Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

4.4
(7)

Zprávy a souhrny

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Arthur Hayes: Je čas nakupovat

Americký obchodník a spoluzakladatel kryptoměnové burzy BitMEX Arthur Hayes opět zveřejnil rozsáhlou analýzu na svém oficiálním účtu na sociální síti Twitter. Hayes věří, že současný pokles je skvělou příležitostí k dlouhodobému nákupu. Arthur Hayes se mimo jiné věnoval ethereu a nadcházejícímu přechodu na PoS. Spoluzakladatel BitMEXu uvedl, že pokud bude u ETH událost zrušena z jakéhokoli důvodu, bude se obávat o svoje pozice. Přesto se zdá být Hayes velmi býčí ohledně druhé největší kryptoměny světa. Pro dlouhodobě investory by tak nákup kryptoměn měl být velmi pozitivní. ETH by se tak mohlo zotavit stejným způsobem jako BTC v minulosti.

Spící adresy nyní „hodlují“ největší množství BTC v historii

O některých adresách bitcoinu (BTC) je známo, že z různých důvodů již roky neprovádějí žádné transakce. Přestože v tomto digitálním aktivu drží značné množství peněz, dostaly se tak tyto adresy do stavu spánku. Pozoruhodné je, že počet bitcoinů držených na takových adresách stále roste. K 22. srpnu dosáhl kumulativní počet bitcoinů držených na neaktivních adresách za posledních pět let historického maxima 17,87 milionu BTC. Z údajů tak vyplývá, že bitcoiny na spících adresách tvoří více než 90 % z 19,12 milionu BTC, které jsou v současnosti v nabídce. Na nejvýše umístěné spící adrese se nachází 79 957 BTC v hodnotě přibližně 1,6 miliardy dolarů (údaj vypočítán na základě tržní hodnoty bitcoinu, která v době psaní článku činila cca 21 200 dolarů). Kumulativně je na pěti největších neaktivních adresách uloženo 185 096 BTC v hodnotě 3,9 miliardy dolarů.

Růst ceny BTC a ETH v září? Nebude, říká šéfka strategie CoinShares Meltem Demirors

V novém rozhovoru pro CNBC’s Squawk Box vysvětluje ředitelka strategie společnosti CoinShares (CSO) Meltem Demirors, že na trzích s kryptoměnami panuje celkový letní klid, protože mnozí na dovolené aktivně neobchodují. Dalo by se čekat, že na konci léta dojde k nárůstu aktivity a tím i k možnému zahájení nějakého nového trendu. Zkušená obchodnice na trzích a tvář společnosti spravující 4 miliardy USD si to však nemyslí. V očekávání plánovaného přechodu etherea z proof-of-work na proof-of-stake v polovině září řada investorů upírá zraky ke druhé největší kryptoměně. Mnozí spekulují buď na samotný růst před mergem, nebo na ten, který by mohl přijít během dalších měsíců a let díky šokovému snížení inflace ETH. Meltem Demirors k tomu uvádí, že i když merge zcela určitě zlepší Ethereum jako fungující projekt, nemusí nutně vést k růstu ceny.

64 % amerických rodičů si přeje, aby se ve školách vyučovalo o kryptoměnách

V nově zveřejněném průzkumu online vzdělávací platformy Study.com firma zjistila, že 64 % rodičů a 67 % dotázaných absolventů vysokých škol věří, že kryptoměny by měly být součástí povinného vzdělávání. Obě skupiny měly mírně odlišný názor, pokud jde o blockchain, Metaverse a nezaměnitelné tokeny (NFT), kdy pouze asi 40 % všech dotázaných věří, že tyto předměty by měly být také zahrnuty do osnov. University of Connecticut a Arizona State University patří mezi vysoké školy se sídlem v USA, které zavedly úvodní kurzy o technologii blockchain a krypto aplikacích. Podle profesorky Marianne Lewis z Connecticutu je 14týdenní volitelný kurz navržen tak, aby pomohl studentům „naučit se, jak spravovat kryptoměny a jak taková digitální aktiva ovlivňují naši ekonomiku“.

CEO Coinbase Brian Armstrong: „Očekáváme, že medvědí cyklus na kryptoměnách bude trvat 12-16 měsíců“

Generální ředitel společnosti Coinbase, Brian Armstrong, předpovídá, že probíhající krypto zima přejde i do roku 2023, protože rostou obavy z dalšího zhroucení trhů napříč celým světem. V úterním rozhovoru pro televizi CNBC tento kryptoměnový miliardář prozradil, že očekává, že ceny kryptoměn zůstanou ještě chvíli dole, než se trhu podaří obrat.

„Všichni doufáme, že to bude 12-18 měsíců a přijde pěkné oživení, ale samozřejmě musíte plánovat, že to bude delší, a tak o tom přemýšlíme“

Armstrong poznamenal, že jako společnost mají dobrou pozici, aby přečkali medvědí bouři, a dodal, že ho probíhající diskrepance vůbec netrápí. Je sice jasné, že se nacházíme v klesajícím cyklu, ale není to pro společnost nic nového, neboť ta si už prošla čtyřmi takovými cykly.

Bonusová zpráva

Obtížnost BTC těžby, navzdory propadu ceny, na 8měsíčním maximu

Bitcoin (BTC) se sice dostal na šestitýdenní minima pod 20 000 USD, ale jeho síťové základy jsou všechno, jen ne medvědí. Nejnovější údaje na řetězci ukazují, že míra hash rate a obtížnost ani zdaleka nekapitulují, ale naopak skokově rostou. Velmi dobře to vystihuje právě obtížnost, která by se měla příští týden zvýšit odhadem o 6,8 %. Podle údajů BTC.com půjde o nejvyšší úpravu obtížnosti směrem nahoru od ledna letošního roku. A nejen to, pokud se 6,8% nárůst uskuteční, obtížnost vyskočí na nová historická maxima.

„Během několika dní můžeme být svědky takového skoku obtížnosti, který bude dostatečný k tomu, aby stanovil nové (nebo téměř nové) ATH“

předpovídá poradenská společnost Blocksbridge, která se zabývá těžbou bitcoinů, v posledním vydání svého pravidelného newsletteru „Miner Weekly“. Navíc i míra hash rate se odráží k dalšímu růstu a kopíruje tak obtížnost v novém úsilí o dosažení nových rekordních hodnot. Podle údajů monitorovacího webu MiningPoolStats činila hash rate k 22. srpnu až 246 exahashů za sekundu (EH/s), což je jen kousek od historického maxima 251 EH/s naměřeného koncem dubna. [1]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: