Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

4.6
(8)

Zprávy a souhrny

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Bukele: Další země přijmou Bitcoin v roce 2022

Salvadorský prezident Nayib Bukele, který se v minulém roce zapsal do bitcoinové kroniky tím, že se stal prvním prezidentem země přijímající Bitcoin jako zákonné platidlo, věří, že tento příklad budou v roce 2022 následovat i další země. Bukele ve svém příspěvku na Twitteru předpovídá, že nejdůležitější kryptoměna dosáhne v letošním roce také důležitou hranici 100 000 amerických dolarů. Nayib Bukele v příspěvku uvádí, že výstavba ambiciózního projektu Bitcoin City začne v letošním roce. Prezident také nastínil, že dojde k velkému překvapení na konferenci o Bitcoinu. Bitcoin se také stane hlavním volebním problém v letošních volbách v USA.

Stále více miliardářů investuje do kryptoměn

Poslední dění ve světě ukazuje, že dřívější odpůrci kryptoměn se stále více v obavách z inflace fiat měn obracejí k Bitcoinu a dalším kryptoměnám jako k zajištění. Jedním z příkladů je americký miliardář a podnikatel pocházející z Maďarska, Thomas Peterffy. Peterffy pro zpravodajský portál Bloomberg uvedl, že by bylo velmi rozumné mít 2-3 % svého portfolia v kryptoměnových aktivech pro případ, že by fiat měny čelily velmi vysoké inflaci v letošním roce. I další renomovaný miliardář Ray Dalio v minulém roce odhalil, že jeho portfolio obsahovalo nějaké bitcoiny a ethereum a pak tu je třeba Paul Tudor Jones, který taktéž v minulém roce nakoupil bitcoiny a označil svůj krok za zajištění proti inflaci.

Kazachstán kvůli protestům vypíná internet, co na to hash rate?

Kazachstán, který se může pochlubit druhým největším BTC hash rate těžby na světě, zažívá velké výpadky internetu uprostřed místních protivládních protestů. Kazakhtelecom, největší telekomunikační společnost v Kazachstánu, podle některých zpráv vypnul internet v celé zemi. Deaktivována byla také data v některých městech, jako je např. Almaty. Pokračující výpadek internetu v Kazachstánu přichází poté, co kazašská zdejší vláda odstoupila uprostřed protestů, které vyvolalo prudké zvýšení cen pohonných hmot. Prezident Kassym-Jomart Tokajev ve středu brzy odvolal vládu a vyhlásil v Almaty a okolní provincii výjimečný stav.

Zintenzivnění zásahů proti kryptoměnám a NFT v roce 2022

Pro britské občany s chutí investovat do kryptoměn a NFT to začíná vypadat na chmurný rok 2022. Regulační orgány totiž údajně slíbily, že zasáhnou proti tomuto odvětví z obav, že mladí lidé riskují ztrátu svých peněz kvůli podvodným schématům. V současné době ve Spojeném království chybí samostatné zákony, které by kryptoaktiva regulovaly. Úřadům tak zbývá pouze omezená možnost spoléhat se na Úřad pro reklamní standardy (ASA), který reguluje komerční reklamu. V uplynulém roce zákonodárci vyzývali vládu, aby se věnovala otázkám regulace kryptoměn. Množí se také apely na to, aby krypto spadalo do působnosti úřadu Financial Conduct Authority (FCA).

V americkém Kongresu se údajně uskuteční slyšení o uhlíkové stopě Bitcoinu

Podle zprávy serveru The Block plánuje Podvýbor pro dohled a vyšetřování, podvýbor většího Výboru pro energetiku a obchod Sněmovny reprezentantů, možná slyšení o dopadu bitcoinu na životní prostředí a uhlíkové stopě těžby kryptoměn. Podvýbor údajně pracuje na seznamu svědků, kteří by mohli na dohledovém slyšení vypovídat do konce tohoto měsíce. Zdroj zapojený do diskusí před slyšením v podvýboru sdělil serveru The Block, že Výbor pro energetiku a obchod Sněmovny reprezentantů je znepokojen environmentálními problémy vyplývajícími z „nedávných událostí ve státě New York“, čímž odkazuje na rychlý růst těžby bitcoinů v tomto americkém státě.

Bonusová zpráva

Šanghaj má v plánu během příštích pěti letech integrovat metaverse

Největší čínské město podle počtu obyvatel, Šanghaj, oznámilo svůj záměr zapojit oblast metaverse do veřejných služeb a dalších podniků. Podle zprávy CNBC obsahuje pětiletý plán rozvoje šanghajské městské komise pro ekonomiku a informační technologie ustanovení o integraci metaverza do veřejných služeb, zábavy a průmyslové výroby. Komise hodlá motivovat k dalšímu využívání a studiu technologie metaverza, včetně jejího využití v senzorech a dalších integracích v reálném čase. Čínská média uvedla, že dokument města Šanghaj představuje první zmínku o metaverzu ze strany místní vlády v souvislosti s pětiletým plánem Pekingu, který byl zveřejněn v březnu 2021. Pekingský návrh tehdy odkazoval na sedm „hraničních“ technologií, na které se Čína zaměří. [1]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: