Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

4.3
(10)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Bitcoin ani zdaleka není na vrcholu svého cyklu, co takhle 200 000 USD?

Bitcoin má zatím za sebou velmi úspěšný rok, kdy překonal několik rekordních úrovní a minulý týden koketoval s hranicí 69 000 dolarů. Přes všechny dosavadní úspěchy analytici očekávají, že kryptoměna v blízké budoucnosti vyletí ještě o pořádný kus výše. Na základě indikátoru Top Price Model by se Bitcoin mohl v rámci současného býčího trhu vyšplhat až na 200 000 dolarů. Tento ukazatel vytvořil známý on-chain stratég a kryptoinvestor Willy Woo a používá se k identifikaci vrcholů cyklů na trhu. Wooův indikátor Top Price není zdaleka jediným indikátorem, který předpovídá cenovou rally směrem k novým historickým maximům. Tvůrce modelu Stock-to-Flow, PlanB, předpovídá, že do konce tohoto měsíce se Bitcoin podívá na cenu 98 tisíc dolarů a v prosinci až na 135 tisíc USD.

Visa: NFT přinesly do krypto prostoru zcela novou třídu spotřebitelů

NFT, neboli nezaměnitelné tokeny, jsou jedinečná digitální aktiva, která nelze duplikovat. V nedávné panelové diskuzi Singapur Fintech Festival ředitel kryptoměnového oddělení platebního gigantu Visa, Cuy Sheffield prohlásil, že NFT přilákaly nové lidi do rozjetého kryptoměnového vlaku. Dle jeho slov před NFT byl prostor digitálních aktiv přitažlivý hlavně pro jednotlivce se zájmem o finance či zlato, nyní jsou z třídy digitálních aktiv nadšeni i fanoušci hudby, kultury, sportu a umění. Platební gigant Visa vstoupil do kryptoměnového průmyslu v letošním roce. Popularita NFT tokenů od prvního obřího boomu v roce 2020 neustále roste. Mnoho významných osob či společností nabízí svoje vlastní NFT umění.

ECB: Digitální euro se stane zákonným platidlem

Italský ekonom a člen ECB Fabio Panetta před nedávnem naznačil, že pokud bude Evropská centrální banka pokračovat ve svém úsilí o spuštění digitální měny, bude mít nová forma peněz všechny šance stát se zákonným platidlem uvnitř hranic EU. Panetta uvedl, že v příštích 24 měsících ECB prozkoumá, jak může udělat z digitální verze eura zákonné platidlo. Italský ekonom se nicméně domnívá, že dosažení takového kroku by nemělo být považováno za samozřejmost a finanční instituce musí být mimořádně opatrná. Začátkem letošního roku Evropská centrální banka zdůraznila své plány na zahájení vyšetřovací fáze projektu digitálního eura. Evropské CBDC by podle dostupných informací mělo předcházet nezákonným aktivitám a vyhýbat se jakémukoli nežádoucímu dopadu na finanční stabilitu a měnovou politiku.

Kucoin spouští stomilionový dolarový fond a vstupuje na pole metaverza

Společnost KuCoin Labs, která stojí za šestou největší kryptoměnovou burzou na světě podle objemu obchodů s více než 500 kótovanými kryptoměnovými aktivy, ve středu oznámila, že spustí metaverzní fond ve výši 100 milionů dolarů pro projekty nacházející se v rané fázi. Peníze mohou získat i subjekty, které vyvíjejí hry založené na blockchainu, nezaměnitelné tokeny a decentralizované aplikace. Kromě toho bude Kucoin vybraným vývojářům poskytovat také služby podnikatelského inkubátoru, pomoc v budování značky, další pobídky a obchodní partnerství. Koncept metaverza neboli rozšířené virtuální reality s vlastní digitální ekonomikou získává na popularitě zejména od chvíle, kdy se Facebook minulý měsíc přejmenoval na Meta a zaměřil se na jeho vývoj.

Podle Hillary Clintonové by kryptoměny mohly ohrozit pozici dolaru, jako světové rezervní měny

Bývalá ministryně zahraničí Hillary Clintonová se během svého virtuálního vystoupení na Bloomberg New Economy Forum vyjádřila k vzestupu kryptoměn a prohlásila, že by mohly podkopat roli amerického dolaru jako světové rezervní měny a destabilizovat státy a národy. Clintonová, která byla ve volbách v roce 2016 prezidentskou kandidátkou demokratů, tvrdí, že kryptoměny představují přímou hrozbu pro globální měnové trhy. Destabilizující účinek kryptoměn je jednou z mála věcí, na kterých se Clintonová shodne s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Ten během červnového rozhovoru pro televizi Fox Business zašel dokonce tak daleko, že označil Bitcoin přímo za „podvod“.

Bonusová zpráva

El Salvador postaví Bitcoin City

Salvador pokračuje ve svém pro-bitcoinovém přístupu a oznámil plány na vybudování celého kryptoměnového města. Země se na titulní tránky mnoha novin dostala tím, že navzdory zesílenému odporu ze strany globálních organizací, jako je MMF, salvadorské úřady uznaly Bitcoin jako zákonné plátidlo a od září jej legalizovaly. Od té doby začal národ těžit BTC pomocí vulkanické energie, využil takzvaných “dipů” k nákupu dalších mincí a rozhodl se využít případné zisky z rostoucí ceny Bitcoinu na stavbu škol a nemocnic pro domácí zvířata.

Během týdenní bitcoinové konference, která se nyní v zemi konala, zašel prezident Nayib Bukele ještě dál, když oznámil plány na vybudování celého města zaměřeného na tuto kryptoměnu. Bude se nacházet ve východním regionu La Union a prezident slíbil, že jako takové bude produkovat nulové emise a nebudou v něm vybírány žádné daně kromě DPH.

Dodal, že město bude kruhové (podobně jako města založená Alexandrem Velikým) a bude mít  letiště, obytné a komerční zóny a jeho součástí bude centrální náměstí, které by mělo ze vzduchu vypadat jako symbol BTC. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kuba
Hodnocení článku :
     

Kolikrát mě přijde, že všechny ostatní zprávy ohledně krypto jsou neskutečně býčí, kdežto jenom tady sedí 🐻🐻🐻. Nebo snad jen nezávislé uvažující lidé?

bkf1

Salvador jede bomby 😀

Poslední editace 2 let před přes bkf1
spot_img