Může zlato dominovat v roce 2024? Tohle tvrdí makroekonomický guru

3.3
(9)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Podle Mikea McGlona, hlavního komoditního stratéga společnosti Bloomberg Intelligence, získává zlato v roce 2024 potenciál překonat základní kovy.

Zlato vykazuje značnou sílu a v nadcházejícím roce možná posílí svou dominanci v prostředí obávaného hospodářského poklesu.

Dne 15. prosince McGlone napsal příspěvěk na X o měnící se dynamice mezi průmyslovými kovy a zlatem. Pozoruhodně zdůraznil, že oslabování základních kovů kontrastovalo s posilováním zlata v loňském roce. Tato divergence by se mohla zrychlit, pokud „politika Federálního rezervního systému poslouží jako spolehlivý indikátor,” naznačil komoditní stratég.

Zdroj: twitter.com

Historicky se poměr Bloomberg Industrial Metals Spot Subindexu ke zlatu rozšiřuje s utahováním měnové politiky. Naopak při uvolňování měnové politiky se zužuje. McGloneova pozorování vycházejí z tohoto vzorce pozorovaného od roku 1991.

Zlato na 3000 dolarů za unci v roce 2024 a ekonomická nadvláda

Sdílená analýza ilustruje zejména současný stav trhu s kovy. Poměr základních kovů ke zlatu je pozoruhodně nízký, sotva nad minimem roku 2020. Přestože Fed v březnu naznačil snížení úrokových sazeb, pokyny naznačují, že snahy centrální banky o stimulaci ekonomiky mohou nabrat další zpoždění.

Hrozí potenciální celosvětová recese a centrální banky by mohly uvolnit svou politiku. Účinnost takových opatření je však nejistá a může přijít se značným zpožděním. Mike McGlone před tím soustavně varuje a jako předstihový ukazatel zmiňuje Bitcoin (BTC).

Zajímavé je, že tento vedoucí komoditní stratég předpovídá, že zlato dosáhne v roce 2024 hodnoty 3 000 USD za unci, zatímco ohledně bitcoinu a akcií je bearish.

Když se to vezme kolem a kolem, McGlone se přiklání k opatrnému výkladu. Navzdory odolnému fiskálnímu prostředí v USA zastává názor, že relativní slabší výkonnost průmyslových podniků vůči zlatu naznačuje širší ekonomické problémy. Zlato může být připraveno zazářit uprostřed nejistoty, přičemž jeho vzestup naznačuje přitažlivost „bezpečného přístavu,” který by mohl v roce 2024 zastínit průmyslové kovy.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img