Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

5
(3)

Zprávy a souhrny

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Rusko vyvíjí blockchain systém, který nahradí Swift

Ruská Rostec Group, vládní organizace, která zahrnuje řadu technologických společností, oznámila, že vyvíjí blockchainovou platformu pro spuštění digitálního systému pro mezinárodní platby schopnou nahradit globální systém Swift. Ruské banky byly ze systému SWIFT vyloučeny loni v únoru díky sankcím uvaleným západními zeměmi v reakci na rusko-ukrajinskou válku. Od té doby se Moskva snaží hledat alternativní systém finančních plateb ke SWIFT, aby ochránila své zahraniční obchodní transakce. Digitální systém mezinárodních plateb umožní Rusku platit za dovoz ve své národní měně namísto dolaru. Podle skupiny Rostec nový systém zahraničním zemím umožní platit za dovoz z Ruska také v jejich národních měnách.

Prezident Salvadoru se vyjadřuje k obavám během medvědího trhu

Salvador představil bitcoin jako zákonné platidlo 7. září 2021, kdy se jeho tržní cena pohybovala kolem 50 000 dolarů. Následující měsíce bull marketu přinesly Salvadoru značné zhodnocení jeho počátečních investic do BTC. Část z nich byla přesměrována na různé iniciativy rozvoje infrastruktury v zemi. Vše vyadalo dobře, když se cena bitcoinu vyšplhala na své historické maximum 69 000 dolarů. Následná korekce se přetavila až v bear market, což podpořila podobná situace na akciových trzích a začínající příznaky krize. Uprostřed klesajících cen BTC se Bukele rozhodl podělit o radu pro ostatní bitcoinové investory, kteří mohou mít obavy z prodloužení medvědího trhu.

Vyhledávání ‘bitcoin dead’ na Googlu vyletělo na roční maxima

Vyhledávání na Googlu je obvykle dobrým ukazatelem toho, co drobní investoři hledají. Mají tendenci začít zkoumat aktiva, která jsou v kurzu, což bylo patrné u loňského šílenství kolem NFT, předtím v létě kolem DeFi a často to lze pozorovat u bitcoinu. Například když kryptoměna zažívá velmi volatilní cenové pohyby, přichází na scénu více drobných investorů a naopak. Dotazy Googlu jako takové v posledních několika měsících chyběly, ale vrátily se minulý týden, kdy se aktivum v tomto časovém rámci propadlo o více než 10 000 USD na 18měsíční minimum 17 500 USD. Vyhledávání “bitcoin” na Googlu explodovalo a dosáhlo 13měsíčního maxima. Zajímavé je, že nejvíce dotazů přišlo ze Salvadoru, vůbec prvního státu, který BTC legalizoval, následovaného Nigérií, Rakouskem, Nizozemskem a Švýcarskem. Tentokrát to však bylo trochu jinak. Lidé také hledali “bitcoin dead”, což ukazuje, že byli postiženi masivním krachem.

Ústa čínské komunistické strany varují, že bitcoin se může zhroutit na nulu

Vzhledem k tomu, že největší kryptoměna nemá žádnou vnitřní hodnotu, stane se prakticky bezcennou, pokud investoři ztratí důvěru, tvrdí noviny. Největší kryptoměna se v současnosti obchoduje nad úrovní 20 000 USD poté, co se o víkendu propadla až na 17 600 USD. Hlásná trouba čínské vlády uvádí, že trh s kryptoměnami je “plný manipulace”. Článek, který odráží oficiální postoj ČKS ke kryptoměnám, signalizuje, že čínská vláda se ani zdaleka nehodlá ke kryptoměnám tvářit mile. Před spekulacemi a nelegálními aktivitami souvisejícími s kryptoměnami varoval také Úřad pro finanční regulaci v Šen-čenu.

Tether (USDT) chystá úplný audit pro zlepšení transparentnosti

Společnost provozující největší stablecoin na kryptotrhu s kapitalizací ve výši 67 miliard dolarů – tether (USDT) – provede kompletní audit. A má být skutečně nezávislý, což potvrzuje skutečnost, že ho provede jedna z 12 předních účetních firem v USA. Krok přichází v době, kdy USDT opakovaně ztrácel podíl na trhu po sérii výkupů v posledních několika týdnech. Uživatelé ve větší míře využili možnost nechat si za tethery vyplatiit dolary, což do značné míry způsobilo oslabení důvěry po kolapsu UST a terry minulý měsíc. Tether nyní pracuje na poskytnutí komplexního auditu, který by na rozdíl od atestací pomohl poskytnout úplný obrázek o finanční situaci společnosti za určité období.

Bonusová zpráva

Harmony nabízí odměnu 1 milion dolarů za vrácení ukradených finančních prostředků

Společnost stojící za projektem Harmony Protocol nabídla odměnu 1 milion dolarů za vrácení ukradených finančních prostředků z hacku jeho mostu Horizon a za informace o tom, jak k tomu došlo. Společnost dodala, že pokud budou finanční prostředky vráceny, nebudou vedena “žádná trestní obvinění”.

Odměna ve výši 1 milion dolarů za vrácení 100 milionů dolarů v odcizených finančních prostředcích však byla krypto komunitou na Twitteru označena za kapku v moři a je přesvědčena, že by nabídka měla být mnohem vyšší.  [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr
Hodnocení článku :
     

1 Rusko bitcoin neovládá 2 Google není transparentní 3 Čína už bitcoin neohrožuje 4 Tether se stable coin 5 Salvator měl čekat na lepší podmínky já jim sice tleskal ale teď se ukáže jestli si udržíte hodnotu

Reklama: