10 nejbohatších lidí světa ztratilo při černém pondělí 38 miliard USD – tvrdí Forbes

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V pondělí 9. března americké akciové trhy zažily další krvavý den, kdy hlavní akciové indexy S&P 500 a Dow Jones klesly o více než 7 %. Dle některých údajů se tak pondělí stalo nejhorším dnem pro americké akcie od finanční krize v roce 2008.

Největší ztráty dne

V době velkých obav z epidemie koronaviru zaznamenává americký akciový trh velké poklesy. Černé pondělí, jak mu začalo přezdívat několik finančních deníků, způsobilo obrovské ztráty i těm nejbohatším lidem na světě.

Bitcoin v témž dni klesl za 24 hodin o více než 10 % a altcoiny ještě o pár procent víc. Dle zpravodajského magazínu Forbes deset nejbohatších lidí na světě přišlo o více než 38 miliard amerických dolarů za pouhý den v důsledku zhroucení akciového trhu.

Dle Forbes největší ztrátu zaznamenal třetí nejbohatší člověk na světě, Bernard Arnault. Francouzský podnikatel údajně utrpěl ztrátu ve výši 6 miliard amerických dolarů za pouhý den. Zakladatel Amazonu, Jeff Bezos, ztratil 5,6 miliardy USD a slavný investor Warren Buffet ztratil dle Forbes 5,4 miliardy USD.

Selhání na amerických akciových trzích se dotklo i zakladatele největší sociální sítě na světě, Marka Zuckerberga. Ten ztratil během pondělí na 4,2 miliardy USD. Mark Zuckerberg se aktuálně nachází na šesté příčce nejbohatších lidí světa.

Ztrácely i společnosti

Kromě deseti nejbohatších lidí na světě se černé pondělí dotklo i globálních technologických společností. Apple, Microsoft, Facebook, Amazon či Alphabet ztratily dle Forbes celkem 321,6 miliardy USD.

Největší propad zaznamenal americký technologický gigant Apple, kde ztráta představovala 100 miliard amerických dolarů.

Závěr

Situace okolo koronaviru způsobila ztrátu nejen americkému akciovému trhu, ale i kryptoměnám. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 7600 dle KMC. Jaký bude další vývoj, si můžete přečíst v našich pravidelných technických analýzách.

10 nejbohatších lidí světa ztratilo při černém pondělí na 38 miliard USD – tvrdí Forbes. Co to znamená pro světový trh?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img