryptoměny významné zastoupení v sektoru elektronického obchodování. Sice méně než polovina z nich věří, že by fyzické obchody přijaly způsoby placení kryptoměnami, ale na druhé straně většina respondentů věří, že v oblasti elektronického obchodování budou již letos využívány ve velké míře.

Turecko přijímá bitcoin a tether, zatímco lira stále klesá

Po téměř dvou desetiletích nezřízeného růstu nyní Turecko trpí ničivou inflací, která srazila jeho národní měnu na kolena. Turecko, kdysi prosperující ekonomika, nyní visí na vlásku a snaží se liře vštípit jakoukoli hodnotu. Jeho občané jsou však stále skeptičtější ke schopnosti vlády zabránit úplnému znehodnocení měny a obracejí se k ještě volatilnějšímu aktivu, aby se zajistili proti případné krizi – ke kryptoměnám. Nedávné údaje blockchainové analytické společnosti Chainalysis ukázaly, že objemy obchodů s kryptoměnami využívajícími liru dosáhly ve 4. čtvrtletí roku 2021 pětikvartálního maxima, přičemž v průměru se na burzách Binance, BtcTurk a LocalBitcoins zobchodovalo 1,8 miliardy dolarů denně.

Jeden z miliardy: Malý těžař získal odměnu za blok v hodnotě 270 000 USD

S velmi skromným těžebním výkonem se malému těžaři podařilo vytěžit blok a připsat si tak odměnu 6,25 BTC. Šance na podobný úspěch je jedna ku několika miliardám. Šťastlivec si tak rázem vydělal necelých 270 000 amerických dolarů. Neuvěřitelné štěstí komentoval na sociální síti Twitter uživatel Dr. Con Kolivas, který poznamenal, že taková událost se stává jednou za život. Podobné události se však již v minulosti velmi malým těžařům staly.

Bonusová zpráva

Decentralizovaná burza na Cardanu oznámila datum spuštění mainnetu – cena ADA roste

SundaeSwap, což je decentralizovaná burza založená na Cardanu, oznámila, že 20. ledna dojde k dlouho očekávanému spuštění mainnetu plně funkční beta verze. Tým stojící za projektem říká, že plně decentralizovaná správa je prozatím nemožná kvůli technickým omezením blockchainu Cardana, a proto se prozatím drží označení “beta”. Dne 20. ledna začnou poskytovatelé likvidity také získávat odměny za yield farming, které budou k dispozici nejméně do června. Připomínáme, že testovací verze SundaeSwap byla spuštěna 5. prosince. Cena tokenu ADA pak za dnešní den vyrostla o více než 11 % a za posledních 7 dní pak její růst činil 20 procent. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img