Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

5
(4)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Investoři do SQUID nemohou prodat své tokeny po 110 000% nárůstu

Seriálový token SQUID se tento týden dostal na titulky mnoha předních médií po celém světě. Po nárůstu o více než 110 000 % za méně než týden své existence se po internetu začínají objevovat zprávy o investorech, kteří nebyli schopni prodat své tokeny. Astronomické zisky investorů tak nadále zůstávají na peněženkách. Platforma Coinmarketcap umístila k tokenu banner, ve kterém varuje před vysokým rizikem investice do tokenu, protože by mohl blokovat pozdější prodeje.

„Obdrželi jsme několik zpráv, že uživatelé nejsou schopni prodat tento token v Pancakeswap. Proveďte prosím vlastní prověrku a buďte opatrní při obchodování. Tento projekt, i když je jasně inspirován stejnojmennou show od Netflixu, není nijak oficiálně připojen k seriálu.“

Bitcoin dosáhne tento měsíc na 98k $, říká PlanB, autor S2F modelu

PlanB patří mezi nejoblíbenější analytiky v kryptoměnové komunitě a je autorem často citovaného modelu stock-to-flow (S2F). V souladu s tímto modelem pak PlanB předpokládá, že Bitcoin (BTC) do konce roku dosáhne šesticiferné hodnoty, přičemž nejoptimističtější předpověď je na úrovni 288 000 dolarů v následujích 60 dnech. Naopak jeho nejhorší scénář, který ovšem není založen na modelu S2F, je o poznání skromnější, i když stále počítá s cenovou BTC do konce letošního roku nad hranicí 100 000 USD. Vyjádřeno v číslech: v prosinci by měla cena BTC dosáhnout 135 000 dolarů a v listopadu pak 98 000 USD. Pokud by primární kryptoměna na konci listopadu skutečně dosáhla takové cenovky, musela by oproti dnešním cenám zvýšit svou hodnotu v USD o zhruba 60 %. Ačkoli to na první pohled zní jako obtížný cíl, BTC nám v minulosti dokázal, že je takových pohybů rozhodně schopen.

Za tři měsíce se prodaly na blockchainu Solana NFT za půl miliardy dolarů

Solana (SOL) zažívá prudký růst ceny. Jedním z hlavních tahounů Solany je nepochybně NFT mánie. Za tři měsíce se zobchodovalo 500 mil. dolarů v NFT postavených na SOL. Celkový objem obchodování s NFT (na všech blockchainech) pak v říjnu přesáhl 15 miliard dolarů. Objem prodeje nezaměnitelných tokenů (NFT) na bázi Solana dosáhl od začátku srpna přibližně 500 milionů dolarů. Zobchodovalo se asi 350 tisíc transakcí s průměrnou částkou na obchod okolo 1 500 dolarů. Rekordním měsícem, co se týče obchodování NFT na Solaně, bylo září s bezmála 190 miliony dolarů. Pokud jde o počet jednotlivých obchodů, nejúspěšnější byl naopak říjen, kdy NFT nakupovalo přes 47 tisíc kupujících. Výzkumný analytik společnosti Messari Mason Nystrom k těmto datům ve středu prostřednictvím Twitteru poznamenal, že zatímco Ethereum stále převyšuje Solanu, nová síť se během několika měsíců rychle etablovala jako jeden z nejlepších blockchainů pro NFT.

Čína hlásí první případ praní špinavých peněz CBDC

Čínští vyšetřovatelé informovali o údajném systému praní špinavých peněz zahrnujícím digitální jüan, národní měnu CBDC, která byla zavedena v loňském roce. Podle digitálního média Jiemian čínské úřady zasáhly proti nejmenované skupině osob, které údajně používaly digitální jüan, nazývaný také e-CNY, k praní peněz získaných podvodem. Dle zveřejněných informací kupina nejprve údajně podvedla osobu nacházející se v provincii Sin-mi o 200 000 jüanů (asi 32 000 USD), a to využitím podvodu s technickou podporou. Vyšetřovatelé zjistili, že skupina poté použila digitální peněženku s jüany k vyprání peněz a jejich vyvedení ze země. Úředníci později dopadli 26letou podezřelou ženu v provincii Fujian. V rámci následného vyšetřování bylo zadrženo 11 osob spojených s tímto incidentem, které budou postaveny před trestní soud. Na základě vyšetřování úředníci tvrdí, že skupina využívala službu digitálních jüanů k praní špinavých peněz tím, že je směrovala zahraniční podvodné skupině skrývající se v Kambodži. Podle úředníků se skupina snažila využít nově zavedené peněženky CBDC, aby se vyhnula dopadení.

Příjmy z těžby Etherea překonávají letos příjmy z těžby Bitcoinu

Ethereum si v roce 2021 vede více než slušně. Jeho cena letos dosáhla několika historických maxim, což ho upevnilo jako jedno z nejlepších digitálních aktiv, do kterých lze v tomto roce investovat. Díky významným aktualizacím sítě, jako je London hard fork, se projekt posunul směrem k deflačnímu mechanismu, který vytváří nedostatek aktiva tím, že spaluje třetinu poplatků v síti. Průměrný denní příjem z těžby BTC činí 45 milionů dolarů. V případě ETH je toto číslo 56 milionů dolarů. V metrikách, jako je průměrný podíl poplatků na denních příjmech a korelace příjmů s poplatky, ETH rovněž zaznamenal vyšší hodnoty. Rostoucí popularita a přijetí decentralizovaných financí a NFT způsobily, že poplatky v síti prudce vzrostly. Jelikož jsou těžaři z velké části závislí na příjmech z poplatků, profitovali z tohoto skoku velkou měrou.

Bonusová zpráva

Soft fork Bitcoinu již brzy – upgrade Taproot se blíží

Reálné případy použití jsou jedním z hlavních hnacích motorů přijetí každého kryptografického ekosystému, což platí i pro síť Bitcoinu (BTC). V příštích sedmi dnech čeká bitcoinový protokol soft fork jménem Taproot upgrade, jehož cílem je zlepšit soukromí, efektivitu a schopnost chytrých kontraktů sítě. Taproot je prvním významným upgradem Bitcoinu od srpna 2017, kdy byl zaveden Segregated Witness (SegWit) a kdy došlo ke spuštění Lightning Network. K nasazení upgrade Taproot dochází po dosažení 90% konsensu mezi těžaři Bitcoinu (těžebními uzly). Upgrade Taproot má za cíl přepracovat efektivitu transakcí, soukromí a podpořit iniciativy v oblasti chytrých smluv. V rámci soft forku Taproot dojde k zavedení Merkelized Abstract Syntax Tree (MAST), který zavádí podmínku umožňující odesílateli a příjemci podepsat vypořádací transakci společně. Kromě toho Taproot zavede také Schnorrův podpis, algoritmus, který uživatelům umožní agregovat více podpisů do jednoho pro jednu transakci, čímž se sníží přirozený viditelný rozdíl mezi běžnými a multisig transakcemi. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img