Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

4.8
(8)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Trhy prudce padají Rusko spustilo na Ukrajině válku

Ve čtvrtek v časných ranních hodinách došlo k eskalaci situace na rusko-ukrajinské hranici a v reakci na to se hlavní třídy aktiv po celém světě, včetně kryptoměn, prudce propadly. Naopak výrazně vzrostly ceny zlata a rostou také ceny ropy. Rusko se tak rozhodlo rozpoutat válku a aktuálně válčí na celém ukrajinském území. Pozorovatelé začali konflikt charakterizovat jako “válku”. Moskva pozastavila obchodování na ruských akciových trzích a světové burzy se v současné době propadají, protože přízrak války se stává realitou.

Pokud by skutečně došlo k odstřižení od SWIFT, přejde Rusko na kryptoměny?

Vzhledem k sankcím ze strany USA a dalších zemí, které se zaměřují na ruský bankovní systém, a jisté možnosti odstřižení země od platební sítě SWIFT, je tady možnost, že by se Rusko mohlo obrátit k bitcoinu a dalším kryptoaktivům. Prezident Spojených států Joe Biden společně s dalšími státníky slíbil vlnu sankcí vůči ruským bankám a finančním institucím. Uvedl, že po rozhovoru s vedoucími představiteli skupiny G7 došlo k naprosté shodě ve společném úsilí vyloučit Rusko z globální ekonomiky omezením přístupu k hlavním měnám. Kromě sankcí se zvažuje také vyloučení země z platební sítě SWIFT.

Zastánci kryptoměn kritizují kanadskou vládu

Přední zastánci kryptoměn vyjádřili své znepokojení a kritizují kanadskou vládu za zátah na kryptoměny během probíhajících protestů. Soudní příkaz k zabavení bitcoinů se setkává s velkou kritikou. Podle tamního zpravodajského deníku Toronto Star byl v Kanadě vydán soudní příkaz ke zmrazení bankovních účtů a digitálních peněženek zapojených do sbírek finančních prostředků zaměřených na pomoc demonstrantům “Freedom Convoy”. Zmrazování, zabavování a sledování se setkalo s vlnou nevole. Řada významných zastánců kryptoměn se tak připojila ke kritice kanadské vlády za přijetí extrémních opatření proti demonstrantům.

Neměl by Fed přidat do své rozvahy také bitcoin?

Během “krypto” webináře se k výkonnému řediteli Hatchovy nadace Mattu Sandgrenovi připojila americká senátorka Cynthia Lummisová, bývalý místopředseda Federálního rezervního systému Randal Quarles a také generální ředitel společnosti Bitstamp Robert Zagotta. Rozhovor se týkal především toho, aby regulace přicházející z Washingtonu nebránily ekonomice kryptoměn a inovacím probíhajícím kolem bitcoinu.Diskuse nabrala velmi odvážný (a pravděpodobně i býčí) směr v okamžiku, kdy Sandgren položil Lummisové otázku:

“Senátorko Lummisová, Fed v současné době drží ve své rozvaze více než 40 miliard dolarů v cizích měnách. Proč nepřidat bitcoin?”

Evropský regulátor doporučuje zákaz proof-of-work kryptoměn

Evropský orgán pro cenné papíry a trhy je znepokojen riziky, která těžba bitcoinů představuje pro plnění cílů v oblasti změny klimatu podle Pařížské dohody. Erik Thedéen, místopředseda výše jmenovaného dohledového orgánu, v rozhovoru pro Financial Times uvedl, že došlo k výraznému nárůstu množství obnovitelné energie určené k těžbě kryptoměn. Dodal, že těžba se pro jeho domovské Švédsko stala “národní záležitostí”. Thedéen pak dodal, že není zastáncem zákazu těžby kryptoměn obecně, ale doporučuje zákaz těžby proof-of-work a přesunout odvětví k modelu proof-of-stake, který spotřebovává celkově méně energie.

Bonusová zpráva

Ukrajina oficiálně spustila kryptoměnovou sbírku na podporu země

Ukrajinská vláda se na Twitteru obrátila na kryptoměnovou komunitu, snaží se tak získat další prostředky na podporu svých civilistů a vojáků. Ukrajina začala jako dary přijímat bitcoiny (BTC), ethereum (ETH) a tether (USDT). Místopředseda ukrajinské vlády Mychajlo Fjodorov sdílel tři kryptoměnové adresy s výzvou, aby krypto komunita přispěla a pomohla Ukrajině v boji proti ruským vojskům

Významní lidé z oblasti kryptoměn, včetně spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina, měli zpočátku podezření, že účty žádající o kryptoměnové dary byly hacknuty. Americký diplomat Tomicah Tillemann později jejich legitimitu potvrdil, neboť se mu ji podařilo ověřit u kukrajinského velvyslance Olexandra Scherby. V době psaní článku se objem peněz zaslaných na vládní adresy blíží deseti milionům dolarů. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img