Michael Saylor: Zlatá horečka na bitcoin potrvá do listopadu 2034

4.8
(18)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Kurz ceny bitcoinu včera definoval nové historické maximum a podle Michaela Saylora, spoluzakladatele a výkonného předsedy společnosti MicroStrategy, jsme teprve na počátku. Podle jeho názoru umělá inteligence a ETF dokáží udržet „zlatou” horečku přibližně do listopadu 2034. Proč tak přesně určuje datum konce?

Saylor vychází z odhadů Clark Moody Dashboard. To odhaduje, že 99 % všech bitcoinů bude vytěženo 11. prosince 2034. To zbylé procento vychází na dalších 100 let. Odhadované finální datum vytěžení posledního satoshi nastane 11. října 2137. K dnešku máme vytěženo 93,55 % a až do halvingu se denně vytěží cca 900 nových mincí. Po dubnovém halvingu se odměna sníží na polovinu.

Spotová ETF zatím obslouží maximálně 20 % zájemců

Podle Sailora aktuální spotová ETF slouží jako distribuční kanál maximálně pro 20 % zájemců. Počítá s brzkým rozšířením na další banky a růst nabídky až jednou bude dostupná všem. Věří, že banky nakonec začnou fungovat i jako úschovny bitcoinů. Velcí klienti si to vynutí a banky se nakonec podvolí.

Poptávku po bitcoinech bude řídit umělá inteligence

Současnou revoluci v oblasti umělé inteligence také vnímá jako vynikající příležitost pro bitcoin. V době, kdy nemůžete věřit na internetu článkům, fotkám a ani videím potřebujete prokázání pravosti. A to skvěle umožní blockchain jako systém pravdy. Technologie kolem NFT umožní umělé inteligenci snadno ověřovat a potvrzovat dokumenty.

Bitcoin se stává energeticky efektivnějším

Saylor také zmínil ekologické dopady bitcoinu a jeho těžby. S tím jak se BTC stává energeticky účinnějším se politici a ekologové obrací spíše ke spotřebě datových center umělé inteligence. Tam jsou nyní opravdu velké nároky a plány na další růsty v řádech stovek gigawattů.

Uvidíme, jak dlouho nakonec tato nákupní “zlatá” horečka potrvá. Dá se ale říci, že společnost MicroStrategy na to vsází doslova vše. Držíme jim i sobě palce.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 18

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img