Anonymní předpovědi cen BTC. Bude to trefa do černého?

0
(0)

Zprávy a souhrny

V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Cenové předpovědi se objevují ve všech sférách ekonomiky a ani oblast kryptoměn není výjimkou. A protože někteří investoři mají zájem o kryptoměny pouze jako o spekulativní aktivum, může taková predikce zajistit značné zisky.

Anonymní předpovědi

Anonymní uživatel provedl na Twitteru dne 15. prosince 2018 předpovědi vývoje cen Bitcoinu na šest budoucích dat. První dvě předpovědi byly úspěšné, ale u té třetí, která byla předpovězena na říjen, existuje obava, že se nenaplní. Zbývající tři předpovědi jsou potom na rok 2020.

Dne 21.1.2019 připomněl všem na Twitteru tyto predikce kryptofanoušek pod nickem @CryptoBull.

Twitter
zdroj: twitter.com

Existuje tedy šest predikcí ceny Bitcoinu – tři na rok 2019 a tři na rok 2020. Podívejme se teď postupně na každou z nich, abychom se přesvědčili, jak moc jsou tyto předpovědi pravděpodobné.

Šest predikcí

Duben 2019

Předpověď pro duben 2019 udávala cenu 5 300 USD. Tato predikce se ukázala jako správná, neboť svého naplnění dosáhla dne 3. dubna 2019.

graf
zdroj: coinmarketcap.com

Červenec 2019

Předpověď pro červenec 2019 udávala cenu 9 200 USD. Rovněž tato predikce se ukázala jako správná, neboť k jejímu naplnění došlo dne 17. července 2019.

graf
zdroj: coinmarketcap.com

Říjen 2019

Předpověď na říjen 2019 udává cenu 16 000 USD.

S ohledem na to, že v současné době je cena lehce pod hranicí 8 000 USD, muselo by dojít ke zvýšení ceny o 100 procent. V první řadě by tedy muselo dojít k vymanění ceny ze současného klesajícího klínu a k jejímu rychlému růstu bez návratů na jakoukoli úroveň odporu.

Protože do konce měsíce zbývá jen 11 dní, jeví se tato možnost velmi nepravděpodobnou.

graf
zdroj: beincrypto.com

Únor 2020

Předpověď na únor 2020 udává cenu 29 000 USD. Tato cena by představovala nové cenové maximum. Nejvyšší ceny bylo dosaženo 17. prosince 2017, kdy se Bitcoin pohyboval na hodnotě 19 891 USD.

Při pohybu vzhůru od dubna do července můžeme vidět, že zde panuje shoda s cílem 26 000 USD. Pohyb vzhůru trval 87 dní a korekce je zatím na 114 dnu. Protože do začátku února zbývá 107 dní, má dosažení mety 26 000 USD s ohledem na předchozí pohyb nahoru smysl. Pouze míra růstu se zdá příliš vysoká, pokud vezmeme v úvahu i to, že cena s největší pravděpodobností najde odpor na několika úrovních.

graf
zdroj: beincrypto.com

Červenec a listopad 2020

Předpověď na červenec 2020 udává cenu 56 000 USD a na listopad 2020 cenu 87 000 USD. K predikci bylo použito logaritmické měřítko a zakřivené trendové linie, aby v budoucnu došlo k omezení rozsahu cenových pohybů.

Obě předpovědi zapadají do omezení tohoto kanálu. Pokud změříme počet dní mezi okamžiky, kdy se cena dotkla linie odporu, zjistíme, že se jedná o 910 a 1470 dní.

Do listopadu pak zbývá přibližně 1 100 dní a dosažení dalšího maxima na linii odporu je v souladu s předchozím vývojem. Otázkou ovšem zůstává, zda se cena může pohybovat tak rychlým tempem.

Při pohledu na graf vidíme, že v období mezi roky 2012-2013 se cena dotkla celkem čtyřikrát linie podpory a stejná situace se pak opakovala i v letech 2015, 2016 a 2017, kdy se cena linie podpory dotkla v šesti případech. Až po těchto dotycích na linii podpory začala cena rychlý růst.

graf
zdroj: beincrypto.com

Závěr

Protože v letošním roce došlo k dotyku ceny na linii podpory pouze ve dvou případech, jako pravděpodobnější varianta se jeví ta, že se cena Bitcoinu bude konsolidovat v blízkosti linie podpory. Až poté by mohlo dojít ke zrychlení růstu ceny.

Pokud se tedy podíváme na čtyři zbývající predikce, které jsou ještě před námi, zdá se rychlost růstu ceny Bitcoinu příliš strmá a rychlá. Z tohoto pohledu je dosažení těchto cen spíše nepravděpodobné. Jako pravděpodobnější varianta se jeví pozvolnější růst ceny. Ale jak se říká – nikdy neříkej nikdy, což u krypta platí dvojnásob.

Co číst dále?

18miliontá mince BTC se má vytěžit dnes – zbývají pouze 3 miliony

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
David

Nemyslím si, že je něco nepravděpodobné jen z důvodu aktuální ceny.

Tady o pozvolném růstu ani pádu nemůže být ani řeč.
Klidně se můžeme zítra ráno probudit a zjistit, že bitcoin je na 3000$ nebo i 15000$

pietro

Hmm.. vylouceno to neni, ale pravdepodobnost takovych scenaru se temer rovna nule

Jon

no jo Asuka,… baka

Uganda

A tet tu o Karkulce

Reklama: