Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

5
(2)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Crypto komunita sází na Cardano, že do konce roku dosáhne 2,4 USD

Platforma pro statistiku kryptografických dat CoinMarketCap s nástrojem ‚Price Estimates‘ umožňuje uživatelům předpovídat ceny na příštích šest měsíců a v reálném čase sledovat, co si o nich ostatní myslí. Za povšimnutí stojí, že předpovědi cen kryptokomunity na sociální síti Cardano naznačují cenu 2,402 USD k 30. prosinci 2021, což je nárůst o 1,08 USD (neboli 82,41 %) oproti současné ceně ADA 1,32 USD. V době zveřejnění hlasovalo 82 530 jednotlivců pro dosažení odhadu střední ceny. Navíc se očekává, že cena vzroste do příštího roku na 2,46 USD. Zajímavé je, že vedle kryptokomunity přední analytici kryptoměn také předpovídali, že Cardano se může brzy vzpamatovat.

FBI únik – na jakých messengerech vás mohou špehovat?

Jednostránkový dokument s názvem „Legální přístup“ podrobně popisuje možnost FBI legálně přistupovat k obsahu a metadatům zabezpečených aplikací pro zasílání zpráv. To znamená, že ani při používání oblíbených aplikací pro šifrované zprávy nemusí být koncové šifrování dostatečnou ochranou soukromí, protože orgány činné v trestním řízení mohou mít přístup k vašim údajům, kdykoli chtějí. Dokument Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) uvádí druhy uživatelských údajů, které mohou různé aplikace pro bezpečné zasílání zpráv sdílet na žádost orgánů činných v trestním řízení.

Dokument: Indie nebude kryptoměny zakazovat, ale regulovat

Podle zpravodajského portálu Cointelegraph indická vláda zvažuje nový návrh zákona, který navrhuje vytvoření oficiální digitální měny a regulaci kryptoměnových aktiv. Indická zpravodajská stanice informovala, že získala podrobnosti o vládním návrhu.V článku NDTV se uvádí, že dokument obsahuje návrhy na regulaci kryptoměn jako kryptoměnových aktiv, přičemž Rada pro cenné papíry a burzy Indie (SEBI) dohlíží na regulaci místních kryptoměnových burz.

„Kryptoaktiva budou řešena pomocí stávajících kryptoměnových platforem, které budou regulovány Indickou radou pro cenné papíry a burzy (SEBI) Pro ty, kdo mají kryptoaktiva, bude předepsáno konečné datum, aby je ohlásili a zařadili pod kryptoměnové platformy, což bude regulováno regulačními úřady.“

Investoři v zemi tak dostanou určitý časový rámec, aby ohlásili své držby kryptoměn. Jde o součást vládního tlaku, aby se zabránilo praní špinavých peněz a financování terorismu.

Ubisoft oznamuje plány na integraci NFT

Videoherní gigant Ubisoft oznámil svůj projekt NFT ve svém příspěvku na Twitteru, ve kterém také uvádí, že společnost bude nabízet své tokeny prostřednictvím své nové platformy Ubisoft Quartz. Nová platforma umožní hráčům sbírat jedinečné NFT. První NFT budou vydány v beta verzi hry Tom Clancy´s Ghost Recon Breakpoint. Pokud hráči digitální sběratelské předměty založené na blockchainu uvítají, může videoherní tvůrce přidat NFT i do svých dalších slavných titulů, jako je Assassin’s Creed či Far Cry. V minulosti se NFT nestalo vítaným u několika herních titulů z důvodu dopadu NFT na životní prostředí. Quartz ujišťuje, že jejich NFT budou uloženy na Tezos, etické obavy týkající se negativních dopadů na životní prostředí tak nejsou problémem.

Morehead: Bitcoin není Ponziho schéma, dluhopisové trhy ano

Dan Morehead, generální ředitel zajišťovacího fondu Pantera Capital, v nedávném rozhovoru pro portál Bloomberg varoval, že investoři obchodující s dluhopisy budou zničeni, když Federální rezervní systém USA přestane manipulovat s dluhopisovým trhem. Dan Morehead tak reagoval na kritiku Paula Krugmana a Richarda Bernsteina, kteří označili Bitcoin za Ponziho schéma. Morehead s touto kritikou rozhodně nesouhlasí. Dle jeho slov je amerických trh hypotečních dluhopisů skutečným Ponzicho schématem.

Bonusová zpráva

Účet indického premiéra byl napaden bitcoinovými podvodníky

Twitterový účet indického premiéra Naréndry Módího byl hacknut. Skupina bitcoinových podvodníků prostřednictvím účtu premiéra napsala, že Indie oficiálně přijala Bitcoin jako zákonné platidlo. V tweetu také stálo, že vláda nakoupila 500 BTC, aby je mohla rozdat všem obyvatelům země. Text tweetu zněl:

“Indie oficiálně přijala Bitcoin jako zákonné platidlo. Vláda nakoupila 500 BTC a distribuuje je všem obyvatelům země. Budoucnost přišla dnes!”

indias prime minister
Zdroj. usethebitcoin.com

Na twitterovém účtu indického premiéra se pak během dne objevila informace, že účet Naréndry Módího byl krátkou dobu kompromitován a nyní je již zabezpečen. Indie se v posledních letech snaží kryptoměny regulovat a kontrolovat. Objevilo se několik návrhů, jejichž cílem bylo omezit používání virtuálních měn, zatímco jiné prosazovaly širší přijetí kryptoměn v zemi. Pravdou je, že v Indii neexistují žádné jasné předpisy a země zřejmě ještě nemá jasnou představu, kam se chce v následujících letech v oblasti regulace digitálních měn posunout. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img