Digitálního dolaru nelze dosáhnout během koronavirové krize

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Roger Ver chce koupit Bitcoin.org • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Novogratz: Je stále těžké si koupit Bitcoin • MoneyGram spolupracuje s Uberem • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Asijské trhy...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

David Treat, generální ředitel inovační společnosti Accenture a obchodní ředitel Accenture Blockchain prozradil, že zavedení digitálního dolaru nelze dosáhnout během pár týdnů. Stejně tak řekl, že pandemie koronaviru nemá přímý vliv na jeho vytvoření.

Digitalizace měnového systému

David Treat v nedávném rozhovoru prozradil, že digitální dolar nemůže být uveden během několika příštích týdnů. Je to spíše otázka měsíců. Nedávno oznámený projekt Digital Dollar Project, který se zabývá právě otázkou virtuálního dolaru, uvedl, že během dvou měsíců vyjde whitepaper popisující postup a další hlediska implementace digitálního dolaru.

„Není to něco, co lze provést za pár týdnů. Je to otázka měsíců.“

Project Digital Dollar, který probíhá ve spolupráci se společností Accenture, vede bývalý předseda Komise pro obchodování s komoditami, Chripher Giancarlo. Ten teprve nedávno oznámil, že do týmu přichází 22 poradců a odborníků na technologii blockchain a ekonomii.

Stalo se tak poté, co byl před týdnem předložen návrh na vytvoření digitálního dolaru z důvodů pandemie nemoci Covid-19. Treat také zdůraznil, že kromě digitálního dolaru by správnou odpovědí na pandemii koronaviru byla i implementace technologie blockchain.

Výhody digitálního dolaru

Digitální dolar má za cíl pomoci americké vládě s podporou nezaměstnanosti, chránit lidi před nakažením během hotovostního placení a zefektivnit distribuci. Stimulační balíček, vytvořený pro boj proti dopadům nemoci Covid-19, by tak mohl být transparentnější a levnější.

Digitální dolar byl také zmíněn jako prostředek pro distribuci univerzálního základního příjmu a pro podporů občanů země kvůli vysokým žádostem o podporu v nezaměstnanosti.

Závěr

Čína v minulém roce představila vlastní digitální jüan, který má (dle Čínské lidové banky) svrhnout dominanci amerického dolaru. Digitální dolar tak může upevnit svoji světovou dominanci. Digitalizace je poslední dobou velmi žhavým tématem.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře