Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

5
(3)

Zprávy a souhrny

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Twitter spouští podporu Lightning Network

Sociální síť Twitter oznámila, že umožní svým uživatelům posílat nejdůležitější kryptoměnu světa na jakýkoli účet s bitcoinovou peněženkou. Produktová manažerka společnosti, Esther Crawford, ve svém oficiálním blogu na Twitteru uvedla:

„Chceme, aby každý na Twitteru měl přístup k možnostem, kterými bude možné platit. Digitální měny, které povzbuzují více lidí k účasti na ekonomice a pomáhají lidem navzájem si posílat peníze přes hranice a s co nejmenšími náklady.“

Podle blogu platby za bitcoiny budou probíhat v Lightning Network díky partnerství s technologickou společností Strike. Lightning Network je v současnosti experimentálním řešením pro okamžité transakce za téměř nulové náklady.

Cardano čeká masivní pumpa a „je nemožné nebýt býčí na altcoinech,“ říká analytik

Cardano (ADA) má za sebou spuštění smart kontraktů, které několik měsíců v očekávání příchodu aktualizace hnaly cenu této kryptoměny nahoru. Po zahájení před dvěma týdny nastala korekce, kterou podporoval také Bitcoin a širší trh. Obchodník známý v oboru jako Capo teď říká svým bezmála 168 tisícům sledujícím, že se domnívá, že Cardano už dosáhlo dna a je připraveno zažehnout nový vzestupný trend. Kromě zmíněné bullish predikce pro Cardano je Capo také velmi býčí na altcoinech jako celku. Influencer věří, že se celý krypto trh v nadcházejících měsících dostane opět do parabolické fáze cyklu a dočkáme se prudkého růstu altcoinů.

Čínský ban je pro Bitcoin irelevantní, říká šéf MicroStrategy Michael Saylor

Generální ředitel MicroStrategy v novém rozhovoru komentuje nedávné události v Číně Billovi Barhydtovi, generálnímu řediteli firmy pro správu kryptoměnového bohatství Abra. Michael Saylor říká, že byl raným akcionářem společností Google, Facebook a Twitter. Říká, že se tehdy nenechal obtěžovat čínskými předpisy a nemá to v plánu dělat ani nyní.

„Pokud byste v roce 2010 zahodili akcie společností Google, Facebook a Twitter, protože jste slyšeli, že to Čína zakáže, přišli byste o obscénní částky peněz. Na technologiích zakázaných Čínou byly vydělany biliony dolarů. Myslím si, že to, co Čína dělá, je zde do značné míry irelevantní, a samozřejmě je to tak trochu k smíchu, protože jako každé čtvrtletí za posledních pět, šest, sedm let, existuje něco, co Čína zakazuje.“

Připomeňme, že Čína minulý týden postavila přísně mimo zákon činnosti související s kryptoměnou, jako je provádění transakcí, ale třeba i práce v kryptoburze. To vše nyní může vést v komunistické Číně k trestům. V dokumentu podepsaném mnoha státními institucemi uvedla čínská vláda jako odůvodnění zásahu podvody a jiné nezákonné činnosti, které spojuje s kryptoměnou.

Temná budoucnost Bitcoinu podle Gavina Andersena

Gavin Andresen zveřejnil svou předpověď v příspěvku na blogu s názvem „Možná budoucnost BTC“, v němž čtenáře upozornil, že jeho hypotéza by měla být považována za sci -fi. Na úvod říká, že v roce 2061 by se cena BTC mohla pohybovat kolem 6 milionů dolarů, což po zohlednění inflace bude v dnešních cenách odpovídat 1 milionu dolarů. V roce 2061 se bitcoinové transakce v síti objevují jen sporadicky, protože uživatelé budou obchodovat s rychlejšími, levnějšími a vysoce soukromými blockchainy. Na bitcoinové síti tedy probíhají pouze transakce mezi „držiteli velikosti velryb“, jako jsou centralizované burzy, centrální banky a multiparty computation adresy, které obsahují wraped coiny. Tyto velryby mají na starosti těžbu a jako jediné generují transakce v síti a platí vysoké transakční poplatky ve výši 7 500 USD za transakci. Když velryby uvidí, že bitcoinová síť se skoro nepoužívá, jednomyslně se rozhodnou síť vypnout. Podle Andresena „jeden po druhém zavřou mosty, které přesouvají BTC mezi řetězci“ a zbývající BTC spálí odesláním na adresu, ke které nikdo nemá přístup.

Průzkum: 62 % institucí začne do roku investovat do kryptoměn

Nejnovější průzkum evropské investiční společnosti Nickel Digital Asset Management uvádí, že až 62 % světových institucionálních investorů s žádným kapitálem v kryptoměnách, uvedlo, že očekávají svoji první investici do krypta již v příštím roce. Institucionální investoři a manažeři ze Spojených států amerických, Velké Británie, Francie, Německa a Spojených arabských emirátů byli dotazováni v online průzkumu mezi květnem až červnem letošního roku. Výsledky byly prezentovány nyní. Podle průzkumu je hlavním důvodem první investice do kryptoměn (47 %) potenciální dlouhodobý nárůst kapitálu. Téměř 44 % respondentů uvedlo rostoucí důvěru v kryptoměny jako třídu digitální aktiv. Z průzkumu dále vychází, že 41 % dotázaných bylo ochotno poprvé investovat do kryptoměn kvůli zlepšenému regulačnímu prostředí, zatímco 34 % považuje kryptoměny za dobré zajištění proti inflaci.

Bonusová zpráva

Raoul Pal je ohledně krypta pro příštích několik měsíců „Extremely Bullish“

Významný ekonom, investor a generální ředitel mediální platformy Real Vision, Raoul Pal, vysvětil, proč mu kryptotrh připadá “stlačený“ a proč je pro příštích pár měsíců tak extrémně bullish.

Dnes, 3. října 2021, sdílel Pal graf čisté kapitalizace trhu s kryptoměnami zobrazený v logaritmickém měřítku. Podle tohoto grafu se krypto tržní kapitalizace dotkla spodní hranice vzestupného kanálu a našla zde podporu. Býčí trend je tedy potvrzen a kryptotrhy mohou v následujících měsících vzrůst 3 až 6krát. Celý segment je téměř připraven opustit fázi „překoupenosti“ a vstoupit do období „přeprodanosti“. Ekonom proto v roce 2022 očekává rychlý vzestup kryptokapitalizace. Raul dále dodává, že si na grafu, který zobrazuje agregovanou kapitalizaci všech kryptoměn, kromě bitcoinů (BTC) a etherea (ETH), všiml vzoru technické analýzy „cup and handle“. [1]

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: