Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

5
(1)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

R. Kiyosaki označili Bidenův krypto edikt za „čistý komunismus“

Zatímco několik zemí po celém světě, včetně Spojených států, studuje proveditelnost zavedení digitálních měn centrálních bank (CBDC), autor knihy o osobních financích s názvem „Bohatý táta, chudý táta“ Robert Kiyosaki sžíravě kritizuje možnost jejich zavedení. Ve svém tweetu z 18. července Kiyosaki odkazoval na výkonný příkaz prezidenta Joe Bidena podepsaný na začátku března, který stanovil vládní pozici ohledně kryptoměn a možnosti prozkoumal vytvoření CBDC, o označil ho za „nejzrádnější čin v historii USA“. Kromě toho zašel Kiyosaki dokonce tak daleko, že označil vytvoření CBDC za „komunismus v jeho nejčistší podobě“.

Ripple: Latinská Amerika a Střední východ se těší největší adopci kryptoměn

Nedávno zveřejněná studie společnosti Ripple odhaluje, že obyvatelé Latinské Ameriky jsou nejvíce nakloněni kryptoměnovému průmyslu. Podle studie obyvatelé regionů s problémovými ekonomikami považují kryptoměny a technologii blockchain za mnohem zajímavější než vyspělé země. Studie uvádí, že Latinská Amerika a Blízký východ jsou dvě zóny, kde se kryptoměny těší velkému zájmu. Studie Ripple uvádí, že dvě třetiny dotázaných Latinoameričanů budou s největší pravděpodobností obchodovat se subjekty přijímajícími kryptomoplatby.

Miliardář Mike Novogratz: Bitcoin může do pěti let dosáhnout 500 tisíc USD

Kryptoměnový průmysl má (navzdory svému růstu) stále hodně odpůrců. Pozitivní ovšem, je, že mu na druhou stranu nechybí ani spousta býčích příznivců a jedním z nich je Mike Novogratz, generální ředitel kryptoinvestiční společnosti Galaxy Digital. Ve svém projevu na konferenci Bloomberg Crypto Summit Novogratz uvedl, že bitcoin (BTC) díky svým jedinečným vlastnostem a rychlosti přijetí nepochybně dosáhne v příštích zhruba pěti letech hodnoty 500 000 USD. Mezi tyto zvláštní vlastnosti bitcoinu zařadil skutečnost, že je „šitý na míru tomu, aby se stal protiinflačním uchovatelem hodnoty“, a také fakt, že je „snadno přenositelný, a proto je v mnoha ohledech lepší než zlato“. Kromě toho bývalý miliardář a manažer fondu také uvedl, že globální finanční systém (poháněný dluhem) způsobuje nadměrnou inflaci spotřebitelských cen a právě bitcoin by mohl fungovat jako jedinečný způsob dlouhodobého uchovávání bohatství.

Kryptoměny se pravděpodobně začlení do budoucího finančního systému

Generální ředitel Hongkongského měnového úřadu (HKMA) Eddie Yue nedávno uvedl, že kryptoměny budou v budoucnu pravděpodobně hrát ústřední roli ve finančních systémech, a to i přes nedávné problémy v tomto sektoru. Yue vystoupil 17. července během zasedání skupiny G20 a uvedl, že si nemyslí, že by krypto a DeFi zanikly, a to ani po incidentu s LUNA. Yue sice připustil, že by mohly být brzděny, přesto však propagoval výhody této technologie. Yue uvedl, že úspěšné krypto protokoly by mohly být změněny tak, aby se přizpůsobily současnému finančnímu trhu. Zdůraznil také význam komplexní regulace, která může podpořit zdravý růst této implementace.

Prodej bitcoinů společností Tesla je, podle Justina Suna, skvělou zprávou

Zakladatel společnosti Tron Justin Sun se pustil do vysvětlení, proč je prodej bitcoinu společností Tesla vlastně skvělou zprávou. Zpráva o tom, že Tesla prodala 75 % svých podílů v bitcoinech, zanechala na trhu s kryptoměnami trochu negativní dojem, ale ne všichni byli touto zprávou zarmouceni. Jedním z takových lidí je známý kryptoměnový podnikatel a nadšenec Justin Sun, který prohlásil, že odchod elektromobilové společnosti Elona Muska z bitcoinu (BTC) je pro kryptoměny skvělou zprávou a trh by se již neměl Teslou dále zabývat.

Bonusová zpráva

Cardano dosáhlo nového milníku: 1760 dní bez výpadků

Cardano potvrzuje titul jedné z nejstabilnějších sítí v oboru a jak potvrzuje explorer blockchainu Cardano, síť funguje bez problémů již téměř pět let a to navzdory mnoha obdobím extrémně vysokého zatížení. Jedno z nich jsme mohli vidět v roce 2021, kdy projekt vydal vlastní technologii inteligentních smluv. Cardano je navíc jedním z nejaktivněji rozvíjených řetězců a celkový počet commitů na GitHubu pro tento projekt dosáhl v červnu 350. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img