Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

4.5
(4)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Potvrzen únik e-mailů zákazníků zkrachovalé krypto lending platformy Celsius

Riziko phishingu eskaluje pro uživatele zaniklé platformy. Celsius potvrzuje únik klientských e-mailů a není to přitom poprvé. Uživatelé by tak měli dbát zvýšené opatrnosti. Celsius rozeslal svým zákazníkům e-mail, ve kterém je informoval, že seznam jejich e-mailů unikl. Společnost však dodává, že za únik dat nenese odpovědnost. Krádež údajů o uživatelích měl na svědomí zaměstnec jedné ze spolupracujících firem. Společnost jmenovala inženýra na platformě pro zasílání zpráv Customer.io, který prozradil (pravděpodobně prodal) data špatnému hráči.

Předpověď ceny bitcoinu pro rok 2030 – co očekávat?

Zastánci bitcoinu tvrdí, že toto aktivum je na cestě stát se konečným uchovatelem hodnoty a pojistkou proti inflaci. V důsledku toho patří předpověď budoucí ceny bitcoinu mezi nejsledovanější témata v krypto kruzích, vzhledem k tomu, že toto aktivum obecně ovlivňuje celý trh. Pozoruhodné je, že v roce 2022 trh prošel delší volatilitou, v jejímž důsledku BTC ztratil svou hodnotu o téměř 70 % ze svého historického maxima z roku 2021. Halving vyvolává inflaci v síti tím, že snižuje počet BTC v oběhu a zvyšuje poptávku po této kryptoměně. Událost znamená pokles míry produkce nových bitcoinů, protože se blíží ke konečné zásobě 21 milionů BTC. Se snižující se nabídkou se očekává, že se sníží i míra inflace Bitcoinu. Podle odhadů bude do prosince 2030 činit 0,39 %.

Morgan Creek: Další bull run nastane v roce 2024

Generální ředitel společnosti Morgan Creek, Mark Yusko, v nedávném rozhovoru předpověděl, že další bull run na bitcoinu nastane již za dva roky. Investor a generální ředitel finanční společnosti Morgan Creek Capital Management, Mark Yusko, před nedávnem poskytl rozhovor pro portál Stansberry Research, kde mimo jiné předpovídal vývoj ceny kryptoměn. Yusko prohlásil, že hlavním důvodem bull runu v roce 2024 bude stále rostoucí adopce kryptoměn a další půlení odměny těžařům (halving bitcoinu). Známý investor také uvádí, že současná „kryptoměnová zima“ bitcoinu v dalším vývoji pomůže. Těžaři bitcoinu v současné době dostávají odměnu 6,25 BTC za blok. V roce 2024 toto číslo klesne na 3,125 BTC. Několik analytiků také předpovídá, že cena by mohla v této době dosáhnout hranice 100 000 USD.

Michael Saylor končí ve funkci generálního ředitele Microstrategy

Michael Saylor již brzy nebude ve funkci CEO společnosti Microstrategy. Svou roli „hlavního bitcoinového hodlera“ bude zastávat na nové funkci. Microstrategy je byznysově analytická softwarová společnost známá také jako nejvýznamnější korporátní hodler bitcoinu. Do této role vstoupila poprvé v roce 2020. Pod vedením Michaela Saylora v tomto roce poprvé nakoupila BTC, a to rovnou za více než miliardu dolarů. Od té doby do své rozvahy několikrát přidala další jednotky a později za tímto účelem využila nejen vlastní kapitál, ale opakovaně také cizí zdroje. Saylor se tak proslavil jako jeden z nejodvážnějších ředitelů velkých firem. Svou pověst, kariéru i osud Microstrategy, firmy business intelligence, kterou pomáhal v roce 1989 spoluzaložit, v podstatě vsadil na bitcoin.

BlackRock ve spolupráci se společností Coinbase nabízí kryptografické služby institucionálním investorům

Zdá se, že největší představitelé světa tradičních financí jsou přesvědčeni, že kryptoměny mají před sebou zářnou budoucnost. Konkrétně společnost BlackRock (NYSE: BLK), která je největším správcem aktiv na světě, se spojila s Coinbase, aby nabídla institucionálním investorům přístup ke kryptoměnám.Tato spolupráce propojí institucionální klienty společnosti BlackRock, kteří již vlastní aktiva na Coinbase, se sadou nástrojů pro správu aktiv Aladdin, která umožňuje klientům společnosti BlackRock spravovat svá portfolia a posuzovat rizika investic prostřednictvím různých přístupů, které software umožňuje. Bývalý člen vedení společnosti BlackRock předpověděl, že krypto bude mít místo v portfoliu každého člověka. Proto tento krok přichází jako logické pokračování tohoto paradigmatu.

Bonusová zpráva

Ředitel brazilské centrální banky označil bitcoin za finanční inovaci

Fabio Araujo, ředitel brazilské centrální banky, ocenil technologické vlastnosti bitcoinu (BTC) a označil aktivum za finanční inovaci, která dala vzniknout novým kritickým produktům. Araujo například vyzdvihl roli bitcoinu při vzniku konceptu Web3 a zároveň podnítil většinu jurisdikcí k zahájení výzkumu digitálních měn centrální banky (CBDC). Velmi zajímavý je pak fakt, že podle slov ředitele, začala banka zkoumat vlastnosti bitcoinu již před více než deseti lety. Araujo však vyloučil možnost použití bitcoinu jako měny, přičemž jako hlavní nevýhodu uvedl volatilitu aktiva. V tomto případě ředitel vysvětlil, že je potřeba CBDC, protože eliminuje případ volatility a funguje jako platební řešení.

„I když CBDC používá technologii, která podporuje krypto, CBDC není krypto aktivum. CBDC je vyjádřením Realu (brazilská měna) v prostředí, ve kterém kryptoměny operují, stejně jako Real nekonkuruje kotovaným aktivům“

Potvrdil, že instituce zkoumá CBDC, přičemž hmatatelné výsledky se očekávají v roce 2024 a pilotní projekt bude pravděpodobně k dispozici v roce 2023. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

Fabio Araujo – jak lze elegantně poděkovat BTC a přitom ho poslat do propadlište dějin. Pokud nebude BTC používán jako měna tak ztratí smysl i hodnotu. Buď to dokáže nebo ho nahradí jiná kryptoměna.

DaveSK

Koukněte se na zlato, 10% má reálné využití v průmyslu a 90% jen jako investice. Proč by mělo BTC uškodit to, že bude jako zlato? Zlatem se blbě platí ale hodnotu má pořád.

Fantom

BTC nemůže být jako zlato. Zlato není měna a proto se s ním blbě platí 😁. Když dáte zlato do trezoru, necháte ho tam a udělá to stejně tak většina lidí, tak se zlatu nic nestane, pořád tam zůstane. Jeho hodnotu určí trh, protože to je komodita. Pokud totéž uděláte s BTC – uložíte ho na Trezor a udělá to tak většina lidí, tak se po několika halvinzich rozpadne blockchain, protože nebude dostatečná odměna pro těžare. Takhle byl BTC navržen Satoshim – poplatky z transakcí musí nahradit odměny z těžby. Pokud se to nepovede bude klesat zájem těžit, klesat hashrate a rozpadne se blockchain a BTC v Trezoru zanikne.

Krupo

Keď bude málo transakcií, stúpne ich cena a BTC sa definitívne stane investičným aktívom a úplne sa prestane používať ako mena.

Fantom

Když bude málo transakcí, tak stoupne jejich cena (poplatku za převod) a lidé budou raději používat jinou kryptoměnu. Na běžné platby bude BTC nevhodný – kolikrát “platíte” investičním aktivem (budou-li poplatky vysoké)? Jen při pořízení a ukončení/snížení hodnoty investice. Nebude-li BTC transakční měnou nemůže být ani investičním aktivem neboť pak bude trvale ztrácet hodnotu.

Standa

..a pokud bude klesat hashrate, zvýší se ekonomická motivace pro těžaře zapojovat další těžící zařízení, protože snižující se hashrate = víc vytěžených bloků = zvyšující se odměna pro těžaře. Zkrákta geniálně vymyšleno a nastaveno a tím pádem nemůže být o nějakém “rozpadu blockchainu” ani řeč. Proto (a samozřejmě nejen proto), je BTC nepřekonatelný, jedinečný a geniální – a to ať už se s ním bude platit, nebo ne a i kdyby zůstal “pouze” uchovatelem hodnoty.

Fantom

Z důvodu klesajího zájmu těžařů bude klesat hashrate (budou odcházet k jiným coinům nebo z odvětví) současně bude klesat i cena BTC. Geniálně vymyšleno to je, ale nahrazení odměn těžařů transakčními poplatky je součást této geniální konstrukce, pokud se to nepovede (bitcoinem se nebude masově platit) nebude plán fungovat a BTC bude trvale ztrácet hodnotu i hasrate/bezpečnost a nakonec zanikne/bude nepoužitelný a bez hodnoty. Varianta “nebude se s ním platit a přitom bude uchovatelem hodnoty” je nemožná – protože když se s ním nebude platit nebude mít časem žádnou hodnotu. Úplně stejně jako fiat peníze, které nikdo nepoužívá.
Bitcoin (jeho blockchain) stojí na 2 pilířích:
1 – odměny těžařů
2- poplatky za transakce

plán je v průběhu času nahradit odměny těžařů zcela transakčními poplatky

pokud se to nepodaří, tak BTC neuspěje a jeho hodnota se sníží k nule.

Takhle byl BTC navržen, neúspěch v tomto bodě znamená nemožnost praktického využití = žádná ekonomická hodnota.
Bohužel tak to prostě je.

Libor

Stručne a jasne… BTC sa uviedol do obehu ako produkt, nie ako mena. Ako ekonomický produkt pre ťažiarov. Vyrobím /vyťažím/ a predám , resp. inkasujem poplatky, a to všetko musí pokryť náklady a vygenerovať zisk – typický produkt a nie mena-platidlo. Takto sa žiadna mena nikdy neuvádza do obehu. Bolo by to rovnaké, ako keby pracovníci tlačiarne / resp. v nej živnostníci pracujúci na živnosť / vytlačili emisiu bankoviek pre seba a potom tie “peniaze” predávali na burze ostatným obyvateľom za inú menu so ziskom a takýmto spôsobom by dostávali vytlačenú emisiu do obehu…….kravina, k tomu niet viac čo dodať.

Fantom

Tohle je vaše interpretace a podle mne chybná.
BTC je elektronická komodita, kterou jde převádět – měna nové generace, ať už se Vám to líbí nebo ne. “Elektronické zlato” není daleko od pravdy, jen je potřeba aby se BTC stal skutečně masovou záležitostí a poplatky z převodů nahradily poplatky za těžení. Podaří se to? Nevím -možná ne, ale jsou tu další kryptoměny které do mohou dokázat. Fiat měna je také produkt – stojí za ním vláda konkrétního státu – se svým donucovacím aparátem, volebním programem (lži) a státním majetkem (záporným=dluh).
Jistěže se takhle žádná měna neuvádí do oběhu – nikdy tu žádná taková nebyla 🙂
Příklad s tiskárnou je úplně mimo, protože na rozdíl od BTC není u této tiskárný možné aby byly tyto “bankovnky” jedinečné, nejde je přesouvat rychle po celém světě (internet) a především tato tiskárna není “decentralizovaná” – přijde tam policie, všechny sebere a je po měně. Podobné případy se již staly.
Poslat policii “zavřít” decentralizovanou měnu není vůbec jednoduché.
Čas ukáže, jestli má krypto budoucnost, já jsem přesvědčen že ano – i když to nebude bitcoin.
Pokud ovšem vlády nejvyspělejších států dostanou rozum, vrátí se k udržitelným rozpočtům, kdy veřejný dluh bude reálně splatitelný, ztratí kryptoměny smysl. Věříte tomu? …
Přeji hodně štěstí 🙂

Standa

“plán je v průběhu času nahradit odměny těžařů zcela transakčními poplatky” – Toto není nikde v kódu BTC naprogramováno, ani by to nebylo techn. možné; kód btc je naprogramován čistě matematicky/exaktně -na nějaké nejasné proklamace typu “v průběhu času” u něj není prostor/možnost. Navíc i kdyby odpadly poplatky při platbách, stále zůstanou transakční poplatky za převody v rámci krypta obecně, tedy i btc.

Fantom

“plán je v průběhu času nahradit odměny těžařů zcela transakčními poplatky“ – Toto není nikde v kódu BTC naprogramováno”
= ale ano – každé 4 roky halving – je to naprogramováno zcela exaktně – to je ono “v průběhu času”. Právě tohle je záměr halvingu.
Snížení inflace BTC a současně přechod na transakční poplatky – geniální, ale musí to fungovat.

Nechápu:
Navíc i kdyby odpadly poplatky při platbách, stále zůstanou transakční poplatky za převody v rámci krypta obecně, tedy i btc.”

Poplatky při platbách = transakční poplatky za převody v rámci krypta obecně
Je to totéž.

spot_img