Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

5
(5)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Kryptoměnoví skeptici se sejdou na první společné konferenci

Uprostřed probíhajícího medvědího trhu s kryptoměnami se kritici mladé třídy aktiv i celého odvětví shromáždí na jednom místě, aby se navzájem podělili o svůj skepticismus. Plánují svou vlastní anti-krypto konferenci, kde by si také rádi promluvili se zákonodárci.

„Kryptoskeptici zintenzivňují své lobbistické úsilí na své první konferenci.“

Uvedla to Amy Castor, která se prezentuje jako „váš zdroj číslo 1 pro absurdní skutečný zločin.“ Organizátor sympozia Stephen Diehl vysvětlil kryptoskeptické novinářce Castorové, že cílem této první velké anti-krypto akce je poskytnout komunitě způsob, jak přímo mluvit s tvůrci politik o tom, jak by se podle nich mělo s kryptoprůmyslem jednat.

Elon Musk popírá, že by radil lidem ohledně investování do kryptoměn

Generální ředitel automobilové společnosti Tesla a jeden z nejbohatších lidí na světě Elon Musk v nedávném rozhovoru popřel, že by lidem kdy radil, aby investovali do kryptoměn. Jeden z nejbohatších lidí na světě Elon Musk na nedávném Katarském ekonomickém fóru pro zpravodajský portál Bloomberg prohlásil, že nikdy lidem nepropagoval investování do kryptoměn. Na fóru také přiznal, že osobně investoval menší množství kapitálu do bitcoinu.Elon Musk tak reagoval na obvinění investora do dogecoinu Keitha Johnsona. Ten popsal Muskovo chování jako kryptopyramidové schéma.

Rusové mají v rámci Evropské unie zakázaný přístup na BitMEX

Hlavní kryptoburza BitMEX pracuje na zvýšení souladu s evropskými sankcemi proti Rusku a připravuje se na zavedení významných omezení pro své ruské uživatele. BitMEX mění svou politiku omezených jurisdikcí, aby byla v souladu s různými restriktivními opatřeními Evropské unie. Kryptoburza BitMEX informovala skupinu potenciálně dotčených uživatelů o chystaných změnách prostřednictvím e-mailu 4. července. Podle e-mailu nebudou mít ruští občané nebo rezidenti po 11. červenci 2022 přístup ke službám BitMEX z EU. To znamená, že tito uživatelé se nebudou moci přihlásit ke svému účtu ani přistupovat k žádným službám z EU, pokud se na ně nevztahuje „výjimka“.

FOMC minutes potvrzuje ještě tvrdší jestřábí postoj Fed

Máme tři týdny po předešlém zasedání Federální rezervní banky (Fed), což znamenalo zveřejnění FOMC minutes. Uvedený dokument je velmi důležitý a byl též předmětem jednoho z mých vzdělávacích článku na tzv. Fed Watch. FOMC minutes totiž dodává tomu všemu další detaily, které v samotném FOMC stanovisku chybí. Jak to tedy dopadlo dle FOMC minutes? FOMC minutes víceméně potvrzuje tržní konsensus. Jak vyplývá z přiloženého grafu, většina trhu počítá s dalším „hikem“ základní úrokové sazby o 0,75 procentního bodu. Z dokumentu je zřejmé, že FOMC si uvědomuje potřebu boje s inflací. I kdyby to mělo znamenat, že to Spojené státy dostane do recese. To je velmi jestřábí rétorika, protože mnozí měli názor, že Fed od své politiky okamžitě upustí, když se objeví větší problémy. A příchod recese je velký problém.

Hardwarové kryptoměnové peněženky jdou na dračku i přes krizi na trhu kryptoměn

Společnost Glassnode zabývající se analýzou blockchainu nedávno označila medvědí trh v roce 2022 za nejhorší v historii. Navíc k němu dochází během dalších negativních událostí, jako je válka na Ukrajině, hrozící krize a rostoucí inflace, ve spojení s vážnými problémy některých velkých krypto společností. Přesto je zde skupina účastníků kryptomarketu, investorů, kteří se zdají být těmito problémy neovlivnění. Vlastníci včetně hodlerů nadále stahují krypto z burz, což je specifikum tohoto bear marketu. Z toho nyní těží poskytovatelé hardwarových peněženek, kteří hlásí nebývalé úspěchy a prodeje trhají rekordy.

Bonusová zpráva

V instalacích nových krypto bankomatů a celosvětové míře BTC hash rate dominují Spojené státy

Navzdory velkému množství státních a federálních regulačních překážek, kterým čelí kryptografické podniky ve Spojených státech, hrají významnou roli při zachování bitcoinového (BTC) a kryptografického ekosystému. Poté, co se Čína rozhodla jít cestou trvalého zákazu, si právě Spojené státy udržují první místo, pokud jde o příspěvek k hash rate a instalaci bankomatů na celém světě. Před omezením těžby BTC (až do února 2021) Čína historicky představovala více než 50 % celkového hash rate. Nyní jsou největším přispěvatelem USA, kdy celková míra hash rate představuje 37,84 % celkového těžebního výkonu.

Rozdělení krypto bankomatů podle kontinentů a zemí – Zdroj: CoinATMRadar

V USA se navíc nachází největší počet kryptoměnových bankomatů, které představují téměř 88 % všech instalací krypto bankomatů na světě. Více než 90 % všech krypto bankomatů instalovaných v posledních několika měsících se nachází ve Spojených státech. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img