Top 5 článků za poslední týden + bonusová zpráva dne

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne: 

1. Velryby vlastní většinu bitcoinů, nebo ne?

Nedávná zpráva agentury Bloomberg uvádí, že „2 % účtů ovládá 95 % všech bitcoinů“. Bitinfocharts ukazuje podobnou distribuci BTC napříč adresami. A i další hlásí srovnatelné statistiky naznačující obrovskou koncentraci bohatství v bitcoinové síti. Problém těchto zpráv je, že analyzují distribuci BTC napříč síťovými adresami, což vede k zavádějícím statistikám. Se všemi bitcoinovými adresami by se nemělo zacházet stejně. Například směnnou adresu, která obsahuje finanční prostředky od milionů uživatelů, je třeba odlišit od adresy jednotlivce. Bitcoinová adresa není „účtem“. Jeden uživatel může ovládat více adres a jedna adresa může držet prostředky od více uživatelů.

2. Připravuje Čína digitální jüan krytý zlatem?

Před týdnem se stala Čína první zemí na světě, která spustila svoji digitální měnu vydanou centrální bankou. Podle několika zjištění Čína také dala pokyn k nákupu obřího množství zlata do země. Podle čínské celní správy země od února minulého roku dováží v průměru zlato v hodnotě 600 milionů USD měsíčně, což odpovídá 10 tunám drahého kovu. Uznávaný obchodník s cennými papíry a člen Londýnské burzy, Alasdair Macleod k této situaci napsal, že Čína může uniknout osudu kolapsu dolaru tím, že spojí jüan se zlatem. Díky veškerému svému zlatu by Čína mohla pomocí monetizace zničit dolar.

3. U Bitcoinu je volatilita cenou, kterou platíte za výkon

Volatilita je to, co se vás jako investora týká velmi reálně a citlivě. Pokud si například vezmeme aktuální propad ceny BTC, který neudržel cenu okolo 60 tisíc dolarů a zřítil se v podstatě do úrovní o deset tisíc dolarů níže, tak máme hezký příklad toho, co znamená, že je BTC volatilní. I přes tuto rizikovost mnoho zkušených a uznávaných osobností podporuje Bitcoin. “Existuje mnoho různých způsobů, jak se na Bitcoin dívat. Nejjednodušší je pouze nabídka a poptávka… Nabídka roste o 2% ročně a poptávka roste rychleji. To je vše, co opravdu potřebujete vědět, a to znamená, že to jde výš.”

4. Systém je stále systém, ať už jde o Bitcoin, nebo dolar

Důvody pro implementaci digitálních měn vydávaných centrální bankou (CBDC) jsou silné argumenty. Přinesly by pohodlí digitálních peněz, byly by široce přístupné, regulované a zajištěné rezervami a odstranily by náklady na správu papírových peněz. Existuje ale také velká šance, že jen prohloubí problémy, které vyplývají ze stávajícího systému. Poznamenal, že jakákoli hospodářská politika má tendenci vytvářet výhody i vedlejší účinky, které nakonec „vytvářejí politické problémy“.

5. Top 10 zemí, které jsou otevřené kryptoměnám

Všechno je v pořádku, pokud držíte své kryptoměny v peněžence či na burze, ale když se je pokusíte přenést na skutečný trh a pokusit se je využít pro obchodní transakce, věci se trochu komplikují. Do hry vstupuje daň z příjmu, vládní nařízení, povolení transakcí. A to vše omezuje použití kryptoměn. Zatímco některé země dodržují přísnou měnovou politiku proti kryptoměnám, existují další, které tento systém začaly přijímat a kryptosvětu se naopak otevírají. Které země to jsou?

Bonusová zpráva dne – Index Fear and Greed se prudce propadl

Krypto Fear and Greed Index, populární nástroj používaný k měření tržního sentimentu, se během víkendu prudce propadl na hodnotu 31 bodů, což je nejnižší úroveň od 29. dubna 2020. Je zajímavé, že indexu trvalo jen jeden týden, než se z extrémní chamtivosti (79) dostal do strachu. 23. dubna se bitcoiny na burze Bitstamp propadly na 47 576 USD, což znamenalo 27% korekci z historického maxima 64 895 USD, kterého bylo dosaženo 14. dubna. [1]

fear
Zdroj: alternative.me
Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img