Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

5
(3)

Zprávy a souhrny

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Binance daruje 2,5 mil. dolarů v kryptoměnách na pomoc ukrajinským dětem

Binance právě přispěla na pomoc dětem na Ukrajině v probíhající válce jejich země proti Rusku a připojila se tak k rostoucí vlně solidarity. Dar byl převeden v kryptu na konto UNICEF prostřednictvím Binance Charity. Jde o neziskovou charitativní odnož Binance. Cílem daru je pomoci pokrýt výdaje organizace UNICEF, která nyní podporuje ukrajinské děti a rodiny zasažené válkou. V oficiálním prohlášení UNICEF poděkoval Binance za její příspěvek a ujistil, že peníze přišly ve správný čas, protože eskalace ozbrojeného konfliktu hluboce ovlivňuje obyvatelstvo.

Ropná krize – budou se opakovat 70. léta?

Ropná krize je v současnosti velmi aktuálním tématem, protože se celý svět potýká s ropnými nabídkovými šoky. Planeta je na pokraji nové ropné krize, která může globální ekonomiku naprosto zdecimovat a na dlouhou dobu uvést do recese. Abychom pochopili, co se nyní děje, musíme si nějak stručně objasnit, co se stalo před zhruba 50 lety. Na přelomu 60. a 70. let americká ekonomika začala stagnovat, což byla voda na mlýn těm, kteří dlouhodobě usilovali o zrušení tzv. Brettonwoodského systému. Pro ty, co neví, jednalo se o navázání amerického dolaru na zlato. Zatímco ostatní měny byly zase navázány na americký dolar. Vlastně takový kvazi-zlatý standard.

Coinbase blokuje 25 tisíc ruských adres

Jedna z nejpopulárnějších kryptoměnových burz na světě, Coinbase, před nedávnem oficiálně prohlásila, že zablokovala více než 25 000 adres souvisejících s ruskými jednotlivci a subjekty. Podle dostupných informací se kryptoburza domnívá, že mnohé z adres se zapojují do nezákonné činnosti. Kryptoměnová společnost dále uvedla, že tyto ruské adresy sdílela s vládou Spojených států, aby podpořila vymáhání jejich sankcí. Coinbase také uvádí, že se společnost zavázala dodržovat uvalené sankce na Rusko. Kryptoburza Coinbase ve svém blogu také uvádí, že tradiční fiat měny zůstávají nadále jedním z nejběžnějších mechanismů obcházení sankcí a praní špinavých peněz. Výhody digitálních aktiv pro vymáhání sankcí přesahují tyto iniciativy, dodává kryptoměnová burza.

Bidenovo nařízení vyzývá k “nejvyšší naléhavosti” výzkumu a vývoje CBDC

Americký prezident Joe Biden ve svém exekutivním příkazu podepsaném ve středu vyzval k tomu, aby se vláda naléhavě zaměřila na výzkum a vývoj potenciální digitální měny centrální banky (CBDC). Příkaz požaduje komplexní posouzení potenciálních přínosů a rizik CBDC, a to jak pro spotřebitele a investory, tak pro širší finanční systém USA. Biden nařídil ministerstvu financí, aby se postavilo do čela výzkumu a vypracovalo zprávu, do níž přispějí i další federální agentury včetně ministra obchodu a ministra vnitřní bezpečnosti. Posouzení má rovněž určit, zda by zavedení CBDC bylo v “národním zájmu”.

Autor knihy Bohatý táta, chudý táta varuje: Vláda zabaví všechny kryptoměny

Robert Kiyosaki, známý především svým bestsellerem Bohatý táta, chudý táta, se v sérii tweetů podělil o své obavy, že vláda lidem digitální aktiva zabaví. Kiyosaki předpovídá, že nařízení prezidenta Bidena vydláždí vládě cestu k vytvoření vlastního digitálního aktiva na úkor současného kryptografického průmyslu. Autor předpovídá, že americká vláda zabaví všechny kryptoměny, až prezident USA Joe Biden podepíše exekutivní příkaz o kryptoměnách – což, jak všichni asi dobře víme, prezident učinil, ve středu. Kiyosaki již v minulosti varoval před depresí a toto není výjimkou. Ještě v prosinci loňského roku varoval, že se blíží velká ekonomická katastrofa. Jeho plánem “B” je stát se podnikatelem. Radí držet se mimo akciový trh, vytvářet vlastní aktiva, používat dluh jako peníze, spořit zlato, stříbro, bitcoiny a zbraně.

Bonusová zpráva

Počet peněženek Cardano dosáhl téměř 3,5 milionu

Síť Cardano má na dosah další milník, neboť počet otevřených peněženek v blockchainu již téměř dosáhl (podle údajů Messari on-chain) 3,5 milionu. V době psaní článku bylo v síti registrováno 3 494 888 milionů peněženek a dá se tak předpokládat, že během příštího týdne bude mít tým stojící za Cardanem další důvod k oslavě. Nutno ovšem podotknout, že přestože je v síti tak ohromný počet walletek, jen malá část těchto subjektů zůstává aktivní. Podle společnosti Messari je aktivních pouze 136 800 peněženek. Takto malý počet aktivních peněženek naznačuje, že většina uživatelů Cardana kryptoměnu pouze drží, místo aby ji aktivně využívala. Co se týče rozložení držitelů v síti, největší skupina peněženek vlastní Cardano v hodnotě od 1 do 100 dolarů. Počet velryb v síti, které vlastní mince v hodnotě více než 10 milionů dolarů, je na čísle 393. [1]


Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
LHTS
Hodnocení článku :
     

Ahoj, post mimo clanek 🙂

Poslední editace 10 měsíců před přes LHTS

Reklama: