Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Musk a Saylor ztratili dohromady 1,5 miliardy dolarů na bitcoinu, zatím však hodlují

Medvědí trh nenechává bez zranění ani největší hodlery a nejslavnější bitcoinové býky. Společnosti dvou slavných podnikatelů Tesla a Microstrategy mají kombinovanou ztrátu ze snížení hodnoty bitcoinu za cca 1,5 miliardy dolarů. Podle Bitcointreasuries.net stojí 130 000 a 43 00 bitcoinů v držení Microstrategy a Tesly podstatně nižší částky, než za kolik je tyto společnosti nakupovaly. Ve společnosti Microstrategy Michael Saylor utratil téměř 4 miliardy $ (3 965 863 658 $) na nakoupení 129 218 BTC. Díky tomu má nyní tato společnost nejvíce bitcoinů ze všech veřejně obchodovaných firem s vlastnictvím přibližně 0,615 % z celkové nabídky 21 milionů. Medvědí trh je bolestivý i pro nejbohatšího člověka na světě podle Forbesu Elona Muska. Jeho automobilová společnost Tesla koupila během býčího trhu v roce 2021 přes 40 000 bitcoinů. Někdejší zisk ve výši 1 miliardy dolarů se proměnil ve ztrátu s tím, jak cena bitcoinu v roce 2022 neúnavně padá.

Blockware: Bitcoin by měl do roku 2030 překročit 1 miliardu uživatelů

Kryptoměnová společnost Blockware před nedávnem vydala zprávu, ve které se uvádí, že míra adopce bitcoinu bude probíhat velmi rychle a do roku 2030 bude bitcoinovou síť používat více než 10 % uživatelů. Zpráva uvádí, že počet uživatelů bitcoinu překročí 1 miliardu do roku 2030. Tyto fáze jsou definovány pořadím adopce mezi různými skupinami lidí po celém světě. Blockware také uvádí, že bitcoin bude přijat mnohem rychleji než minulé technologie

Podle těchto ukazatelů je dno na bitcoinu už blízko

Bitcoin dosáhl důležité supportní zóny, která by mohla vést k obratu trendu. Průkopnická kryptoměna zaznamenala za posledních sedm měsíců pokles ceny o téměř 70 %. Z historického maxima 69 200 USD, na kterém se obchodovala v polovině listopadu 2021, se nedávno dostala na nové roční minimum 20 800 USD. Ačkoli makroekonomické prostředí zůstává vzhledem k hrozící nejistotě na světových finančních trzích medvědí, zdá se, že se BTC blíží svému tržnímu dnu. V předchozích medvědích trzích sloužil 200týdenní klouzavý průměr jako poslední obranná linie. Od roku 2015 pokaždé, když se bitcoin vrátil k této kritické úrovni podpory, začaly ceny konsolidovat a vytvořily (před zahájením nového býčího cyklu) tržní dno.

Fed zvýšil sazby nejvíce od roku 1994 – Je to již v trzích započítáno?

Federální rezervní banka (Fed) měla dvoutýdenní schůzi, která byla před chvílí ukončena. Jak činil tržní konsensus, Fed skutečně zvýšil základní úrokové sazby o 0,75 procentního bodu. Čili je cílování na rozmezí 1,5 – 1,75 %. Jde tak vůbec o nejagresivnější „hike“ od roku 1993. Že Fed zvýší sazby o 0,75 procentního bodu bylo minimálně od začátku června víceméně očekáváno. Jisté potvrzení byla inflace, která v USA zase začala mírně akcelerovat. Sice to nebyl takový extrém, ale pořád je úroveň inflace vskutku blízko od dvojciferných čísel. A to je velký problém.

Ledger konečně přidal podporu pro Cardano

Francouzský výrobce hardwarových peněženek pro kryptoměny Ledger konečně přidal podporu pro Cardano (ADA) a nyní umožňuje uživatelům nakupovat, odesílat a přijímat jejich tokeny přímo v Ledger Live, aplikaci pro správu kryptoaktiv na jejich zařízeních. V oznámení Ledger napsal, že funkce související s Cardano jsou v současné době k dispozici ve verzi Ledger Live pro stolní počítače, zatímco podpora pro mobilní zařízení bude „již brzy“. Společnost poznamenala, že s integrací ADA nyní Ledger Live podporuje všech 10 nejlepších kryptoměn podle tržní kapitalizace. Aby uživatelé mohli spravovat své tokeny ADA prostřednictvím zařízení Ledger, musí si vytvořit účet pro aktivum ADA, ale nemusí vytvářet další peněženku. Kryptoměnu mohou také nakupovat přímo prostřednictvím aplikací. Podpora francouzského výrobce hardwarové peněženky pro kryptoměny velmi potěšila celou komunitu Cardana.

Bonusová zpráva

Elon Musk potvrdil, že hromadí Dogecoin – ten reaguje růstem

Meme kryptoměna Dogecoin se vymanila z probíhající tržní korekci a obchoduje se v zeleném pásmu poté, co generální ředitel společnosti Tesla, Elon Musk, potvrdil svou podporu tomuto tokenu. V příspěvku na Twitteru z 19. června Musk potvrdil svou podporu Dogecoinu a potvrdil, že meme token i přes prodělané masivní ztráty stále akumuluje.

V důsledku tohoto tweetu pak cena DOGE během posledních 24 hodin vystřelila o cca 10 procent nahoru a aktuálně se (v době psaní článku) obchoduje za 0.05728 dolaru. Muskovo potvrzení přichází poté, co byl společně se svými dvěma společnostmi Tesla a SpaceX zažalován v soudním sporu o 258 miliard dolarů. V žalobě podané americkým občanem je Musk viněn z pumpování Dogecoinu a z toho, že byl součástí vyděračského schématu na podporu meme kryptoměny. V létě má být vydána aktualizace Dogecoin 1.14.6. Ta přichází s vylepšenou ochranou peněženky a opravami potenciálních zranitelností DOGE, jejichž cílem je zlevnit používání peněženky Dogecoin Core. [1]


Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: