Jak může Bitcoin pomoci řešit šílenství v globální ekonomice

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Stále se zvyšující tlak na přední ekonomiky světa a změny měnové politiky centrálních bank různých zemí ukazují, že vzniká globální ekonomické šílenství. Ale tento problém by mohl pomoci alespoň částečně vyřešit Bitcoin.

Ekonomická mračna na obzoru

Napětí ve světě stále roste, ačkoliv se to nemusí zdát. Americký prezident Donald Trump nedávno komentoval jak silný je v současné době akciový trh, ale nezmínil se o klesající hodnotě amerického dolaru nebo stále se zvyšující zadluženosti.

Zpravodajský portál Wall Street Journal minulý týden informoval o tom, že Federální rezervní systém (FED) natiskl a vložil na finanční trhy dalších 41 miliard USD. Americký národní dluh se tak dostal na neuvěřitelných 23 bilionů amerických dolarů a stále roste.

Tip: Pro představu, jaká to jsou čísla, se můžete podívat na počítadlo dluhu v reálném čase.

Minulý týden dokonce vydala Světová banka varování, že vlna dluhů v rozvojových zemích roste rychleji, než v kterémkoli jiném období za posledních 50 let a vše tak může vyeskalovat ekonomickou recesí. Mezinárodní měnový fond také uvedl, že globální dluh přesahuje 250 trilionů USD.

Spojené státy americké nejsou samy. Podobná situace se vyvíjí i v Číně, kde po několika letech prudkého hospodářského růstu začíná ekonomika také zpomalovat.

Bitcoin jako zachránce

Bitcoin se v tomto případě může pochlubit tím, že jeho nabídka je omezená a nemůže tak s ním manipulovat žádná vláda ani centrální banka. Před jedenácti lety Satoshi Nakamoto dokonce napsal:

„Centrální banka získává důvěru, aby neznehodnocovala měnu, ale historie fiat měn je plná případů porušení této důvěry.“

Kromě toho Bitcoin ve spojení s blockchainem znamená, že BTC byla také první transparentní a bezpečná měna.

Investoři tak ve stále napjatější situaci mohou najít bezpečný přístav u Bitcoinu a ostatních kryptoměn. Obchodníci se o tom mohli přesvědčit během íránsko-americké krize na začátku ledna, kde cena Bitcoinu během vypjaté situace vystřelila nahoru. K přijetí Bitcoinu je potřeba ale vyřešit několik problémů jako například škálovatelnost.

Závěr

Podle vývoje za posledních deset let se zdá, že Bitcoin se vyvíjí poněkud jiným směrem, než možná zamýšlel jeho tvůrce. Spíše, než aby se stal široce přijímaným platidlem, stává se investicí. Roli široce přijímaných platidel by tak mohly převzít jiné kryptoměny. Souhlasíte? A které kryptoměny by to mohly být? Napište nám váš názor do komentářů pod článek.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

bohuzel mate pravdu – btc zustane uchovatelem hodnoty s ostatnimi se bude platit v realnem zivote.

spot_img