Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

5
(2)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Hayes: Centrální banky budou nuceny opět tisknout peníze

Americký podnikatel, zastánce kryptoměn, obchodník a spoluzakladatel kryptoměnové platformy BitMex Arthur Hayes zveřejnil před nedávnem blogový příspěvek, ve kterém hodnotí současnou finanční situaci ve světě. V příspěvku, který pojmenoval „Contagion“, uvádí, že centrální banky budou v budoucnu nuceny opět tisknout peníze kvůli různým ekonomickým tlakům. Po předních centrálních bankách budou následovat ty menší. Ve svém dlouhém rozboru kritizuje kromě centrálních bank také politiky a vlády jednotlivých zemí.

Bitcoinové nákupy velryb nabírají na obrátkách

Bitcoinové (BTC) velryby si od května „užívají nejdelší akumulační série“. V období devíti po sobě jdoucích dní od 27. září ale přidaly do svých peněženek 46 173 BTC (v hodnotě přibližně 929 milionů dolarů). Podle zveřejněných dat platformy Santiment, která na údaje upozornila jako první, byla taková aktivita na trhu mezi peněženkami, které drží 100 až 10 000 BTC, v roce 2022 pro trh „raritou“. Pozornost si jistě zaslouží také fakt, že velrybí série akumulace BTC se shodovala s poklesem jejich držby dolarového stablecoinu USDT. Otáčí se snad 11 měsíců trvající trend, kdy bitcoinové velryby mince spíše prodávaly? Mimochodem počet mincí držených velrybami dosáhl svého 29měsíčního minima na konci září. To kontrolovaly 45,72 % celkové nabídky BTC v oběhu.

Google použije Coinbase a začne přijímat kryptoměny za své cloudové služby!

Světoznámá nadnárodní společnost provozující kromě stejnojmenného vyhledávače či webového prohlížeče také například YouTube – Google – začne přijímat krypto za své cloudové služby. V úterý o tom informovalo CNBC. Google oznámil, že kryptoplatby umožnila nová dohoda s největší americkou kryptoburzou – Coinbase. Ta umožní vybrané skupině zákazníků platit za cloudové služby pomocí digitálních měn již od začátku příštího roku. Podle CNBC technologický gigant plánuje prozkoumat i další služby kryptoburzy. Konkrétně zvažuje používání Coinbase Prime, institucionální úschovné služby pro ukládání a obchodování kryptoměn. Amit Zavery, viceprezident, generální manažer a vedoucí platformy ve společnosti Google Cloud, vysvětlil, že ze začátku budou platby kryptoměnami přijímány pouze od vybrané skupiny klientů. Konkrétně je řeč o těch, kteří jsou již aktivní ve Web3 prostřednictvím integrace Coinbase Commerce.

Grayscale „vypálila“ úvodní salvu v soudním tažení proti SEC o bitcoinový ETF

Správce digitálních aktiv Grayscale podal svůj úvodní návrh proti Komisi pro burzu cenných papírů Spojených států (SEC). Předmětem soudního sporu mezi společností Grayscale a SEC je rozhodnutí zamítnout žádost společnosti Grayscale o přeměnu fondu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) na spotový bitcoinový fond obchodovaný na burze (ETF). SEC musí předložit své vyjádření do 9. listopadu. Poté Grayscale předloží zprávu s odpovědí 30. listopadu a následně obě strany předloží závěrečnou zprávu do 21. prosince. Ve svém úvodním právním vyjádření k americkému odvolacímu soudu v District of Columbia Circuit společnost prohlásila, že zásah SEC je „svévolný a diskriminační.“ Grayscale navíc tvrdí, že rozhodnutí SEC „poškozuje 850 000 investorů, kteří vlastní podíly v Trustu.“

Hodleři preferují centralizované směnárny před DeFi kvůli bezpečnosti: Chainalysis

Navzdory růstu odvětví hodleři preferují centralizované burzy (CEX) před DeFi kvůli bezpečnosti. Uvedla to blockchainová analytická společnost Chainalysis. Důvodem je, že decentralizované burzy jsou stále zranitelnější vůči hrozbě hacků. Vyplývá to ze společné zprávy blockchainové datové firmy Chainalysis and burzy Bitfinex, vydané 13. října. Přesto technologický ředitel Bitfinexu Paolo Ardoino věří, že DeFi bude stále nevyhnutelně „růst a vzkvétat.“ Uživatelé nemohli přehlédnout časté hacky a další problémy, které na ně v DeFi prostoru číhají. Zpráva naopak uvádí, že rizika hacků spojených s CEX se během posledních několika let výrazně snížila. Celková hodnota ukradená z centralizovaných kryptoplatforem podle analytiků mezi lety 2018 a 2021 klesla o 58 %.

Bonusová zpráva

Francie schválila třetí největší bance v zemi provozování služeb v oblasti digitálních aktiv

Société Générale, třetí největší francouzská banka podle tržní kapitalizace, získala minulý měsíc povolení působit v zemi jako poskytovatel služeb v oblasti digitálních aktiv. Banka byla založena v roce 1864 a s aktivy v celkové hodnotě více než 2,2 miliardy eur od roku 2020 je třetí největší francouzskou bankou a šestým největším hráčem v Evropě z hlediska bilanční sumy. Tento bankovní gigant tak již může prostřednictvím své plně integrované dceřiné společnosti Societe Generale Forge, která se zaměřuje na blockchain, uschovávat, prodávat a obchodovat s digitálními aktivy. Stalo se tak díky rozhodnutí o poskytovateli služeb v oblasti digitálních aktiv (DASP), které vydal francouzský regulátor finančního trhu Autorité des Marchés Financiers (AMF). Toto nejnovější rozhodnutí AMF znamená, že francouzské firmy rizikového kapitálu, mohou využít služeb jednoho z nejznámějších bankovních hráčů.  [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img