[Polední zprávy] • Bloomberg: Bitcoin v roce 2020 vystřelí vzhůru • Dnes budou spuštěny opce na BTC futures na burze CME • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Během víkendu došlo u BTC k opětovnému pokoření hranice 8 000 USD, aktuální cena je lehce nad 8 150 USD a zatím mírně roste. Podle analytiků odráží příliv investorů nejistou politicko-ekonomickou mezinárodní situaci, která se sice z vyhroceného stavu minulého týdne poněkud uklidnila, ale stále je velmi napjatá. Altcoiny se pohybují spíše horizontálně. Fear & Greed index je nyní v neutrální poloze na hodnotě 49.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nej coinů za včerejšek najdete zde: NEO/USD, BSV/USD, BTC/USD, ETC/USD a přehled trhů za 11.1, přehled trhů za 12.1.

Kryptoměny

Regulace

Blockchain / Technologie / Zajímavosti

Bloomberg: Bitcoin v roce 2020 vystřelí vzhůru

Analytici společnosti Bloomberg uvedli, že Bitcoin, který získává reputaci jako spolehlivý uchovatel hodnoty, pravděpodobně v roce 2020 vystřelí vzhůru kvůli omezené nabídce a stále se rozšiřujícímu přijetí. Konkurence mezi Bitcoinem a jinými kryptoměnami však bude přetrvávat, což ale spíše podporuje pokrok a inovace, jak mnozí věří. Analytici Bloombergu se domnívají, že hodnota Bitocinu pravděpodobně dosáhne v roce 2019 maxima na hodnotě 14 000 USD. Již jsme byli svědky jedné rally, s 23% nárůstem hodnoty a to po eskalaci geopolitického konfliktu mezi USA a Íránem.

Dnes bude spuštěno obchodování s opcemi na BTC futures na burze CME

Chicago Mercantile Exchange (CME) dnes představí opce na bitcoinové futures. Důvodem je zvýšený zájem o kryptoměny. Analytici JP Morgan si navíc myslí, že mezi institucionálními investory existuje vysoké očekávání ohledně nejnovějšího produktu CME. Největší kryptoměna je od začátku roku 2020 opět dost volatilní. Historicky již dříve vykazovala reakce při každém uvedení podobných produktů na trh. Například jen den poté, co byla spuštěna platforma pro obchodování s BTC futures od společnosti Bakkt, klesla cena BTC  během několika hodin o více než 1 500 USD.

Ethereum Classic včera úspěšně dokončilo hard fork Agartha

Ethereum Classic úspěšně dokončilo hard fork Agartha, na bloku číslo 9 573 000, podle zprávy z etcnodes.org. Agharta by měla zajistit větší interoperabilitu kryptoměny Ethereum Classic se sesterským blockchainem Etherea. Součástí hard forku byla také vylepšení známá pod jmény Constantinople a St. Petersburg, které již byly integrovány do sítě Etherea vloni.

Evropská kryptoburza Deribit se stěhuje kvůli regulačním pravidlům EU

Krpytoburza Deribit se sídlem v EU oznámila, že se přesouvá do Panamy z důvodu zavedení nových předpisů proti praní špinavých peněz v Evropské unii, které nabývají plné účinnosti 10. ledna. Nová, přísnější pravidla, která vstupují do hry, pravděpodobně vytlačí další evropské obchodní platformy. Deribit prostřednictvím blogového příspěvku uvedla, že tento krok je nezbytný, aby její zákazníci mohli nadále využívat “snadno dostupné obchodování”. Od 10. ledna provozuje platformu DRB Panama Inc., nová dceřiná společnost nizozemské společnosti Deribit BV.

PricewaterhouseCoopers Švýcarsko převzalo firmu ChainSecurity na audit smart kontraktů

Auditorská společnost PricewaterhouseCoopers (PwC) Švýcarsko, jedna ze čtyř největších světových společností v oboru, převzala firmu ChainSecurity, zaměřenou na audity tzv. smart kontraktů (chytrých smluv). Pokud jde o akvizici ve všem kromě jména, k firmě se připojí sedm odborníků, aby zajistili schopnost PwC Švýcarsko auditovat smart kontrakty.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img