Top 5 článků za poslední týden + Prodeje BTC těžařů jsou nejvyšší za posledních pět let

5
(3)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Cena bitcoinu prudce oslabuje, zatímco FTX zažívá „bank run“ v hodnotě 20 tisíc BTC

Kryptomarket je dnes „zalitý krví“ a pravděpodobnou hlavní příčinou je nepěkný vývoj okolo kryptoburzy FTX. Ta se dostala do spekulací o možných finančních problémech poté, co konkurenční Binance oznámila, že se rozhodla odprodat přibližně 23 milionů FTT za více než půl miliardy dolarů. Šéf Binance Changpeng Zhao později na sociálních sítích obhajoval toto rozhodnutí, zatímco generální ředitel FTX Sam Bankman-Fried se pokusil trhy ujistit, že jeho obchodní platforma je solventní.

Vitalik Buterin: Kryptoprůmysl by měl omezit snahy o vstup institucionálních investorů

Spoluzakladatel projektu Ethereum, Vitalik Buterin, vyjádřil skepsi ohledně přilákání institucionálních investic do rostoucího ekosystému virtuálních měn. Buterin prostřednictvím sociální sítě Twitter poznamenal, že odvětví „by se na plné obrátky nemělo nadšeně hnát za velkým institucionálním kapitálem“ kvůli zdánlivému nedostatku vyspělosti, který tento sektor sužuje. Výzvou ke zlepšení regulace chce Buterin dosáhnout, aby tvůrci politik zlepšili rámce pro decentralizované finance (DeFi). Navrhuje, že by měly být zavedeny limity pro pákový efekt a nastavena transparentnost auditů. Dále by se měly využívat „testy založené na znalostech namísto minimálních plutokratických pravidel.“

Když trhy krvácí – bear market prověří odolnost každého hodlera

Pozice se nejlépe budují, když teče krev. Bear market je však současně tlakem, který vás buď přemění na diamant, nebo rozdrtí. A pravdou je, že nikdo neví, co bude zítra.Je nespočet přístupů a cest, kterými se lidé vydávají na trh kryptoměn. Hodleři ve skutečnosti vůbec nejsou nějaká homogenní skupinka moon boys, jak si je někteří představují, ale velmi různorodá komunita nadšenců, stratégů, samostatných investorů a pochopitelně uživatelů kryptoměn. Jedním ze společných znaků je pak zřejmě ochota riskovat a velmi tvrdá škola, kterou si společně dříve či později prožijí během dlouhodobého trendu směrem dolů. Ať si při vstupu do kryptosvěta myslíte cokoli, nakonec si chtě nechtě projdete tím, co nazýváme bear market. Zde se dělí zrno od plev.

Kevin O’Leary: Musí nastat tři věci, aby se kryptoměny staly mainstreamem

Kanadský podnikatel Kevin O’Leary známý jako Mr. Wonderful před nedávnem vystoupil v rozhovoru s kryptoměnovým analytikem Scottem Melkerem, kde hovořil budoucnosti kryptoměnového průmysl. V rozhovoru Kevin O’Leary také nastínil tři důležité události, které musí nastat, aby začala masová adopce kryptoměn. Podle slov kanadské televizní osobnosti je potřeba vylepšit kryptoměnové peněženky. Kevin O’Leary v rozhovoru uvedl, že stávající kryptopeněženky jsou velmi náročné a těžko použitelné, dokonce se nevyhnul ani ostřejším slovům. Za další důležitou věc pro spuštění masové adopce kryptoměn označil Kevin O’Leary bezpečnost celého kryptoměnového průmyslu. Lidé dle jeho slov musí kryptoměnám důvěřovat stejně jako když investují do tradičních aktiv, které jsou již několik let zavedené.

Burza FTX ohlásila bankrot

Burza FTX oficiálně ohlásila na svém twitterovém účtu bankrot. Stalo se tak několik dnů poté, co se objevily zprávy, že má burza FTX vážně problémy se solventností. Existovala jistá šance, že konkurent v podobě burzy Binance v podstatě poskytne FTX bailout. Ale z těchto plánů nakonec zcela sešlo. Burza FTX totiž trpěla akutním nedostatkem likvidity. V tweetu z 11. listopadu burza FTX uvedla, že zhruba 130 společností ve skupině FTX Group – včetně FTX Trading, FTX US, pod West Realm Shires Services a Alameda Research – zahájilo řízení o vyhlášení bankrotu. Generální ředitel FTX Sam Bankman-Fried mimoto rezignoval na svou pozici a jeho nástupcem bude John Ray.

Bonusová zpráva

Prodeje BTC těžařů jsou nejvyšší za posledních pět let

Medvědí trh trvá už rok. Kdo má ještě sílu prodat své BTC po 365 dnech utrpení a bolesti na kryptotrhu? Odpověď je jednoduchá: těžaři bitcoinů. Rostoucí globální ceny elektřiny a klesající cena BTC způsobily, že těžba kryptoměn je stále více nerentabilní. Maloobchodní těžaři bitcoinů, které náklady na těžbu zasáhly nejdříve, museli odstavit své zařízení již před nějakým časem. Mezitím současné poklesy ceny BTC způsobily, že i velké těžařské pooly dnes musí prodávat více coinů, aby si udržely své podnikání.

Těžaři bitcoinů tak dnes zažívají nejvyšší prodejní tlak za posledních téměř 5 let. Naposledy jsme tak vysoké úrovně mohli vidět na vrcholu býčího trhu v roce 2017 a na konci medvědího trhu v roce 2018. Dobrou zprávou na druhou stranu je, že navzdory potížím bitcoinových těžařů zůstává hashrate bitcoinové sítě na rekordně vysokých úrovních. I přes pokračující kapitulaci těžařů a nízké ceny BTC jsou největší těžařské pooly stále schopny udržet své stroje v provozu. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img