Strach z výprodeje srazil v noci bitcoin až pod 58 500 USD

5
(16)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Kurz ceny bitcoinu včera na grafu vytvořil velkou červenou svíčku s dlouhým spodním knotem. Cena klesá již přes dva týdny a včerejší silnější propad přišel v reakci na plán zkrachovalé kryptoburzy Mt. Gox na prodej bitcoinů v hodnotě 8,5 miliardy USD.

Fear & Greed index, ukazatel nálady na trhu, se v noci propadl až do pásma strachu na hodnoty, kde se již 18 měsíců nenacházel. Během víkendu se už pohyboval na hraně neutrálního pásma, ale včerejší zprávy jej dokázaly dostat o 21 bodů níže až na hodnotu 30 bodů. Ještě před týdnem se ukazatel pohyboval kolem hodnot 74 (chamtivost).

Bitcoin se krátce propadl pod 58 500 USD

Kurz ceny bitcoinu v neděli uzavřel na 63 814 USD a během pondělí spadl o téměř 8,4 % až na 58 468 USD. Pod hranicí 60 000 USD se ale udržel jen pár hodin a již opět roste. Musíme si uvědomit, co tento pokles vytvořilo a proč.

Strach z blížící se vysoké nabídky srazil cenu

Co se tedy vlastně včera stalo? Většinou se nejedná jen o jednu událost, ale souhru vícero okolností. V pátek bude zveřejněn index PCE, který Fed používá jako hlavní indikátor vývoje inflace. Trh je poměrně nervózní, protože to nevypadá moc dobře. A do této nervozity zveřejní Mt. Gox svůj plán na prodej bitcoinů v hodnotě 8,5 miliardy USD. Chtějí odškodnit své věřitele. Do toho se přidejte Německo s plánem prodat svoje bitcoinové rezervy. To všechno vytvoří horečku a začne se masivně prodávat. Všimněte si ale, že profesionální obchodníci byli připraveni a likvidace jejich pozic nejsou nijak závratné.

Pokles vytváří strach a ten vyvolává další pokles

Ten propad začíná nenápadně. První obchodníci ze strachu z poklesu začnou prodávat dokud je cena vysoko. Tím se na trhu zvýší nabídka, a ta sníží cenu. To strhne další obchodníky k prodeji a kaskáda běží. Musíme si ale uvědomit, že to vše dělá jen strach. Zkrachovalá Mt. Gox již několikrát tento plán oznámila a pak odložila. Včera rozhodně nic neprodala. To samé Německo. A až začne prodávat, tak rozhodně nepůjde na burzy. Vliv na cenu to tedy bude mít minimální. Takže se zase uklidníme a předpokládám, že dnes budeme minimálně vyčkávat a možná již opět růst.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 16

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Viktor Kožený

Taky jsem si říkal, proč by někdo přes burzu rozpouštěl 8,5 miliardy s tím, že i drobný pokles znamená šílený balík. OTC to jistí.

spot_img