Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

4.8
(6)

Zprávy a souhrny

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Transakce a poplatky v bitcoinové síti v důsledku snižování rizika investorů prudce rostou

Počet transakcí v síti bitcoinu za poslední týden prudce vzrostl, přičemž společnost Glassnode zabývající se analýzou blockchainu naznačuje, že se jedná o „urgentní“ transakce z důvodu, že se investoři zbavují rizika. Minulý týden zasáhl mempool na bitcoinech náhlý příliv 42 800 transakcí. Hlavní analytik Glassnode říká, že se pravděpodobně jednalo o „urgentní“ transakce a to z důvodu vysoké výše poplatků za transakci. Průměrný poplatek minulý týden vzrostl na 2,72 USD, což je asi o 15 % více, než je typický průměr. Zjištění byla uvedena v pondělní zprávě Glassnode „Week On-chain“.

Co dělají bitcoinové velryby během současného poklesu ceny BTC

100 největších velryb vlastní dost bitcoinů na to, aby pohnuli trhem. Aktuálně se nezdá, že by je to zajímalo, ať už jde o jakýkoli způsob využití této síly. Může se to samozřejmě rychle změnit, aktuálně však největší peněženky nadále hodlují a ve většině případů nic nedělají. Tváří v tvář propadům 7 z těchto adres za posledních 24 hodin (v době přípravy článku) nakoupilo BTC. Jak si tato čísla vyložit může být poměrně matoucí. Je pravda, že většina z top100 peněženek zůstala nedotčená, ale přece jen 5 % prodávalo a 7 % nakupovalo, a to během pouhých 24 hodin. Na druhou stranu se zdá, že nedávný pokles byl z velké části způsoben krátkodobými držiteli, zatímco největší velryby nadále sedí na drtivé většině svých bitcoinů a vyčkávají. Dokonce i ti, kteří provedli nějaký prodej, mají stále bitcoinové zůstatky v řádech stovek milionů dolarů. – Sotva známka ztracené víry v bitcoiny jako celek.

Jesse Powell: Pokud bitcoin klesne na 20 000 USD, půjdu all-in

Generální ředitel společnosti Kraken, Jesse Powell ve svém nedávném příspěvku na Twitteru prohlásil, že pokud se cena největší kryptoměny světa propadne na hranici 20 000 USD, vloží zbytek svých prostředků do bitcoinu. Powell již v minulém roce investoval polovinu svých prostředků do přední kryptoměny. Pokud by tak nastal scénař, kdy bitcoin poklesne na 20 000 USD, přidělí bitcoinu druhou polovinu svých prostředků. Generální ředitel kryptoburzy Kraken také uvedl, že dosud neprodal žádné kryptoměny a stále “hodluje”. Jesse Powell drží největší kryptoměnu světa od července minulého roku, kdy se cena BTC také pohybovala okolo 30 000 USD. Koncem minulého roku CEO Krakenu zastával názor, že lidé by měli investovat do bitcoinu, pokud se jeho cena pohybuje pod hranicí 40 000 amerických dolarů.

FED si přihřál svou CBDC polévku v žáru probíhající katastrofy stablecoinu terraUSD (UST)

V rozsáhlé zprávě pojednávající o finanční stabilitě v mnoha ekonomických sektorech Fed identifikuje rizika spojená s takzvanými stablecoiny. Jedná se o kryptoměny, které jsou nejčastěji navázané na hodnotu amerického dolaru, ale také na eura a další měny, či třeba i zlato. Stablecoiny navázané na USD jsou obvykle také dolarem podloženy. Jiná situace je však u algoritmických stablecoinů, jakým je UST, který k dolarové fixaci používá jiné prostředky, jako jsou rezervy v BTC či algoritmickou provázanost s kryptoměnou LUNA. Projekt si již několik dní prochází peprnou chvílí poté, co UST výrazně oslabil oproti USD.

Robert Kiyosaki: bitcoin vstupuje do brutální medvědí bouře, ale nakonec vyhraje

Bitcoin má za sebou letos hořkosladkou cestu. Po silném začátku roku, který následoval po impozantním historickém maximu v listopadu 2021, to s cenou bitcoinu od té doby vypadá jak na houpačce. BTC nyní míří do hlubokého údolí, neboť největší kryptoměna na trhu se po pádu z tohoto týdne propadla o více než 50 %. Mnoho významných osobností krypto scény se vyjadřuje k tomu, jakým směrem se cena bitcoinu vydá. Zatímco jiní považují tento nedávný nečekaný pokles ceny za opatrné znamení, že by digitální aktivum mohlo čekat kruté probuzení, většina věří v odolnost BTC a jeho schopnosti přežít současnou medvědí bouři. K těm druhým patří i americký podnikatel Robert Kiyosaki, který věří, že bitcoin je tu proto, aby zvítězil. Milionář a autor slavné knihy “Bohatý táta, chudý táta” se na Twitteru vyjádřil, že pohrdá americkou vládou, a zároveň podpořil Bitcoin, aby se odrazil ode dna.

Bonusová zpráva

Generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao tvrdí, že plán Terra na forknutí blockchain nebude fungovat

Generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao říká, že si nemyslí, že plán společnosti Terra na forknutí blockchainu bude fungovat, protože nepřinese žádnou hodnotu.

„Tohle nebude fungovat. Forking nedává novému forku žádnou hodnotu. To je jen zbožné přání.“

Zhaoův tweet přišel den poté, co Do Kwon, zakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs, navrhl plán na oživení Terry po velkolepém krachu z minulého týdne. Kwon navrhl forkování blockchainu Terra – vytvoření nového řetězce – a distribuci 1 miliardy tokenů mezi zúčastněné strany. Zhao se také ptal, kde jsou bitcoinové rezervy nadace Luna Foundation Guard a jestli by neměly být všechny tyto BTC nejprve použity na odkup UST. Celkově je Zhao „velmi zklamán“ tím, jak tým Terra zvládl kolaps stablecoinu TerraUSD (UST) a s ním spojeného tokenu Luna (LUNA). [1]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: