Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

4.7
(3)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Wall Street vidí pokles bitcoinu na 10 000 USD

Zpravodajský portál Bloomberg před nedávnem zveřejnil průzkum, ve kterém se dotazuje investorů z Wall Street. Pouze 40 % z nich věří, že bitcoin zamíří v následujícím období k hranici 30 000 USD. 60 % investorů zas očekává pokles na 10 000 amerických dolarů. Průzkum dále ukazuje, že digitální aktiva jsou mezi dotázanými velmi polarizující téma. Téměř 28 % dotázaných uvedlo, že kryptoměny jsou budoucností financí. Každý pátý respondent zas uvedl, že digitální aktiva jsou bezcenná.

Ministerstvo financí Spojených států žádá veřejnost o připomínky k přínosům a rizikům kryptoměn

Ministerstvo financí Spojených států zveřejnilo prohlášení, v němž žádá veřejnost, aby se vyjádřila k přínosům a rizikům kryptoměn. Lhůta pro zasílání připomínek je do 8. srpna. Dokument nazvaný „Zajištění odpovědného rozvoje digitálních aktiv“ se zaměřuje na množství aspektů souvisejících s trhem s kryptoměnami. Hlavním z nich je ochrana spotřebitelů, investorů a podniků, kterou několik vládních agentur označilo za nejvyšší prioritu. Spojené státy se rovněž snaží chránit USA, globální finanční stabilitu, jakož i zmírnění systémového rizika, nezákonné finanční činnosti a rizik pro národní bezpečnost. Pokud jde o samotné umožnění rozvoje trhu s kryptoměnami, cíle se zaměřují na to, aby USA zaujaly průkopnické postavení.

Podle ECB je zákaz BTC z důvodu klimatických obav „pravděpodobný“

Nový výzkumný článek ECB, který hodnotí klimatická rizika spojená s kryptoaktivy, se tvrdě pustil do blockchainů, které využívají konsensuální algoritmy Proof-of-Work, především bitcoinu. Zpráva zveřejněná 12. července přirovnává energeticky náročné algoritmy Proof-of-Work k automobilům poháněným fosilními palivy. Oproti tomu algoritmus Proof-of-Stake, který spotřebovává odhadem o 99 % méně energie než Proof-of-Work, přirovnává k elektromobilům. Aby zdůraznili obavy ohledně spotřeby energie Proof-of-Work, odkazuje zpráva také na dřívější údaje, podle nichž roční spotřeba elektřiny bitcoinu a etherea odpovídá spotřebě jednotlivých zemí, jako je Španělsko, Nizozemsko nebo Rakousko. ECB navíc tvrdí, že současná uhlíková stopa bitcoinu a etherea z května 2022 neguje cílové úspory emisí skleníkových plynů pro většinu zemí eurozóny.

Největší bitcoinová velryba naakumulovala bitcoin za 2 560 000 000 $

Podle údajů z BitInfoCharts přidala největší velrybí adresa od 30. června 1 480 BTC, čímž se její celkový počet bitcoinů zvýšil na asi 132 883 BTC. Její pozice má aktuálně hodnotu téměř 2,6 miliardy dolarů. Je to nejvíc, kolik kdy tato velryba držela. Jediné dvě adresy, které drží více BTC, patří burzám. Řeč je o studené peněžence Binance a studené peněžence Bitfinex. Také další hodleři včetně velryb akumulují bitcoin. Kryptoanalytická společnost Santiment uvádí, že velké peněženky jsou na vzestupu, přičemž počet adres s více než 10 BTC dosáhl nejvyšší úrovně od února 2021.

Bankrotující Celsius má deficit asi 1,2 miliardy dolarů

Prohlášení o bankrotu společnosti Celsius ukazuje, v jak hlubokých potížích se zkrachovalý poskytovatel krypto lendingu CeFi nachází. Prohlášení o úpadku společnosti odhalilo některá nepříjemná překvapení ohledně stavu platformy pro půjčování kryptoměn, včetně deficitu 1,2 miliardy dolarů. Většinu jejích závazků tvoří vklady zákazníků, přičemž někteří se domnívají, že nemusí být povinni je vrátit. Dokument o konkurzu podle kapitoly 11 podepsaný generálním ředitelem společnosti Celsius Alexem Mashinskym 14. července odhalil, že společnost drží aktiva ve výši přibližně 4,3 miliardy USD. Pasiva však činí 5,5 miliardy USD.

Bonusová zpráva

Po náročné první polovině roku, charakterizovanou výrazným výprodejem, zaznamenává kryptoměnový trh v čele s bitcoinem konečně zisky. Zisky jsou zvýrazněny zvýšením přílivu kapitálu na trh. K 17. červnu byla celková globální tržní kapitalizace kryptoměn 906 miliard USD, zatímco 17. července činila tato hodnota již 977 miliard USD, což je nárůst o téměř 8 procent.

tržní kapitalizace kryptoměn
Tržní kapitalizace kryptoměny za posledních 30 dní Zdroj: coinmarketcap.com

Přestože trh dosahuje krátkodobého pokroku, současný stav je jen stínem zisků z minulého roku, kdy bitcoin dosáhl historického maxima téměř 68 000 USD, přičemž celková tržní kapitalizace kryptoměn přesáhla 3 biliony USD. Jednou z nejčastěji pokládaných otázek je, zda trh dosáhl dna a je připraven na další oživení. Nutno ovšem říci, že v odpovědích na tuto otázku se odpovědi analytiků výrazně liší. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
koloděj

😂😅

Standa

Za těch pět tisíc Kč, co ti zbejvá na účtu, si kup radši třezalku na nervy..

spot_img