Ekonomika USA spěje ke kolapsu – bitcoin jako reálná záchrana jednotlivce

4.9
(10)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Balaji Srinivasan, bývalý technologický ředitel Coinbase, a Robert Kiyosaki, autor knihy Bohatý táta, chudý táta, na svých profilech sociální sítě X varovali před významným problémem Spojených států – státním dluhem. Jako řešení záchrany jednotlivce doporučují nákup zlata, stříbra a bitcoinu.

Balaji Srinivasan označuje současný stav za rabování státní pokladny. Státní dluh USA od roku 2020 narostl o 25 % a denně se navyšuje o dalších 10 miliard USD. Lidé mají podle jeho názoru čtyři možnosti. Mohou se tvářit, že se to neděje. Mohou se to snažit opravit politickou hrou. Klidně se mohou k rabování připojit nebo mohou tu nenažranou bestii vyhladovět. Ta poslední možnost znamená jim vzít peníze a přelít je někam, kam na ně nedosáhnou. Ano do bitcoinu.

Popisuje, že chuť státu začíná inflací a končí konfiskací. Jako příklad uvádí zmrazení ruských aktiv nebo účtů kanadských truckerů. Historie je plná případů, kdy si stát sáhl pro soukromé finance. A právě proto je bitcoin skvělé řešení. Blockchain je navržený tak, aby jej nikdo neovládal a nikdo nemohl jednoduše vypnout.

Ale nebuďte naivní, že se stát nebude bránit nebo se jakkoliv o konfiskaci pokoušet. Když to nepůjde přímo, tak se bude snažit klepat na dveře pomocí regulace, zvýšením daní nebo třeba kontrolou ETF.

Robert Kiyosaki to vidí velmi podobně

Kiyosaki na svém profilu sociální sítě X publikoval krátký post. Nebuďte vystrašení. Buďte připravení. Dluh spojených států dosahuje 34 bilionů USD a další bilion naroste každých 90 dní. Amerika je nemocná. Připravte se. Nakupte ještě více zlata, stříbra a bitcoinů.

Ale nepleťte si bitcoin a spotová ETF na bitcoin. Do fondů vkládáte fiat měnu a vybíráte fiat měnu. Jejich držitelé s k pravému bitcoinu ani nepřiblíží. A taky si nemyslete, že se to Evropy nebo naší země netýká. Jestli jsou Američané v něčem dobří, tak je to v exportu problémů. A to nemluvím jen o inflaci, jejíž vývoj dnes ve 13:30 USA zveřejní.

Z pohledu obou pánů se tedy ideálním řešením zdá nákup bitcoinů a jejich uložení na některou z hardwarových peněženek jako je například český Trezor. Každý satoshi se totiž počítá. Ale rozhodně to neberte jako investiční radu nebo doporučení. DYOR.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jindra
Hodnocení článku :
     

1 bilion USD každých 90 dní? To je masakr 🙁 Kde jsou ty časy, když FIAT měny měly krytí…

spot_img