63 amerických bank je na pokraji bankrotu. Pomůže to bitcoinu překonat 100 000 USD?

5
(4)

Bitcoin může být k velkému milníku sto tisíc dolarů blíže, než si mnozí uvědomují. Hrozící bankovní krize by mohla způsobit, že se stane novým bezpečným úložištěm.

Podle čtvrtletní zprávy Federální korporace pro pojištění vkladů (FDIC) zveřejněné 29. května bylo v prvním čtvrtletí roku 2024 nejméně 63 amerických bank na pokraji platební neschopnosti, přičemž ve třetím čtvrtletí minulého roku bylo na seznamu problémových bank 52 institucí. Banky dohromady sedí na nerealizovaných ztrátách v hodnotě 517 miliard USD, což je o 39 miliard USD více než v předchozím čtvrtletí. Podle zprávy FDIC se jedná o devátý měsíc „neobvykle vysokých nerealizovaných ztrát“ v řadě.

K celkovému nárůstu přispěly vyšší nerealizované ztráty z cenných papírů krytých hypotékami na bydlení, které byly důsledkem vyšších hypotečních sazeb v prvním čtvrtletí. Jedná se o deváté čtvrtletí v řadě, kdy došlo k neobvykle vysokým nerealizovaným ztrátám od doby, kdy Federální rezervní systém začal v prvním čtvrtletí roku 2022 zvyšovat úrokové sazby.

Zpráva FDIC

Stav amerického bankovního systému vzbuzuje od března 2023 stále větší obavy v důsledku náhlého pádu banky Silicon Valley a dobrovolné likvidace banky Silvergate. Newyorské regulační orgány donutily 12. března, dva dny po likvidaci Silvergate, ukončit činnost také banku Signature Bank. V reakci na tyto kolapsy vytvořil Fed program termínovaného financování bank, který nabízí bankovní úvěry na dobu až jednoho roku výměnou za složení kvalifikovaných aktiv jako zástavy.

Podle spoluzakladatele a bývalého generálního ředitele burzy BitMEX Arthura Hayese právě toto mimořádné opatření odstartovalo v roce 2023 kryptoměnový bullrun. Hayes tvrdí, že to vedlo investory k vyhledávání aktiv s omezenou nabídkou, jako je Bitcoin. „Já a zbytek trhu jsme to správně prohlédli. V podstatě přiznali, že tento problém – strukturu bankovního systému – zapříčinili oni sami. A jeden ze způsobů, jak ho lze napravit, je tisknout více peněz,” prohlásil Hayes. Bitcoin v týdnu od 13. března 2023 vzrostl o 26 % z 21 900 na 28 054 dolarů.

Další zastávka? Sto tisíc dolarů

Na denním grafu cena bitcoinu od začátku května neustále dosahuje vyšších minim. Pokud bude tento vzorec grafu pokračovat, mohla by cena v příštích několika týdnech překonat nová historická maxima. Na základě historických vzorců grafů se cena bitcoinu může připravovat na proražení úrovně 100 000 USD.

Bitcoin však čelí značnému odporu na hranici 72 000 USD. Prolomení této úrovně by podle údajů společnosti Coinglass znamenalo likvidaci kumulativních krátkých pozic s pákovým efektem v hodnotě více než 922 milionů USD.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Plexon

Bitcoin půjde výhledově do tří let ještě nad 100 000 usd, to je jisté. Bude tam však jedna medvědí vlna, při které bude příležitost dokoupení.

Mazi

A nešlo by to trochu dříve ??? … Do tří let bych čekal mnohem větší částky. Už čekám na těch 100tis. několik let…rád bych se opravdu dočkal a osvobodil svůj život….

Reno

4letý cyklus se stále opakuje. Poslední byl 3.5x předchozího ath a končil v zimě před 4my léty. Čili ano. Minimálně dvojnásobek(ten násobek se stále zmenšuje) bude tuto zimu.

Poslední editace 1 měsíc před přes Reno
Radek

Nic proti, ale předchozí bullrun skončil na konci podzimu 2021 a teď máme teprve rok 2024

spot_img